Tarım Bakanlığı hileli gübre üreten firmaları neden ifşa etmiyor?

Tarımdan Haber’in hileli gübre satan firmalara yönelik kesilen ceza haberi, sektörde büyük yankı uyandırdı. Üretici ve sektör temsilcileri firma isimlerinin açıklanmamasına tepki gösterdiler.

Tarım Bakanlığı hileli gübre üreten firmaları neden ifşa etmiyor?
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçiye hileli gübre satan firmalara ceza yağdırmıştı. Çiftçiyi aldatan ve tarımsal üretime büyük darbe vuran hileli gübre üretimine yönelik kontrollerini sıklaştıran Tarım ve Orman Bakanlığı, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayında üç ayrı firmaya idari para cezası keserek söz konusu hileli gübrelerin satışları durdurulmuştu. 

Söz konusu haber, tarım sektöründe büyük yankı uyandırırken, hileli gıda üreten firmaların ifşa edildiği gibi çiftçiyi aldatan ve tarımsal üretime büyük darbe vuran hileli gübre üreten firmaların neden ifşa edilmediği konusu gündeme geldi. Tarımdan Haber'i arayan çiftçiler ısrarla firmaların isimlerinin açıklanmasını isterken, söz konusu haberin paylaşıldığı sosyal medya hesaplarına yapılan yorumlarda takipçilerimiz firma isimlerin açıklanmamasına tepki gösterdi. Tarım ve Orman Bakanlığı hileli gübre üreten firmaları ifşa etmediği için haberde de firma isimlerinin üstünü kapatmıştık.

Yapılan kontrollerde hileli gübre üreten firmalara yönelik kesilen cezaları destekleyen üreticiler, ancak bu durumun caydırıcı olmayacağını ve kendilerinin de hangi firmalar tarafından hileli gübre satıldığını bilmeye haklarının bulunduğunu belirterek, hileli gıda üreten firmaların ifşa edildiği gibi gübrede de hileli üretim yapan firmaların ifşa edilmesini istiyorlar. 

alÇiftçiler haklı olarak soruyorlar. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 23:49
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 1 yıl Önce

Bu hileli gübre üreten firmalardan çiftçinin firması her yerde en güvenilir gübre bizde diye konuşan gübretaş yöneticileri bu ifşa edilen firmalarla ne kadar gübre alış verişi yapıyor. Yürekleri yetiyorsa aciklasinlar mesajla venezuallaya kimden alıp gönderdiler. Ki kendileri yapabilmeleri E ragmamen bu firmalardan birinden alıp gönderdiler. Bekliyoruz yumak yumak

Arif Hasan Meric
Arif Hasan Meric - 1 yıl Önce

Çiftçinin emeğini parasını çalan bu firmalar hemen açıklanmalıdır. Milli ekonomiye zarar veren 80milyon insanın yiyeceğini çalan bu yönetici ve patronları kimse yargılanıp ibret-i alem için hapse atilmalidir...

banner151

banner251