Çiftçimiz Tarım Bakanını görünce mutlu oluyor mu?

Anadolu Ajansı’nın Editör Masasına konuk olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye ‘Çiftçimiz sizi görünce mutlu oluyor mu?’ sorusu yöneltildi. Bakan Pakdemirli, bu soruya tarımsal hasıla ve tarım sektöründeki büyüme rakamları ile cevap verdi.

Çiftçimiz Tarım Bakanını görünce mutlu oluyor mu?
banner200

ÖZEL HABER / Anadolu Ajansı’nın Editör Masasına konuk olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye ‘Çiftçimiz sizi görünce mutlu oluyor mu?’ sorusu yöneltildi. Bu soruya tarımsal hasıla ve tarım sektöründeki büyüme rakamları ile cevap veren Pakdemirli, “Bence iyi gidiyor tarım sektörü” dedi. Gübre fiyatlarından şikayetçi olan çiftçiye ürün alım fiyatlarında bunu telefi edeceklerini söylediklerini belirten Pakdemirli, 3 senedir çiftçiyi mağdur etmediklerini ileri sürdü. 

GÜBRE FİYATLARINDAN ŞİKAYETÇİ OLAN ÇİFTÇİYE ÜRÜN ALIM FİYATLARINI GÖSTERDİ

Pakdemirli, “Ben dün Diyarbakır’daydım. Gübre fiyatlarıyla ilgili şikayet var. Onlara şunu söyledim, dedim ki; 3 senedir sizi mağdur ettik mi? Etmedik. Yine fiyat olarak mağdur etmeyeceğiz. Sizden tek istediğim var ekin biçin maliyete bakmayın o maliyetleri fazlasıyla karşılayacak ürün fiyatlarına bu yansıyacak” dedi. 

AK PARTİ'NİN EN BAŞARILI TARIM BAKANIYIM! 

Diğer yandan tarım sektöründeki büyüme rakamlarını kendisinin Bakanlık yaptığı dönemle son 20 yıllık dönemi karşılaştırarak veren Bakan Pakdemirli, kendisinin Bakan olduğu son 3 yıldaki büyüme rakamlarının kendisinden önceki dönemlerin üstünde olduğunu kaydetti. Pakdemirli, “Tarım sektörü geçen yıl yüzde 4.8 büyüdü. Türkiye ortalaması 1.8 son üç yılda en yüksek büyüme. Pandemiye rağmen, meteorolojik kuraklığa rağmen son 3 yıldaki en yüksek büyümeyi yakaladık. Son 20 yılda yıllık ortalama yüzde 2.8 büyüme. Biz son 3 yılda da yüzde 3.5’luk büyümeyi yakaladık. Yani son 3 yıldaki performans bütün 20 yıllık ortalamaların da üstünde” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 18:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 7 ay Önce

Bakan bey tebrik ederim sizi akp ve iktidarının sayende muhalefete ihtiyaçı yok tek başına yetiyorsun

ÇİFTÇİDEN GARİP SESLER
ÇİFTÇİDEN GARİP SESLER - 7 ay Önce

TÜRKİYE ÇİFTÇİSİ BU MUVAFFAKİYET ABİDESİNİ GÖRÜNCE AŞAĞIDAN YUKARIDAN GARİP SESLER ÇIKARIYOR...

Fettah
Fettah - 7 ay Önce

Bakan beyi kutluyorum. Paramız çok ithal ederiz diyordu, ithal ediyoruz, kepek ekin dedi ektik, ben geçen yıl sattığım mahsulün parasını tamamını versem atacağım gübreye yetmiyor. Diğer masraflar hariç , hesap edelim buyursun, anlayamıyorum ben hangi dunyadayim.

Ali
Ali - 7 ay Önce

Sevgili bakanım, ölçünüzü seçimde göreceğiz.

Ciftci
Ciftci - 7 ay Önce

Yaw he he. Senden nefret ediyorum. Beddualarım seninle.

Çiftçi
Çiftçi @Ciftci - 7 ay Önce

Bunun iktidarına oy verdiysen sana 2 misli beddua ediyorum

Ulen ib
Ulen ib @Ciftci - 7 ay Önce

Beddua etme

Icralik ciftci
Icralik ciftci - 7 ay Önce

Söylediği acaba kendisi inaniyor mu?

Günaha giriyo
Günaha giriyo - 7 ay Önce

"Eķin biçin maliyete bakmayın ürün fiyatlarına bu yansıyacak". " Kurlardaki düşüşle birlikte mayıs ayında gıda fiyatlarında düşüş olacak" tarımcı "enfilasyonu %5 seviyelerinde tutacagız" ekonomici "acaba eksekmi ya buyılki gibi olursa zaten biçok borcumuz var toptan batarız" çifçi bakan beni çok düsunduruyor...

adaletxx
adaletxx - 7 ay Önce

Böyle haber olmaz tarımdan haber Kışkırtıcı bir haber birilerinin ağzından kötü bir söz çıkar başı belaya girer gerek yok bence
Sadece tarım bakanlığını değilde hangı bakanı görünce millet mutlu oluyor ki tarım bakanını görünce mutlu olsun mutluluk kelımesı bıze lüks bır kelıme dünya öyle berbat bir hal almışkı birileri bizimle fena oynuyor sanırım bundan sonra bız gün yuzu görmeyeceğiz küresel güçler insanı bır kobay gibi evırıp çevriliyoruz sonumuz hayrolsun


banner151

banner251