Helal olsun sana Şemsi Bayraktar! Sen olmazsan bu çiftçi ne yapardı? 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, yine şaşırtmadı! Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından getirilen borç yapılandırmasına sahiplenen Bayraktar, manidar bir açıklamada bulundu. 

Helal olsun sana Şemsi Bayraktar! Sen olmazsan bu çiftçi ne yapardı? 
banner282

Tarım Kredi Kooperatifleri, mağdur çiftçilerin sorununu çözmek için yeni bir yapılandırma imkanı getirirken, aylardır bu soruna duyarsız kalan TZOB Başkanı Bayraktar’ın yapılan yapılandırmaya sahiplenmesi dikkat çekti. Bilindiği üzere TZOB Başkanı Bayraktar, çiftçinin traktörü ve hayvanları haczedilirken ortalıkta görünmemiş, seslerini duyurmak için defalarca Ankara’ya gelen mağdur çiftçilerle dahi muhatap olmamıştı.

YAPILANDIRMA ÇALIŞMASINI HABER ALDI MAĞDUR ÇİFTÇİYİ GÜNDEMİNE ALDI!

Hüseyin Aydın’ın Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür olarak atanmasıyla birlikte hacizlik çiftçinin sorununu çözmek için yeni bir borç yapılandırma çalışması başlatılmıştı. Bu çalışmayı önceden haber alan Bayraktar, biranda hacizli çiftçileri gündemine alarak aylar sonra bir açıklama yaparak bu sorunun çözülmesi için yeni bir yapılandırma talebinde bulunmuştu. Aylarca, hacizli çiftçinin sorunlarına duyarsız kalan Bayraktar’ın biranda böyle bir açıklama yapması, mağdur çiftçilerin, “Şemsi tüyoyu aldı açıklama yaptı’ tepkilerine neden olmuştu.  

Bayraktar, Tarım Kredi Kooperatiflerinin hacizli çiftçilere yönelik getirdiği borç yapılandırması sonrası yaptığı açıklama ile getirilen yapılandırmadan kendisine pay çıkarması; ‘Şemsi yine şaşırtmadı!’ yorumlarına neden oldu. 

Bayraktar, twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Çiftçilerimizin Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının yapılandırılması konusunda girişimlerde bulunmuş, 11 Ocak 2022 tarihinde yaptığımız basın açıklamasında taleplerimizi dile getirmiştik. Çiftçilerimizin borçlarına yapılandırma imkânı verilmesi önemlidir. Hayırlı olsun"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2022, 13:01
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özgür
Özgür - 3 ay Önce

ziraat odaları kapatılsın

Üretici
Üretici @Özgür - 3 ay Önce

MaşAllah deyelim demekki kocaman adam olmanın yolunu bulmuş ee koltukğu sağlamlaştırmaklazım.

Allah askina
Allah askina - 3 ay Önce

Allah aşkına tarim sektörünün sahibi ziraat mühendisleri veteriner hekimler. Bunların mezun olduğu fakülteler isminin önünde unvanı olanlar. Bağlı bulundukları oda ve birlikler nerdesiniz niye sesiniz çıkmaz. Önüne gelen bu sektörde konuşuyor ilgili birimlere liyakatsiz atamalar oluyor.NIYE SUSARSINIZ!!!!!!!Tarimin bu hale gelmesinde vebal sizin. Sektöre mesleğe sahip çıkın. Sizlerden duyduklarına millet kitap yaziyor

Seçkin
Seçkin - 3 ay Önce

Vah şemsi vah. Sandalyeni sıkı tut sıra sanada gelecek.

Çiftçi
Çiftçi - 3 ay Önce

En sahipsiz çiftçi Tarım kredi, ziraat odası, çiftçi malları, il Tarım, ilçe Tarım, Toprak Mahsulleri Ofisi, ziraat odaları derken hepisi çiftçinin sırtından ayakta duruyor ama kimse sahip çıkmıyor

Haşim Korkmaz
Haşim Korkmaz - 3 ay Önce

Türkiye'de ziraat odaları ve çifçinin yaptığı her işlemden para alınması ne zaman ortadan kalkar ve siyasilerin peşinde koşmayan çifçi örğtlenmesi oluşursa bu ülkede tarım ve köylü adına bir şey olur. Helal olsun demek

Fettah
Fettah - 3 ay Önce

Şimdi başkanlarla, paramız çok ithal ederiz diyenlerin, çiftçinin ekememesinden, girdileri pahalilikdan dolayı ulaşamaması dan vs şimdi tarlalardan ürün yok, yalan dolan. Ortaya çıkacak. Ekmek kaç TL olacak sizlerde yerinizden rahat edemiyor eksiniz.

Zor
Zor - 3 ay Önce

bu güne kadar çiftçinin hangi problemini cozdun.şimdi de bu yapilandirma ya çöküyor

Sinan Mantar
Sinan Mantar - 3 ay Önce

Hadi lan ordan