Cumhurbaşkanından çiftçiye hazine arazileriyle ilgili müjde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke çapında 595 milyon metrekare hazine arazisinin 55 bin çiftçi tarafından kiralanarak ekilip, biçildiğini belirterek, "Bu 55 bin çiftçimizin kira sözleşmelerinin yıllık artış bedelini yüzde 22’den yüzde 9'a indiriyoruz. Bu uygulamadan yeni hazine arazisi kiralayacak çiftçilerimiz de yararlanabilecek” dedi.

Cumhurbaşkanından çiftçiye hazine arazileriyle ilgili müjde!
banner282

Gıda Hattı'nın haberine göre, parti genel merkezinde düzenlenen 151. AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemdeki konulara değindi, çiftçiye müjde verdi. Erdoğan, çiftçinin hazine arazisi kiralarında artış oranının düşeceğini belirterek, şunları kaydetti: 

HAZİNE ARAZİLERİNDEKİ KİRA SÖZLEŞMESİNDEKİ YILLIK ARTIŞ BEDELİ YÜZDE 22'DEN YÜZDE 9'A DÜŞECEK

Bu vesileyle hazineye ait tarım arazilerini kira ile kullanan çiftçilerimize de bir müjde verelim. Hazineye ait tarım arazilerinin kullanan çiftçilerimizin bu yerleri ecrimisil bedellerinin yarısına kiralayabilmelerini zaten sağlamıştık. Böylece ülke çapında 595 milyon metrekare hazine arazimiz 55 bin çiftçimiz tarafından ekilip, biçilmeye başlanmıştı. Bu çiftçilerimizin tarımsal desteklerden de faydalanabilmelerini temin etmiştik. Şimdi yeni bir kararla bu 55 bin çiftçimizin kira sözleşmelerinin yıllık artış bedelini yüzde 22'den yüzde 9'a indiriyoruz. Bu uygulamadan yeni hazine arazisi kiralayacak çiftçilerimiz de yararlanabilecektir.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 5 ay Önce

BEDAVA VERSE EKEN ÇIKMAZ,GÖSTERİ OLSUN DİYE EKİYORMUŞ GİBİ GÖRÜNÜYORLAR, ASIL AMAÇ HAZİNE ARAZİLERİNİN KİRASINI 10 YIL ÖDEYİP SATIN ALACAKLAR.

köylü
köylü @emre - 5 ay Önce

köylü emeklisine 2500 tl verdinya yatacak yerin yok sayın cumhurbaşkanı sen açlık bilirmisin ama ben bilirim sabah çay ekmek yiyerek devam ediyoruz bunu bilmezsin sen mütaitlerini doyurmakla meşgulsun

cemal ell
cemal ell - 5 ay Önce

tahammülüm kalmadı

ebene ver
ebene ver - 5 ay Önce

tarlaları

Omer
Omer - 5 ay Önce

Reis Tucarları mütahitleri(ihalecileri) zengin etme politikaların devam ettikçe hep kaybedeceksin