Tarım Bakanlığında sistem krizi! Çiftçiye bir aydır ÇKS belgesi verilemiyor!

Tarım ve Orman Bakanlığının sistemlerinin haclenmesinin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen, sistem hala ayağa kaldırılamadı. Bakanlığın en önemli unsuru olan ÇKS belgesi bile verilemezken, ÇKS belgesi de verilemediği için çiftçiler ne destek ve kredi başvurusunda bulunabiliyorlar ne de sigorta yaptırabiliyorlar. 

Tarım Bakanlığında sistem krizi! Çiftçiye bir aydır ÇKS belgesi verilemiyor!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı, haclenmenin ardından yaptığı açıklamada sistemin yedeklerinin ayağa kaldırıldığı ve sorunun çözüldüğü belirtilmişti. Ancak sistemlerin haclenmesinin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen halen bir çok sisteme girilemediği ve ÇKS belgesinin verilemediği ortaya çıktı. ÇKS belgesi verilemediği için de çiftçinin kamudaki bütün resmi işlemi durmuş durumda. İşin garip tarafı tarım gibi stratejik sektörde böylesine önemli bir sorun yaşanırken, Bakanlığın tam bir sessizliğe bürünmesi dikkat çekiyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2021, 15:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
İamayil
İamayil - 3 hafta Önce

Fp, sesli güldüm lan. Puhahaha

FP
FP - 3 hafta Önce

Fahrettin Poyraz Bakan olsaydı böyle olmazdı.

Üretici
Üretici @FP - 3 hafta Önce

Böyle ulaşılamıyor ödeyemiyor folimleri birkac aydeğil birkacyılmı sürerdi acaba suclu hep kedidir kedi....

Cifci
Cifci - 3 hafta Önce

Aynen öyle suanki durum ağzınıza sağlık ne çiş var ne kredi ertele var ne kredi çekme var gidiyoz tarım ile kurallı raporumuz ne bilmiyoz diyolar diyom kuraklık açıklandı diyod yok daha diyolar bize reblig edilmedi nasıl bi sistemde artık Allah yardınız olsun tohum zamanı geldi arkadaş bu ne böyle dalga geçer gibi

gg
gg - 3 hafta Önce

Çks belgesi verilebiliyor. Haber yapmadan önce kaynağınızı iyi araştırın.

A. S. K.
A. S. K. - 3 hafta Önce

2022 üretim sezonu başlayacak ve bakanlık hala 2021 destekleme tutarını açıklamamışken, sistemin 1 aydır çalışmaması da gayet normal!!!

Adsız
Adsız - 3 hafta Önce

dilerim hiçbir zaman o sistem açılmasın kökten çüksün bizim çüküşümüz gibi ve birdahada ayakları üstünde durmasın dilerim dilerim hep büyle çükük kalsın...

banner151

banner251