Kim bu gübre firmaları? Çiftçiden şok iddia!

Gübre fiyatları çiftçiyi mağdur ederken, bazı büyük gübre bayilerinin çiftçinin lehine piyasanın altında gübre satışının gübre firmaları tarafından engellenmeye çalışıldığı ortaya çıktı.

Kim bu gübre firmaları? Çiftçiden şok iddia!
banner282

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, düşük fiyattan gübre satan bayilerin, gübre firmaları tarafından baskı altına alındığını iddia etti. Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesaplarından bir paylaşımda bulunan Toy, “Oyun bitmiyor” dedi. Gübre firmalarının, düşük fiyattan gübre satan bayilere baskı yaptığına dikkat çeken Toy, “Bazı büyük gübre bayileri piyasanın altında fiyatla gübre satıyor ama aldığım duyumlara göre firmalar bu bayilere baskı uygulamaya başlamış” dedi. 

GÜBRE FİRMALARI DÜŞÜK FİYATTAN GÜBRE SATAN BAYİLERDEN NEDEN RAHATSIZ OLUYOR?

"Bu bayilerin piyasanın çok altında gübre satmaları neden rahatsızlık veriyor?" diye soran Toy, “Yüksek fiyat oyunu anlaşılmasın diye mi?” tepkisinde bulundu.

GÜBRE FİRMALARI BU CESARETİ NEREDEN ALIYOR?

Çiftçi Faik Toy'un bu paylaşımı üzerine 'Piyasanın altında gübre satan bayilere baskı uygulayan gübre firmaları' sorgulanmaya başlanırken, bu gübre firmalarının cesareti nereden aldığı ise merak ediliyor. Gübre fiyatlarından dolayı çiftçinin dert yandığı bir dönemde bazı büyük gübre bayilerinin piyasanın altında gübre satışının bazı gübre firmaları tarafından engellenmeye çalışılması, sektördeki boşluğu ve gübre lobisinin gücünü ortaya koyuyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2022, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜBRE
GÜBRE - 3 ay Önce

Türkiyede bu fiyatlara öncülük yapması gereken GÜBRETAŞ ama maalesef piyasadan pahalı satan yine gübretaş irandan fabrika alındı girdiler ucuz olacak daha ucuz maliyet olacak gubreyi uygun vereceğiz denildi Ama gelinen noktada İran gübre fabrika yönetim kurulu başkanı olarak aylık 7 bin euro Huzur ücreti alıyor haberlerini okuduk birileri bu konuları dikkatlice ele almalı Çiftçiye kim sahib çıkacak kimse bilmiyor saygılar

Irmak kartelen
Irmak kartelen - 3 ay Önce

Kim olacak bakanın adamları, bu kadar körmüsünüz. Lanet olası

Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

Ne ucuza satan bayinin ne de baskı yapan firmanın suçu var.Burdaki tek suçlu herkesin kafasına göre takılmasına,tarım politikasını dingonun ahırına dönmesine izin veren sayın bakandır.

Muhendis
Muhendis - 3 ay Önce

Bu dönemde bazı çiftçilerimize yaprak gubresinin üst gubre yerine geçeceği söylenerek yaprak gubresi pazarlamaya çalışılıyor. Yetkili arkadaşlar sanırım çiftçiyi aydinlatacaktir.

yorumcu
yorumcu - 3 ay Önce

onlarin ta türk ciftcisi koysun!!!!!!!

Ep
Ep - 3 ay Önce

Nerde bu tarım bakanı

Ekmek köfte misali
Ekmek köfte misali - 3 ay Önce

Bu çok masumane büyük gübre bayileri ellerinde 3500 e aldıkları 26 lık gübresi kalacak endişesinden bu fiyatlara indiler.Kimseyi saf yerine koymasınlar.

banner151