Kadın çiftçi: 'Cumhurbaşkanım üreticiniz ölmüş durumda'

İzmir'de yetiştiricilik yapan kadın çiftçi Nurcan Kaplan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Cumhurbaşkanım üreticiniz ölmüş durumda" dedi.

ÖZEL HABER / İzmir Torbalı’da çiftliğinde yetiştiricilik yapan Nurcan Kaplan, bir video çekerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaşmak istedi. Şekerbank’a olan borcundan dolayı icra memurlarının gebe hayvanlarını yediemin deposuna götürmek istediklerini belirterek, duruma tepki gösterdi. 240 bin lira olan faiz borucunun sıkıntılı sürece rağmen 180 bin lirasını ödediğini geriye kalan kısmını geciktirmesinden dolayı bunların başına geldiğine işaret eden Kaplan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, şunları kaydetti: 

CUMHURBAŞKANIM ÜRETİCİNİZ ÖLMÜŞ DURUMDA!

“Cumhurbaşkanım üreticiniz ölmüş durumda. Bizleri duyun. Kredi borçlarını durdurun demiyoruz ama lütfen onları öteleyin. Haciz işlemlerini durdurun, faizleri kaldırın, bizim nefes almamıza yardımcı olun” dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 22:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur çiftçi
Mağdur çiftçi - 8 ay Önce

Yakında çiftçiden satılık böbrek ilanları görürseniz şaşırmayın

İlyas Mendi
İlyas Mendi - 8 ay Önce

Soru şu:Parayı sağlayan kurumlar, bu parayı sonuç olarak faizle aldığına ve üstüne bir de işletme giderleri eklendiğine göre bu faizi ve işletme giderlerini kim ödeyecek? Buna katlanacak kişi veya kurumlar varsa sorun yok.

İlyascım
İlyascım @İlyas Mendi - 8 ay Önce

Alınan faize devlet desteği verildiği halde neden hala faizler yüksek. Demekki işletme giderlerin baya yüksek ve verimsiz. Aynı sektörde üretim yapan diğer firmalardan daha pahalıya üreten iştiraklerin var. Sattığın ürüne hem kar koyuyorsun hem faiz. Tk birlik markete para var ama çiftçiye yok.

murat
murat - 8 ay Önce

Ablacım hayvanlarınıza elinizden alıp yediemine deposuna götüremezler, bankanın hukuk bürosunun para almak için yaptığı bir cinlik bu, tutanak tutulur ve hayvanlarınız yine size emanet edilir. Elinizden alamazlar bir avukata danışın hakkınızı yedirmeyin

Bozok
Bozok - 8 ay Önce

Aldığım yem kredisi Yapılandırma yapıp borcun üçte birini ödedim ama borç %20 faizle çalışıyo Ziraat bankasında bir danayla koyun aynı para nasıl satıp kapatacağız borcu sayın bakan beyefendi

Ülker
Ülker - 8 ay Önce

Yazık çok yazık.Böyle şeyleri izlemek önce iktidar sahiplerini sonra toplumun tüm kesimlerini rahatsız etmeli,etmeli ki ilerde bu işi yapacak bir nesil bulabilelim.
Ama malesef her zaman ki gibi hükümet tarıma karşı çiftçiye karşı sebepsiz,nedensiz bir cephe almış durumda buna anlam vermek mümkün değil.
Çok geç kalınmış olsada artık biz üreticilerin sesini duyun Allah aşkına zira dayanacak gücümüz kalmadı
Şunuda bilin ki , üretici ablamızın dediği gibi biz son neferleriz biz savaşı bırakırsak ülke kaybeder.Kanımızın son damlalarını akıtmak üzereyiz eyy hükümet eyy tüketici artık bişeyler yapın.Yada yapmayın siz bilirsiniz.

Başkan Çin'den uzaya gidecek sizlemi uğraşacak
Başkan Çin'den uzaya gidecek sizlemi uğraşacak - 8 ay Önce

Başkanım Rusya ve ABD ile görüşüyor Çin'den uzaya bayrak gönderecek orta şiddette inişle adamcazı meşgul etmeyin

Bahadır TUNÇOL
Bahadır TUNÇOL - 8 ay Önce

İktidara gelebilmek için Dünya Bankası, AB, ABD'ye verilen sözler tutuluyor. Tarım, hayvancılık, sağlık sistemi, devlet mülkleri ya satılarak ya da zarar ettirilerek yerli ve yabancı sermayeye peşkeş çekiliyor. Küçük üretici yok edilip tarım ve hayvancılık büyük şirketlerin eline geçecek. Kapitalist emperyalizmin etkisi altındaki tüm ülkelerde aynı hesap işliyor. Bizim üreticimiz de aynı süreci yaşıyor.

ksklee
ksklee - 8 ay Önce

Malesef gerçekler bunlar fakat Ülke uzaya cıkacak Besicilerin dertlerini duyazmaz ama Ablama Bir keyif çayı gönderiri o çayı içereken Hayvanlarıda icra memurları kesime götürür Borç ve Film Biter


banner151

banner251