Gübre fiyatları TMO'nun fiyat bültenini bile ters köşe yaptı!

Gübre fiyatlarına her gün gelen astronomik fiyat artışları kurumların hazırladığı günlük fiyat bültenlerini bile ters köşeye yatırıyor. 

Gübre fiyatları TMO'nun fiyat bültenini bile ters köşe yaptı!
banner200

ÖZEL HABER / Gelen zamlardan dolayı gübre fiyatları alıp başını giderken, ortaya ilginç bir tablo çıktı. Günlük gelen zamlardan dolayı artık fiyatları çiftçi takip edemezken, kurumların hazırladıkları günlük fiyat bültenlerini de ters köşeye yatırıyor. TMO’nun 22 Ekim tarihli ‘Günlük Piyasa ve Borsa Fiyat Bülteninde’ DAP 6850 TL/Ton, Üre gübresi ise 5900 TL/Ton olarak yayınlanırken, ancak aynı gün gelen zamlar bu fiyatları bile tarih yaptı. Fiyat bülteninde DAP gübresi 6850 TL/Ton olarak yayınlanırken aynı gün 8150 TL/Ton, Üre Gübresi ise 5900 TL/Ton olarak yayınlanırken 9120 TL/Tona çıktı.  

BAKAN BANA GÜVENİN DİYOR BEN NASIL GÜVENEYİM!

Yaşanan bu çarpıklığa tepki gösteren Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, “Bana 75 ton DAP, 75 ton Üre lazım haydi sat bakalım bu fiyatlardan” dedi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ‘Bana güvenin’ dediğini hatırlatan Toy, “Sayın Bakan bana güvenin diyor, ben nasıl güveneyim?” tepkisinde bulundu. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Efe bulak
Efe bulak - 1 ay Önce

Tarım bakanı beden olarak 2021 de beyin olarak 2004 lerde

Kuzey
Kuzey - 1 ay Önce

Hala gündemi değiştirmeye uğraşıyorlar ülkeyi batırdınız yeter artık satılmadık yer kalmadı tarımı bitirdiniz 5 yandaş ülkenin canına okudu.

Seçkin
Seçkin - 1 ay Önce

Ürünlerimiz organik yetişmiş olacak. Gübresiz, ilaçsız harika değilmi bakanım

Adıma gerek tok
Adıma gerek tok - 1 ay Önce

Halimiz vahım

banner151

banner251