Fındıkta 54 bin hasar ihbarı alındı

Ordu, Giresun ve Trabzon illerinde meydana gelen don hadisesi sonrasında fındık ürününde, Ordu ilinden 24 bin adet, Giresun ilinden 30 bin adet ve Trabzon ilinden 150 adet olmak üzere toplamda 54 bin adet hasar ihbarı alındı.

Fındıkta 54 bin hasar ihbarı alındı
banner282

TARSİM Heyeti, Ordu, Trabzon ve Giresun'da, 19 Mart tarihinde fındık ürününde meydana gelen don hasarlarına ilişkin incelemelerde bulunmak üzere bölgeye ziyaret gerçekleştirdi. Program kapsamında, Ordu ve Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlükleri de ziyaret edilerek, sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ordu, Giresun ve Trabzon illerinde meydana gelen don hadisesi sonrasında fındık ürününde, Ordu ilinden 24 bin adet, Giresun ilinden 30 bin adet ve Trabzon ilinden 150 adet olmak üzere toplamda 54 bin adet hasar ihbarı alındı. Sigortalı üreticilerden alınan hasar ihbarlarını takiben 300’e yakın Eksper görevlendirildi. Eksperler, Bölge Müdürlüğü nezaretinde sahada tespit çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 27 bine yakın bahçenin hasar tespitleri tamamlanmış olup, hasar dosyalarının tamamlanmasını takiben sigortalı fındık üreticilerine hasar ödemeleri gerçekleştirilecek.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE