Eski Tarım Bakanından Pakdemirli'ye anlamlı mesaj: Süt olmadan et olmaz!

Eski Tarım ve Orman Bakanı Faruk Çelik’ten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye anlamlı mesaj! "Süt olmadan et olmaz" uyarısında bulunan Çelik, gübre ve süt konusunda üreticiye destek verilmesi gerektiğini kaydetti.

Eski Tarım Bakanından Pakdemirli'ye anlamlı mesaj: Süt olmadan et olmaz!
banner200

ÖZEL HABER / Artan yem fiyatlarından dolayı süt üreticisi feryat ederken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yaşanan felakete sessiz kalması üreticinin tepkisini çekiyor. Yem fiyatları son aylarda sürekli artarken, bir de buna kurlardaki artış eklenince artık ipin ucu kaçtı. Yem süt paritesi 0.92’ye kadar düşerken, bu durum süt üreticisinin nasıl zararına üretim yaptığını da gözler önüne seriyor. Yem süt paritesindeki bu düşüşe rağmen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin bu duruma duyarsız kalması, dişi hayvan kesimlerini de artırıyor. 

TARIM BAKANLIĞININ SESSİZLİĞİ TEPKİ ÇEKİYOR

Diğer yandan gübre fiyatlarında yaşanan astronomik artışlar, tarımsal üretimi tehdit ederken bu konuda da çiftçiyi desteklemek için ciddi bir adımın atılmaması düşündürücü bulunuyor. Tarımsal üretimde yaşanan bu tehlikeye karşı, Tarım ve Orman Bakanlığının da derin bir sessizliğe bürünmesi manidar bulunuyor. 

ESKİ TARIM BAKANINDAN ANLAMLI MESAJ: SÜT OLMADAN ET OLMAZ!

Böyle bir süreçte eski Tarım ve Orman Bakanı Faruk Çelik'in sosyal medya hesabı üstünden yaptığı paylaşım dikkat çekti. Eski Tarım ve Orman Bakanı Faruk Çelik, yaptığı paylaşımda “Süt olmadan et olmaz” tepkisinde bulundu. Süt hayvanlarının kesilmemesi için süt üreticisinin desteklenmesi gerektiğini dile getiren Çelik, “Bereketli hasat için gübre konusunda da çiftçimize destek olalım. Toprak gübrelensin bereketlensin, bahar buzağlarla şenlensin. Bugün destekleyelim, inşallah çiftçimiz için bahar güzel olacak” dedi. Eski Tarım Bakanı Çelik'in bu paylaşımı, mevcut Bakana bir mesaj olarak değerlendirilirken, Çelik'in bu paylaşımı sosyal medyada da büyük destek gördü. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 20:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ep
Ep - 1 hafta Önce

Çiftçinin yanında tarım bakanı olmazsa durum bu.olur ne sütten haberi var ne yemden nede gübreden Allaha havale ediyoruz

İthalci
İthalci - 1 hafta Önce

O kadar iyi biliyordu da niye görevden alındı açıklasa da öğrensek. Kendileri ithalat işlerini iyi bilir, şimdi akıl mı verir olmuş.

Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi - 1 hafta Önce

Bakanlığı döneminde iyi işler yapmaya çalıştı ama başarılı olamadı tarım havzalarının önemini bugün anlıyoruz.
İthalata karşı yapacağı bir şey yoktu birilerinin menfaati ülke menfaatinin her zaman önünde gider.
Ancak ekibi iyi değildi özellikle de TMO'ya atadığı gm'ler

yorum
yorum @Ziraat mühendisi - 7 gün Önce

kesinlikle yazdıklarınıza kelimesi kelimesine katılıyorum. Ondan sonra gelenlerde bakanlığı talan edip gitti

ithalat
ithalat - 6 gün Önce

Hayvan ithalatını hangi şirket yaptı. Senin döneminde bakanlık dağıldı.

Agah var
Agah var - 1 hafta Önce

Bilinçli olarak yapılıyor bakanlık görmüyormu yem ve gübre fiyatlarını kendi çiftçisini bitirmeye çalışan bir bakanlık dünyanın hangi ülkesinde var

Hüseyin CAN
Hüseyin CAN - 7 gün Önce

Tarım bakanı hangi ülkede yaşıyor, bu durumdan haberi yokmu, yoksa enflasyon artmasın diye üreticiyi fedamı ediyor. Eger böyle ďüşünüyorsa yazıklar olsun. Artık sesimizi duysun.

banner151

banner251