Gübrede bu nasıl indirim? Cumhurbaşkanı ve yeni genel müdür yanıltıldı mı? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatiflerinin yarından itibaren Can gübresi, Amonyum Sülfat ve Nitro-Power gübrelerinde yüzde 30 indirime gideceğini açıklarken, gübrede indirim açıklamasına çiftçiden tepki geldi. Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Can gübresinde yüzde 30 indirim yok bindirim var” dedi. 

Gübrede bu nasıl indirim? Cumhurbaşkanı ve yeni genel müdür yanıltıldı mı? 
banner282

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra Tarım Kredi Kooperatifleri de kendi sayfasında bir açıklama yaparak “17 Şubat 2022 Perşembe günü itibarıyla da CAN gübresi, Amonyum Sülfat ve Nitro-Power gübrelerinde % 30’a varan oranlarda indirime gidilmiştir. Yapılan indirim doğrultusunda üreticilerimiz CAN gübresini 6.150 TL, Amonyum Sülfat gübresini 6.800 TL ve Nitro-Power gübresini ise 8.200 TL fiyatla Kooperatiflerimizden temin edebileceklerdir” denildi. 

BİRİLERİ CUMHURBAŞKANINA YANLIŞ BİLGİ VERİYOR

Tarım Kredi Kooperatiflerinin bu açıklamasından sonra twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak duruma tepki gösteren Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, “Birileri sayın Cumhurbaşkanına yanlış bilgi veriyor” dedi.

CAN GÜBRESİ ZATEN 5500 İLE 6000 TL'YE SATILIYOR

Can gübresinin zaten Diyarbakır’da 6000 TL/Ton, Yozgat’ta ise 5500 TL/Ton’dan zaten satıldığını dile getiren Toy, “Tarım Kredi’nin yüzde 30 indirim yaptım dediği ve açıkladığı yeni fiyat %26 Azotlu Can gübre için 6150 TL. İndirim yok bindirim var” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2022, 11:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gübretaşcı
Gübretaşcı - 3 ay Önce

İndirim sanki devlet kasasından yapılıyor,indirimi yapan gübretaş.yeni TARIM kredi genel müdürü gübretaşın genel memuruna talimat verdi ss indirim yapıldı.bu operasyonlarla algı yaratılıp Gübre düşüyor diye gübretaşı batıracaklar.sonrasın 5 Li çetenin en büyüğüne beş kuruşa satacaklar.sonra indirim yaptıracak ortada ne gübretaş olacak nede başka bir şirket.Bazı zavallılar gübretaş ve tarım kredinin iş bilmez kifayetsiz muhterislerine kızıp avuçlarını ovuyorlar.öfkeniz aklınızın önüne geçmiş.aslolan bu kurumlara sahip çıkmak ama bunu söylerken çiftlik gibi yöneten idarecilere sahip çıkılsın demiyorum.bir sözümde Siyasetçilere yeter artık gübretaşı sömürdüğünüz,

Üretici
Üretici @Gübretaşcı - 3 ay Önce

Kimse reisi kandıramaz vardır bir alicengiz oyunu kokusu cıkar. Bu milletin helede köylünün ahını alan iflah olmaz.

YUMAKLI İSTİFA
YUMAKLI İSTİFA @Gübretaşcı - 3 ay Önce

Gübretaş'ın fiyat listesi ortada, Gübretaş G Müdürü İ. YUMAKLI Sn Cumhurbaşkanı'na %30 indirim yaptık açıklaması yaptırıyor. Halbuki yalan! Yapılan en yüksek indirim %22 ile bu dönemde satışı olmayan 20.20.0 kompoze gübresinde yapıldı. Bu dönem en çok kullanılan CAN gübresinde %5, Üre gübresinde %13 indirim yapılmıştır.
Yani Sn Cumhurbaşkanı'na yaptırılan açıklama külliyen yalan!...
Bakalım Gübretaş Genel Müdürü İ. YUMAKLI istifa edecek/ettirilecek mi!?

Baskan
Baskan - 3 ay Önce

Tedarik ve pazarlama başkanları genel müdüre doğru bilgi aktarmıyolar.

Ahmet tetik
Ahmet tetik - 3 ay Önce

Yüzde 300 ü geçen zam yüzde 30 indirim. Gülelimmi ağlayalımmı

Ahmet tetik
Ahmet tetik - 3 ay Önce

Yüzde 300 ü geçen zam yüzde 30 indirim. Gülelimmi ağlayalımmı

Gurbuz
Gurbuz - 3 ay Önce

Eyer bu bilgi dogruysa cumhurbaskanida bu bakani gorevden almiyorsa yaziklar olsun

Film var
Film var - 3 ay Önce

Şu yönetmenlik sınavında ne film dönmüş öyle..

vatandaş
vatandaş - 3 ay Önce

çiftçi çiftçi şimdi en ucuzu altı binliraya al gübreyi mazotu16 tl ye al ilacı ne bilem şu fiyata al eğerki mahsül olursa buğday satarsan ki satacağın zamanda büyük şirketlere sıfır gümrük izni versin devlet senin mahsülün sezonda dört ederse beş ama şuan cayır cayır dışardan alıp senin benim cebimden 6 tl buğdayı ithal eden ve devletin kasasından sübbanse ederek yine büyük şirketlere oturduğu yerden para kazanan aracılara tmo 2.5 tl den buğday satsın eh işte çiftçi korunuyor koruyacağız Allah yardım etsin çiftçiye hep laf laf laf....

Serdar solucatutan
Serdar solucatutan - 3 ay Önce

Evet doğru elektrik şirketleri sahibi leri 2021 cirosu ve kar oranı 135.000.000.000 milyar Bir yıl bu kâr payı acaba hangi devlet te var Türkiye Cumhuriyeti bir yıl da ki milli gelir inin yarısı denktir bu nasıl vurgun ve sorumsuzluk ve kanunsuz hukuksuz bir şekilde hırsızlık tır ve çetesi artık ülke yani Türkiye Cumhuriyeti özelleştirilmiş sirketler yönetecek bu demektir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları köle olarak hayat lari bitmiş tır millet Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hayırlı olsun vatan a millet e hayırlı olsun böyle bir sistem özelleştirme çöküşü dur devlet lerin yok oluşu ölümü dür