Tarım Bakanlığına damgasını vuran bürokrat! Vahit Kirişçi bile engel olamadı!

Tarım ve Orman Bakanlığında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bile yanıltarak Strateji Geliştirme Başkanlığına atanan ancak daha sonra görevden alınan Volkan Koç, yine 4 ayağının üstüne düştü.

Tarım Bakanlığına damgasını vuran bürokrat! Vahit Kirişçi bile engel olamadı!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bile yanıltarak Strateji Geliştirme Başkanlığına atanan ancak daha sonra görevden alınan Volkan Koç, yine 4 ayağının üstüne düştü. Milli Gazete’nin haberleri üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Strateji Geliştirme Başkanlığından alınan Volkan Koç, bu sefer Bakanlık Müşaviri yapıldı. Koç, hiçbir iş yapmadan emekli olana kadar Tarım Bakanlığından maaş almaya devam edecek. 

HİZMET İÇİN DEĞİL YÜKSEK MAAŞ VE ÖZLÜK HAKLARI İÇİN ATANMIŞTI 

Bilindiği üzere görevden alınan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkcell’den getirdiği özel kalem müdürü Volkan Koç’a giderayak büyük bir kıyak geçerek 6400 ek göstergeye sahip Strateji Geliştirme Başkanlığına atamıştı. Ancak Volkan Koç’un hizmet için değil Genel Müdürlük statüsündeki maaş ve özlük haklarından yararlandırmak için Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Strateji Geliştirme Başkanlığına atandığı ortaya çıkmıştı. 

KUMADA BU SKANDAL ATAMA TARİHE GEÇTİ! 

Volkan Koç, geçtiğimiz Aralık ayında Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Strateji Geliştirme Başkanlığına atanmasına rağmen 1 gün dahi görev yapmayarak, koltuğunu görevlendirme ile Özgür Akif Tel’e bırakmıştı. Yani Koç, Strateji Geliştirme Başkanlığına gelmeden Genel Müdür maaşına bağlanmıştı. Koç, 6 ay bu görevde kalması durumunda 6400 ek göstergenin bütün özlük haklarını da kazanmış olacaktı. 

MİLLİ GAZETE HİLELİ ATAMAYI DEŞİFRE ETTİ PLANLARI BOZULDU!

Milli Gazete, Bakanlığın en önemli birimlerinden olan Strateji Geliştirme Başkanlığında tezgahlanan bu oyunu deşifre etmesiyle birlikte Bakan Vahit Kirişçi, Pakdemirli döneminde atanan Volkan Koç’u görevden almak zorunda kaldı. 

ÖZLÜK HAKLARINI KAZANAMADI AMA HİLELİ ATAMADAN DOLAYI BAKANLIK MÜŞAVİRİ OLDU!

Volkan Koç, 23 Nisan’da Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile görevden alındı. Koç’un 6 ayı tamamlamadan görevden alınması Bakanlıkta memnuniyetle karşılanmıştı. Ancak Volkan Koç’un, özlük haklarından yararlanamasa da görevden alındığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Genel Müdürlük statüsünde olduğu için mecburen Bakanlık müşaviri yapıldığı ortaya çıktı. Koç, bir gün dahi görev yapmadan, hileli atamadan dolayı emekliliğine kadar Bakanlıktan maaş almaya devam edecek. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2022, 23:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neredeler
Neredeler - 3 hafta Önce

Bu aslan sendikacılar nerede? Hiç bir tanesi çıkıp açıklama yapacak mı? Diyecek mi kardeşim tarım bakanliginda personel kalmadı da dışarıdan böyle abuk sabuk adamları getirip başkan müşavir yapıp devleti rezil ediyorsunuz? Bence demezler çünkü hepsi hipodrom işleri ile meşgul. AltılıBirSen

Tarımdan Haber bana bir mahla bulunuz.
Tarımdan Haber bana bir mahla bulunuz. - 3 hafta Önce

Yaratıcının biçtiği rolü oynamaktan başka kudretinin olmadığına inanan arada nefsinin esiri olup senoryada değişiklik yapacağını sanan acizim.
Bunlar ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum.
Onların anlamak istemediği ise Allah'ın acelesi var bugünün işini yarına bırakmıyor.
Nefsane Tarım Bakanlığında adam kalmadı mı ki yıllardır bol Akçeli makamlara adam taşıyorsunuz.
Mevcut yönetim de Bilgi İşlemi mesken tutmuş.
Mazlum var ah var. Akıllanmamak var.

