Fahrettin Poyraz'dan yalanlanmayan 7 bin avro huzur hakkı ücretine ihtarname!

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin “hukuksuz genel müdürü” Fahrettin Poyraz’ın, Gübretaş’ın İran’da ortağı olduğu RAZİ’den aldığı aylık 7 bin avro huzur hakkı ücretine yönelik habere ihtarname gönderildi.

Fahrettin Poyraz'dan yalanlanmayan 7 bin avro huzur hakkı ücretine ihtarname!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatifleri, Millî Gazete’de 20 Aralık’ta yayınlanan, “Kur artışları çiftçiyi bitirirken Genel Müdür’ü ihya ediyor” başlıklı habere ihtarname gönderdi. İhtarnamede, hukuksuz Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın Gübretaş’ın yüzde 48 ortağı olduğu İran’daki RAZİ şirketinden aldığı aylık 7 bin avro huzur hakkı ücretinin yalanlanmaması dikkat çekerken, “İhtarname neden gönderildi?” sorusunu gündeme getirdi.

Söz konusu, “Kur artışları çiftçiyi bitirirken Genel Müdür’ü ihya ediyor” başlıklı haberde; Gübretaş’ın İran’daki yatırımı olan RAZİ’den alınan aylık 7 bin avro huzur hakkı ücretine dikkat çekilerek, Poyraz’ın sadece kur artışlarından dolayı aylık gelirinin 180 bin liradan 230 bin liraya çıktığına vurgu yapılmıştı.

İHTARNAMEDE ŞUNLAR KAYDEDİLDİ

Söz konusu habere Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından bir ihtarname gönderilerek, haberin kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığı ileri sürüldü. İhtarnamede şunlar kaydedildi:

“Millî Gazete’nin 20/12/2021 tarihli nüshasında ‘Kur artışları çiftçiyi bitirirken Genel Müdür’ü ihya ediyor” başlığıyla yayımlanan gerçeğe aykırı basın ahlakı ve ciddiyeti ile bağdaşmayan müvekkil kurum ve yöneticilerini karalamaya yönelik maksatlı haberin tekzibidir.

Haberde bahsi geçen maaş ve ücretler ile ilgili olarak sayın Fahrettin Poyraz tarafından gerekli açıklamalar yapılmış olmasına rağmen hiçbir doğruluk payı olmayan ve bilgi belgeye dayanmayan söylemler ile kamuoyunda yanlış bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Kurdaki hareketliliğin oluşturmuş olduğu fiyat değişiklikleri ile kurum ve kurum yöneticilerini bağdaştırmak ve bu yolla kamuoyunda algı oluşturmaya çalışmak basın ahlakı ve doğru habercilik ilkesine aykırıdır.

Bunun aksine tüm iddialar ise haksız ve kötü niyetlidir. Müvekkil kurum ve yöneticileri aleyhine yapılan gerçeklikten uzak ve kötü niyetli bu haberler, kamuoyunu yanlış yönlendirerek müvekkil kurum ve yöneticilerinin zarar görmesine sebep olmaktadır.  Yalan ve iftiralarla dolu bu haberler sebebiyle faaliyetlerinde profesyonel bir yönetim anlayışını benimseyen müvekkil kurum ve yöneticileri zarar görmüştür. Bu haberle tek gayesi kamu yararına hizmet olan müvekkil kurum ve yöneticileri yıpratılmış ve kamuoyunu yanlış yönlendirilerek kamu zararına sebep olunmuştur.

Asılsız ve kamuoyunu yanıltama amacı taşıyan bu iddialar karşısında Türk Ceza Kanunu, Türk Medeni Kanunu ve Türk Borçlar Kanunu’nun kişilik haklarına saldırı halinde koruma imkanı sağlayan hükümleri uyarınca her türlü yasal yola başvurulacağını kamuoyunun takdir ve bilgisine saygılarla sunarız.”

MAAŞININ BİR KISMINI AÇIKLAMIŞTI!

