İyi Parti’den tarım hamlesi

Tarım politikaları konusunda dikkat çeken çalışmaları ile gündeme gelen ziraat mühendisi Ergin Kahveci, İyi Parti’de Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine getirildi. Kahveci’nin bu göreve getirilmesi zor bir süreçten geçen tarım sektörüne yönelik İYİ Parti'nin stratejik bir hamlesi olarak değerlendiriliyor. 

İyi Parti’den tarım hamlesi
banner200

Ziraat Mühendisi ve Tarım Politikaları Uzmanı Ergin Kahveci, İYİ Parti’de Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale’nin önerisi ve Genel Başkan Meral Akşener’in olurları ile Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atanan Ergin Kahveci, Türk tarımı ve tarım politikaları konularında yaptığı çalışmaları ile dikkati çekiyor.

STRATEJİK BİR HAMLE OLARAK DEĞERLENDİRİLİYOR

Ergin Kahveci, 2017 yılında İYİ Parti’nin kuruluş aşamasında Tarım ve Kırsal Programının hazırlanmasında ve komisyon çalışmalarında da aktif rol almıştı. Kahveci'nin İYİ Parti Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine getirilmesi, zor bir süreçten geçen tarım sektörüne yönelik stratejik bir hamle olarak değerlendiriliyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 13:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Hotaman
Hasan Hotaman - 8 ay Önce

Çok doğru bir atama olmuş, başarılar dilerim.

banner151

banner251