GÜBRETAŞ kurları gerekçe gösterdi gübre satışını kapattı bayiler ne yapacağını şaşırdı!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan GÜBRETAŞ, kurlardaki artıştan dolayı Cuma gününden itibaren bayilere gübre satışlarını kapattı. Satışlar bugün de açılmazken, bayiler ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. 

GÜBRETAŞ kurları gerekçe gösterdi gübre satışını kapattı bayiler ne yapacağını şaşırdı!
banner200

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kurlardaki artışın vatandaşı doğrudan ilgilendirmediğini belirtmek için ‘Dolarla bir işiniz var mı?’ diye sormuştu. Ancak durumun öyle olmadığı bir kez daha ortaya çıktı. Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan Gübretaş, kurlardaki artıştan dolayı Cuma günü bayilere gübre satışlarını kapattı. Ekim zamanı olduğu için bayilerle çiftçiler karşı karşıya gelirken, gübre satışlarının ne zaman açılacağına yönelik de bayilere bir bilgi verilmedi. 

EKİM ZAMANI BAYİLERE GÜBRE SATIŞLARI KAPATILDI!

Tarımdan Haber’i arayarak duruma tepki gösteren gübre bayileri, Cuma gününden itibaren kurlardaki artışlar gerekçe gösterilerek gübre satışlarının bayilere kapatıldığını belirterek, “Ekim zamanı. Gübre almaya gelen çiftçiye biz durumu anlatamıyoruz. Bugün satışların açılmasını bekliyorduk ancak herhangi bir gelişme olmadı. Yarın açılır mı açılmaz mı onu da bilmiyoruz” eleştirisinde bulundu. 

Kur artışlarından dolayı fiyatların günlük güncellenebileceğini dile getiren gübre bayileri “Ekim zamanı gübre satışları kapatılır mı? Anlayabilmiş değiliz” dediler. Gübre bayileri, diğer gübre satışlarını sadece Gübretaş’ın kapattığını diğer gübre firmalarında böyle bir durum yaşanmadığını dile getirdiler. Diğer yandan kooperatiflerde gübre satışları devam ederken, bu satışların stoktaki ürünlerden yapıldığı kaydediliyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 21:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vay arkadaş!
Vay arkadaş! - 10 ay Önce

Tarımdanhaber editörü. Güzel kardeşim insan bir delil ispat falan istemez mi? Ayıp yani. Şu firma olmasa çiftçi bırak gübre almayı, bulamaz bile . Fırsatçıların, stokçuların sözcüsü olmayın. Her arayanın kayığına binmeyin. Gübretaş siparişini verene ürünü veriyor. Kur artınca sipariş verenler yerine önceden siparişini verenlere satış yapması gayet normal. Fiyatlar piyasadan düşük.

Egeli
Egeli - 10 ay Önce

Tk Birlik basindaki zat bizim toptan da Murat Ulkerin parasiyla ceo luk yapiyordu.Tk birlikte firmalara odeme yapamiyor.Deniz Fenerinden getirdigi mudurlerde derdine derman olamadi.

Ege, bagfaş
Ege, bagfaş - 10 ay Önce

Ege ve bagfaş gübre firmaları her hafta kapatıp tekrar açıyor ama ne hikmetse haber olmuyor

Almayın
Almayın - 10 ay Önce

Başka gübre fabrikası yokmu .kimse gübretaş almasın..herzaman daha pahalı..

çiftçi
çiftçi - 10 ay Önce

hale bak dolarla işmiz yok diyorlar ama halbuki kiralar bile dolarla veriyorlar ne günlere kaldık daha daha neler güreceğiz bakalım.. hey gidi dünya hey...

Köylü
Köylü - 10 ay Önce

Ne çiftçi kuruluşu piyasadan yüksek satar

banner151

banner251