Çiftçinin traktörü haczedildi Tarım Bakanı televizyondan öğrendi! 

Tarım Kredi Kooperatifleri, kendi ortaklarını icraya verirken, çiftçinin örgütlü gücü olan TZOB da bu zor gününde çiftçinin yanında olmadı. Tarım Bakanı Pakdemirli de bırakın çiftçinin icra sorununa çözüm bulmayı, haciz işlemlerini bile televizyondan öğrendiği ortaya çıktı.

Çiftçinin traktörü haczedildi Tarım Bakanı televizyondan öğrendi! 
banner200

Çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatifleri kendi ortağını icraya vererek çiftçinin ekmek teknesi olan traktörlerini haczederken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de çiftçinin yaşadığı felaketi, televizyon kanallarından öğrendi. İcra haberlerini televizyon kanallarında gören Bakan Pakdemirli, Amasya Tarım ve Orman İl Müdürünü arayarak, icra haberlerinin doğru olup olmadığını sordu. Tarım İl Müdürü haberlerin doğruluğunu teyit ederken, köyden 7 tane traktörün haczedildiği bilgisini verdi. 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, uygulanan yanlış tarım politikaları ve yüksek faizden dolayı çiftçi borçları artık ödenemeyecek hale gelirken, traktör ve tarım aletleri de bir bir haczedilmeye başlandı. Çiftçinin ekmek teknesi olan traktör ve tarım aletleri haczedilirken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yaşananlara sessiz kalması dikkat çekiyordu. 

TARIM BAKANI ÇİFTÇİDEN BU KADAR HABERSİZ Mİ? 

Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarından dolayı çiftçinin traktör ve tarım aletleri haczedilirken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin çiftçinin yaşadıklarından habersiz olduğu ortaya çıktı. 

BORÇ BATAĞINDAKİ ÇİFTÇİNİN TRAKTÖRÜNÜ BİLE HACZETMEYE BAŞLADILAR!

Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçların TBMM’de kabul edilen Torba Kanununda yapılandırma kapsamına alınmadığının ortaya çıkmasıyla birlikte, çiftçi zor günler geçirirken, Amasya’nın Kızılca Köyünde yaşanan icra ve haciz işlemleri de çiftçinin içinde bulunduğu durumu gözler önüne sermişti. 

PANDEMİ BİLE ÇİFTÇİNİN FARKINDALIĞINI HİSSETTİRMEDİ! 

Pandemiyle birlikte tarım ve gıdanın önemine vurgu yapılırken, diğer taraftan çiftçinin sorunlarıyla asıl ilgilenmesi gereken Tarım Bakanlığının, üreten çiftçinin sorunlarına bu kadar duyarsız kalması manidar bulunuyor. 

ÇİFTÇİ KURULUŞU ORTAĞINI İCRAYA VERİYOR, TZOB SESSİZ, BAKANLIK ÇİFTÇİDEN HABERSİZ! 

Tarım Kredi Kooperatifleri, kendi ortaklarını icraya verirken, çiftçinin örgütlü gücü olan Türkiye Ziraat Odaları Birliği de bu zor gününde çiftçinin yanında olmadı. TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar’ın haczedilen traktör ve tarım aletleri karşısında hiçbir açıklama yapmayarak sessiz kalması dikkat çekiyor. İşin daha vahimi, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin bırakın çiftçinin icra sorununa çözüm bulmayı, haciz işlemlerini bile televizyondan öğrenmesi, Türkiye’de tarımın neden bu halde olduğunu da gözler önüne serdi. 

BAKAN TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİ AMASYA İL MÜDÜRÜNÜ ARADI

Tarım Kredi Kooperatifleri, Türkiye genelinde kendi çiftçi ortağına yönelik haciz işlemlerini başlatırken, Amasya’nın Kızılca köyünde yaşanan icra işlemleri ise Türkiye’de gündem oldu. Çiftçinin traktör ve tarım aletlerinin jandarma ve avukat ordusuyla haczedilmesi sosyal medyada günün en çok tartışılan konusu olurken, bazı ulusal televizyon kanallarında da traktörü haczedilen çiftçiye geniş yer verildi. 

İL MÜDÜRÜ İCRA HABERLERİNİ DOĞRULADI!

Çiftçinin traktörünün haczedildiğini bu televizyon kanallarından öğrenen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, haberlerin doğru olup olmadığını öğrenmek için de Amasya Tarım ve Orman İl Müdürünü arayarak bilgi aldı. Alınan bilgilere göre Amasya Tarım ve Orman İl Müdürü de Bakan Pakdemirli’ye haberlerin doğru olduğunu ve köyde 7 tane traktörün Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından haczedildiği bilgisini verdi. 