Görüldüğü üzere ihtarnamede, “Fahrettin Poyraz RAZİ’den huzur hakkı ücreti almamaktadır” şeklinde net bir ifade bulunmazken, sadece Poyraz’ın maaşıyla ilgili yaptığı açıklama hatırlatılmakla yetinildi. Poyraz, yaptığı bir açıklamada ise Gübretaş’tan aldığı huzur hakkı ücreti ve Tarım Kredi Kooperatifleri’nden aldığı maaşla birlikte aylık gelirinin sadece 62 bin 500 liralık olan kısmını açıklamış, ancak ikramiye, teşvik primi ve İran’daki RAZİ şirketinden aldığı 7 bin Euro huzur hakkı ücretini ise bu aylık maaşının içine dahil etmemişti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2022, 13:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Geri sayım
Geri sayım - 7 gün Önce

Hoooop güm!!!!

Sorulsr
Sorulsr - 7 gün Önce

7 bin euro, Cumhurbaşkanı'nın Türk Lirası'na dönmek için millete tavsiyede bulunduğu zamanda bile vazgeçilmeyen bir kazanç kapısı. Ve soru şu: Razi'den temettü geliri alıyormusunuz? Miktarı yıllık olarak ne kadar? Lira mı, Euro olarakmı ödeme slıyorsunuz? Mevcut Merkez Birliği Yönetimi'nden temettü ödemelerinin Razi ortağına değil de görev yapan kişilere ödenmesine ilişkin bir karar aldırdınızmı?

El cevap
El cevap @Sorulsr - 4 gün Önce

Bu bürokrat, eski Akp milletvekili değil de Chp, ta da İyi Parti'li olaydı, koltuğunda bırakılırmıydı?

Ne olabilir?
Ne olabilir? @Sorulsr - 7 gün Önce

Kalem müdürü Cumhurbaşkanı'ndan fazla aylık alan, bugüne kadar sadece milletvekili danışmanlığı yapan kişiyi yardımcısı yapan bir zihniyetin, Tkk'ya ve çiftçiye bakışı ne olabilir dersiniz?

Teşekkür edecem
Teşekkür edecem - 7 gün Önce

Trabzon bölge müdürü değişmesi çok iyi oldu. Yeni müdür çok başarılı.. müdür yardımcısı var aman Allah başarılarının devamını dilerim kurum kendine gelid .Ayakta Alkışlıyorum

Bizede ver
Bizede ver @Teşekkür edecem - 6 gün Önce

Abi sen ne içtiysen bizede versene :)

Halil aga
Halil aga @Teşekkür edecem - 6 gün Önce

Ne zaman değişti la

Duzeltme
Duzeltme @Teşekkür edecem - 7 gün Önce

Yeni bölge müdür harika çalışkan adam yerinde durmuyor işini layıkıyla yapıyor. Kendine dikkat et çok yakının da tombul olan seni ajan gibi takip ediyor nereye gitsen soruyor soruşturmakta.

Çok mu  Başarılı
Çok mu Başarılı @Teşekkür edecem - 7 gün Önce

Mahkemem olumsuz geçsinde görsün. O görevde başarılı kaç gün kalacak. Amy. Bütün kozlar oynanacak.

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 6 gün Önce

Huzurunuz batsın

Takılmayın bunlara
Takılmayın bunlara - 7 gün Önce

Geçmişte de çok örnek vardı duyurulur

Yaşar Gümüşay
Yaşar Gümüşay - 6 gün Önce

Sadettin inanın söyledikleri doğru ise o sakalı ve de bıyığı kes bir daha da ortalıkta gezme.

Maktaysın
Maktaysın - 4 gün Önce

Milletin ağzına sakız olmuş maaşı.Maaşını konuşturup asıl büyük vurgunu arka plana atıyorlar.O asıl gübretaş'ın borsa vurgunuyla 100 milyonlar kaldırdı.

Emre Ercan
Emre Ercan - 7 gün Önce

Yalan söylediğinizi yazmış ya. Sizde, isbatla yapmadığınız birşeyi yaparak iftira atmayın. Gerçi 65 000 TL de çok ya. Ama çamur at izi kalsın size yakışmıyor.

Gerçekleri yalanlamıyor, susturmaya çalışıyor
Gerçekleri yalanlamıyor, susturmaya çalışıyor @Emre Ercan - 7 gün Önce

7000 euro aylık gerçektir. Günlük 350 euro yurtdışı harcırahı da gerçektir. Milyonlarca lira yıllık temettü aldıkları da gerçektir.


banner151