Haberimiz etkili oldu Tarım İl Müdürlüğü kuraklıktan etkilenen arazileri gündemine aldı!

Haberimiz etkili oldu, Mardin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ildeki kuraklığı gündemine alarak, kuraklıktan etkilenen arazilerde yapılan incelemeleri de twitter hesabından paylaşmaya başladı.

Haberimiz etkili oldu Tarım İl Müdürlüğü kuraklıktan etkilenen arazileri gündemine aldı!
banner200

Mardin’de yaşanan kuraklıktan dolayı çiftçi büyük bir mağduriyet yaşarken, Mardin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün resmi twitter hesabından hastalık ve zararlı kontrolü adı altında sürekli yeşil tarla görüntülerinin paylaşılması büyük tepkiye neden olmuştu. İl Müdürlüğünün ildeki kuraklıktan dolayı zarar gören ekili alanlarla ilgili hiçbir paylaşımda bulunmaması ‘Yaşadıkları ildeki kuraklığa duyarsız kalan Tarım İl Müdürlüğü’ eleştirilerini gündeme getirmişti.

'DEVLETİN GÖZÜ, ÇİFTÇİNİN GÖZÜ'

Tarımdan Haber yazarı Faik Toy, tarım il müdürlüğünün paylaştığı yeşil arazi görüntüleri ile Mardinli çiftçilerin kendisine gönderdiği kuraklıktan dolayı sararmış arazi görüntülerini twitter hesabından yan yana koyarak, ‘Soldaki göz devletin gözü, sağdaki göz çiftçinin gözü’ diyerek yaşanan çelişkiye dikkat çekmişti. 

HABERİMİZİN ARDINDAN KURAKLIKTAN ETKİLENMİŞ ARAZİLERLE İLGİLİ PAYLAŞIMLAR YAPILMAYA BAŞLANDI

Söz konusu haberimizin ardından Mardin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün resmi twitter hesabından kuraklıktan etkilenen arazilerde yapılan incelemelere yönelik paylaşımların da yapılmaya başlanması dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 01:49
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 5 ay Önce

Liyakatın olmadığı yerde bu duyarsızlıklar olması normaldir makamda kalmak için kırk takla atarlar.

Çiftçi
Çiftçi - 5 ay Önce

Birde ayçiçek primlerini haber yapsanız ama ne sebeble yapmıyorsunuz anlamıyoruz

Çiftçi
Çiftçi - 5 ay Önce

Benim yorumu ni yayınlamıyorsunuz

banner151

banner251