Mağdur çiftçiler bu genelgenin peşinde! Anlayan varsa beri gelsin!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği, borç yapılandırmasında çiftçilerin bilgilendirilmesi için ziraat odalarına bir genelge gönderirken, mağdur çiftçiler genelgeden bir şey anlamadı. Birbirlerine genelgenin içeriğini yorumlatmaya çalışan mağdur çiftçiler, "Bu genelgeyi anlayan varsa beri gelsin" diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

Mağdur çiftçiler bu genelgenin peşinde! Anlayan varsa beri gelsin!
banner200

ÖZEL HABER / Tarım Kredi mağduru çiftçiler, aylardır borç yapılandırmasını beklerken, söz konusu yasal düzenleme geçtiğimi günlerde Meclis’te kabul edilmişti. Ancak Tarım Kredi Kooperatiflerinin borç yapılandırmasıyla ilgili genelgeyi kooperatiflere göndermediği için borç yapılandırmasında geçmiş faizlerin nasıl hesaplanacağı belirsizliğini koruyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği de mağdur çiftçilerin bilgilendirilmesi için borç yapılandırması hakkında ziraat odalarına bir genelge gönderirken, genelgede yapılandırmaya esas tutarda faizlerin nasıl hesaplanacağının bilgisinin verilmemesi çiftçileri bir arayış içine itti.

ÇİFTÇİLER BİR BİLENE ULAŞMAYA ÇALIŞTI AMA KOOPERATİF MÜDÜRLERİ BİLE YORUM YAPMAKTAN KAÇINDI!

Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin genelgesini gören çiftçiler, çevresinde bir bilene ulaşıp genelgenin içeriğini yorumlatmaya çalışıyorlar. Sosyal medya hesaplarında da bu arayışlarını sürdüren mağdur çiftçiler, yapılandırmada faizlerin nasıl hesaplanacağının bilgisine sağlıklı bir şekilde ulaşamamanın sıkıntısını yaşıyor. İstedikleri bilgiye ulaşamayan mağdur çiftçiler, "Bu genelgeden anlayan beri gelsin" diyerek tepkilerini dile getiriyorlar. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 02:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarım kredi canan&erdem
Tarım kredi canan&erdem - 5 ay Önce

Eşinin ipoteği ile kredi kullanan olmusmu?. Sonra bu personel imzası var diye o evraki yırtıp atmismidir. Sonra rerfiyen yakın bir koopa gitmismidir? Kontrolculer uyusun bakalım...

Sonları yakındır inşallah
Sonları yakındır inşallah - 5 ay Önce

Sonları yakındır inşAllah.

banner151

banner251