Segebe
Segebe - 3 hafta Önce

Adına lânet Tel ettiğini çekti. Ektiğini biçti.
Kaçınılmaz sonunu kendisi hazırdı.
Hayatı boyunca birileri kol kanat oldu.
O kol kanat olan aile içinden olanları bile harcadı. Herhalde Tarımdan Haberi iki kişinin vasıtasıyla kendine kol kanat yapıyor

kara
kara - 3 hafta Önce

hiçbir iş yapmadan emekli olana kadar Tarım Bakanlığından maaş almaya devam edecek. demişsiniz bu dediğinizden o kadar çok kişi varki tarım bakanlığında Volkan Koç mu göze battı İş yapıyorum diye kendini gösteren hiç bir işten anlamayan gününü gün eden o kadar daire başkanı vs varki

davutcuk
davutcuk - 3 hafta Önce

Ya arkadaş anlamadığım şey şu: Bu adam bi şekilde atanmış ve görevine hiç gelmemiş. Neden hukuk devreye girmez. neden suç duyurusu yapılmaz. neden verilen özlük hakları için mahkemeye gidilmez.. Madem ortada hukuksuz bir durum var niçin gereği yapılmaz. Neden hesaplaşmak için ahiret beklenir. Bizim hesap bu dünya da ama.. Ballı maaşlar bu dünyada.

adaletxx
adaletxx - 3 hafta Önce

Dünya bu hayattan ibaret olduğunu sanıyorsa, dört ayak üstüne düşünmeye devam etsin.Terfiler makamlar gelip geçicidir.Bakan bey gereğini yaptı Ama sizin haberi veriş şekliniz çok hoş değil
Vahit Kirişçi görevden el çektirmeseydi haklısınız ama zaten bu sistem yanlış kurulmuş aktif görev yapıp sonra görevden ayrılanlara bakanlık müşavirliği veya uzman kadrosu adı altında yüksek maaş vermek yerine görevi sona erenlere bulundukları ünvan üzerinden maaşlarını alır emekli olduklarında hakettikleri müşavirlik genel müdürlük daire başkanlığı veya ıl müdürlüğü özlük hakları devreye girer aktif olarak görev almayan birine yüksek maaş ödemek hem devlete yüktür hemde adalet duygusunu zedeler bunu n düzenlenmesinde fayda var

Doğrucu Davud
Doğrucu Davud - 3 hafta Önce

artık iktidar değişmeden bu sorun çözülecek değil. duygusal ve organik bağların bu kadar açık ve net olarak ortaya çıktığı bir ortamda.
bu bağlar kaydedilmeli, iktidar değişikliğinde hesap sorulmalı. önceleri sızma denen olaylar artık açık ve net olarak, bütün gruplarca kullanılmaya başlandı. etkin mücadele şart.

bayramali
bayramali - 3 hafta Önce

Tarim kredi de ciftlik.marketin basina getirilen ulkerden kovulup Turkiyede is bulamayıp soluğu İranda alan daha sonra market ve depolari ciflige cevirip kendisiyle birlikte kovulanlara ahde vefa gosterip mudurluk direktorluk verip bol sifirlu maaslar ve harcirahlarla saltanat duren bayramali ve avanesine kimse neden bakmiyor.marketcilikte tekin emre ilhami selahattin okan bir suru is yapmayan adam var.temizleyin bunlardan tarim krediyi