Çiftçinin mahsulüne sahip çıkacak Güneydoğu Birlik resmen kapatıldı!

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Meclis’te yaptığı konuşmasında 2009 yılında fiilen kapatılan ve 1 Şubat 2022’de resmen kapatılan Güneydoğu Birlik için “AKP çiftçilerimizi kaderine terk etti” dedi.

Çiftçinin mahsulüne sahip çıkacak Güneydoğu Birlik resmen kapatıldı!
banner282

Milletvekili Kaplan’ın konuşması şöyle: “Güneydoğu'da çiftçilerimizin, üreticilerimizin sesi ve güvencesi, can damarı Güneydoğu Birlik 2009 yılında AKP İktidarıyla fiilen kapatıldı. Çiftçilerimiz öksüz kaldı. Antepfıstığı, kırmızı biber, zeytin, üzüm ve daha birçok ürünün yetiştirildiği bölgemizde, Güneydoğu Birlik'in kapatılması ile çiftçilerimiz serbest piyasa koşullarında mağduriyet yaşadı. 1 Şubat itibariyle Resmi Gazete ‘de yayınlanarak Güneydoğu Birlik resmen kapatıldı.

ÇİFTÇİLERİN HAKLARINI KORUYAN BİRLİKLER AÇILMALI 

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak çiftçilerimizin sesi olacak, ürünlerin fiyat dengesi sağlayacak ve çiftçilerimizin mahsulüne sahip çıkacak bir birlik kurulması için çabalarken, AKP yine çiftçilerimizin kaderlerine terk etti. Çözüm; çiftçilerin sesi olan birlikleri kapatmak değil, Çiftçilerimizin haklarını koruyan birliklerin açılmasıdır.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2022, 12:23
YORUM EKLE