Tarım Bakanlığında çift maaş tartışması!

Tarım ve Orman Bakanlığında, Bakan yardımcılarının hepsinin maaşlarının dışında bir de at yarışlarını düzenleyen Yüksek Komiserler Kurulundan da ikinci bir maaş aldıkları ortaya çıktı. 4 Bakan Yardımcısının da Yüksek Komiserler Kurulu’nun yönetim kurulunda bulunması dikkat çekti. 

Tarım Bakanlığında çift maaş tartışması!
banner200

Konuyla ilgili bir paylaşım yapan CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “AK Partili Tarım ve Orman Bakan yardımcılarının dördünün de aynı zamanda at yarışı düzenleyen Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi olduğunu tespit ettik. Bakan yrd. aylık maaşı: 30.275 TL, Kurul Üyeliği aylık ücreti: 14.230 TL, Aylık toplam gelir: 44.505 TL. Kaynak:6132 sayılı Kanun”

Maaşları nasıl hesapladığını da açıklayan Yavuzyılmaz, “Yüksek Komiserler Kurulu Üyeliği aylık net ücreti= 3.557,50 (16 yaşından büyüklerin brüt asgari ücret) x 4 = 14.230 TL Not: Kuruldaki Bakan yardımcıları 1. kategoride yer aldıkları için en üst sınır olan; brüt asgari ücretin 4 katı aylık net ücret alıyorlar” ifadelerini kullandı.

KANUNSUZ ATAMA İÇİN YÖNETMELİK DEĞİŞTİRİLMİŞTİ

Bilindiği üzere Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörlüğüne de geçtiğimiz yıl kanunsuz bir atama yapılmıştı. Tarımdan Haber, bu kanunsuzluğu gündeme getirmesiyle birlikte At Yarışları Yönetmeliği değiştirilerek, Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörlüğüne atanan Murat Birol Yayim'ın kanunsuz ataması yönetmeliğe uygun hale getirilmişti. 

350 MİLYON LİRA PARAYI YÖNETİYORLAR

Jokey Kaza ve Yardım Sandığında 350 milyon lira bulunurken, söz konusu sandığın denetim ve yönetimi Yüksek Komiserler Kurulu'nda bulunuyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 12:22
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yarabbi Şükür
Yarabbi Şükür - 2 hafta Önce

Allah daha çok versin kanımızı sömürdünüz. Yüksek Komiser Kurulundan müşavir kadrosunda yararlanan şahısları da yazalım lütfen.

Hadi ordan
Hadi ordan @Yarabbi Şükür - 1 hafta Önce

Hadi bu bakanlığa kazık mı çakmış? Bunların yüzünden bakanlık personelindeki aidiyet duygusu sıfır seviyesinde.

Adem oglu
Adem oglu - 2 hafta Önce

Bakanliktaki avantalar yetmiyor

Realist
Realist - 2 hafta Önce

At yarışları ve arpalık. Birbirini tamamlıyor.

Bursa
Bursa - 2 hafta Önce

Bursa il müdürü, nerede hipodrom varsa orada il müdürlüğü yapıyor. Hipodrom parası ... ne tatlıymış !

Baytar
Baytar @Bursa - 1 hafta Önce

İstanbul il müdürüne ne demeli!!! Kendine yakın kim varsa at yarışlarına yazıyor. Bu bakanlığın teftişi yok mu arkadaş?

Abbas
Abbas - 2 hafta Önce

Tüm kurumlardaki yönetim kurullarına dışarıdan atamaların mutlaka önüne geçilmeli. Hakkı huzur ücreti alınacaksa kanun ile sınırlandırılması. Bir kişi sadece bir yerden hakkı huzur almalı.

Zafer
Zafer - 2 hafta Önce

Müslüman kumardan gelen parayı evine sokarmı hiç.

irfan
irfan - 1 hafta Önce

dışarda hamallık yapanları ayrıca asgari ücretlileride düşünelim derim


banner151

banner251