TAM TÜRKİYELİK BİR FOTOĞRAF! TARIMI BÖYLE YÖNETİYORLAR!

Bu durum Bakanlık kulislerine bomba gibi düşerken, Bakan Pakdemirli’nin Bakanlığı da sorgulanmaya başlandı. Çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçiye karşı başlattığı icra ve haciz kararından habersiz olması ve çiftçinin günlerdir borç sorununa bir çözüm bulunması için feryat ederken, Bakan Pakdemirli’nin bütün bunlardan habersiz olması ortaya tam Türkiyelik bir fotoğrafı çıkardı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 09:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Senol
Senol - 1 yıl Önce

Bakan niye bakan oluyor, çiftçinin derdini bilecek, tür dışındaki şirketlerle kuruluşlarla çalışmakla bakan olunmuyor.ciftciye vakit ayırabilecek.

İlçe Müdürü
İlçe Müdürü @Senol - 1 yıl Önce

Size yemin ediyorum bu Bakanın bakanlığından bile haberi yok. Bakanlık çürümüş, kokuşmuş durumda.

Bir dakika
Bir dakika @Senol - 1 yıl Önce

BAKAN Görmedi tamam anladık. Bakan yardımcıları, Bakan ve Bakan Yardımcılarının Danışmanı ve bunların Dayıoğlu, Halaoğlu ve Amcasının Çocukları ile Teyzeogullari ne işe yarar?

İshak
İshak @Senol - 1 yıl Önce

Sene sonu teşvik alabilmek için o traktörün satılıp tahsilat oranı tutturulacak.. icraya vermesek ödeyene haksızlık olur.

Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi - 1 yıl Önce

İç Anadolu da buğday, arpa ekimi yapıldı ancak kayda değer bir yağış olmadı büyük bir kuraklık riski var. Bakanlığın iklim değişikliği ile ilgili acil çalışma yapması gerekir yarın geç olabilir.

O iş tamam
O iş tamam @Ziraat mühendisi - 1 yıl Önce

Tarım şurası yaptık. O işi çözdük

yeliz
yeliz - 1 yıl Önce

Çizme ile domates salçasının içinde gezen…
Süt küvetlerinde banyo yapan…
Çürük meyvelerden meyve suyu imal eden…
Yakın zamanda yaşanılan üç olay.
***
Domatesi ekerlerdi.
Kahvaltı hak getire.
Salata çok yapılmazdı.
Yemeklerde salça yerine.
Çorbası…
Yemeği…
Yeşilinde turşu…
Pazardan alınmazdı.
Bahçeden…
Daha doğrusu…
Bostanda ne kadar olursa.
O kadar domates yenirdi. ne hale geldi dunya tarim ve ciftciden uzak bakanlar oldugu surece daha cok arariz eski gunleri

Hadi Bakalım
Hadi Bakalım - 1 yıl Önce

Bakan görmedi, bakan yardımcılari ne iş yapar

osman
osman - 1 yıl Önce

Komedi gibi haber televizyondan degilde nereden ogrenecek köy köy gezecekmi?bakan

Ciftci
Ciftci @osman - 1 yıl Önce

Bakan köy köy gezmeyecek, kaldırıcak arkasını koltuktan ev ev gezecek. Oy toplama zamanı geldiğinde nasıl ev ev geziyorsa aynen oyle. Çiftci hayvanını beslemek için nasıl tarla tarla geziyorsa,

demi ya
demi ya @osman - 1 yıl Önce

aynen adam haşa Allah mı da olandan haberi olsun aynı anda her yeri görsün vicdanlı olun biraz. Bakan elinden geleni yapıyor, sizde şikayet edesiye çiftçiliği bırakın girin bir fabrikaya çalışın.

Çiftçi
Çiftçi @osman - 1 yıl Önce

Şu yoruma bi bak yaaa

GÜLHAN SÖNDÜ
GÜLHAN SÖNDÜ - 1 yıl Önce

BAKAN BEYİN NELERDEN HABERİ VAR Kİ?

Ali er
Ali er - 1 yıl Önce

Traktör haczi doğru benimde traktörum icin haciz kağiti gönderdi tarım kredi çiftçi batmış durumda

adam
adam - 1 yıl Önce

En azından lutfedip İl Mdr ünü aramış bu bile bu bakan için büyük icraat... Bakanlıkla alakası yokki onun hesabı başka..


banner251