Canlı yayında TZOB tartışması!

TV5'de yayınlanan Emek ve Tarım programında Tarım Kredi mağduru çiftçilerle TZOB Yönetim Kurulu üyesi Eyyup Elmalı arasındaki tartışma gündeme damga vurdu. Elmalı, borç yapılandırılmasındaki yüzde 30'a kendilerinin de taraf olmadığını belirtirken, mağdur çiftçi Ömer Sarı, "Madem yüzde 30'a karşısınız neden TZOB Başkanı Cumhurbaşkanından randevu alıp görüşemiyor?" dedi.

TV5’te yayınlanan Emek ve Tarım programında çiftçilerin yaşadığı problemler konuşuldu. Çiftçi Ömer Sarı ve Kadir Yüce, Tarım Kredi borç yapılandırmasının çiftçinin menfaatine olan bir yapılandırma olmadığını belirterek, “İlk taksit olarak yüzde 30’u ödeyecek imkanımız olsa zaten icralık olmazdık” dedi. Yayına bağlanan TZOB Yönetim Kurulu üyesi Eyyup Elmalı da Tarım Kredi borçlarının yapılandırılmasına yönelik çıkarılan düzenlemenin çiftçinin yararına olmadığını belirterek, “TZOB olarak sıfır faizli 5 yıl vadeli yapılandırma istedik. Ancak çıkan yapılandırmada yüzde 30’a kesinlikle taraf değiliz. Bundan dolayı TZOB olarak çıkan yapılandırmaya teşekkür de etmedik. Çiftçi bu borcu ödeyemez” dedi. 

TZOB BAŞKANI NEDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN RANDEVU ALIP GÖRÜŞEMİYOR?

Programa katılan mağdur çiftçilerle, TZOB Yönetim Kurulu üyesi Eyyup Elmalı arasındaki tartışma dikkat çekti. Mağdur çiftçiler, TZOB'un kendilerine sahip çıkmadıklarını belirtirken, Eyyup Elmalı ise bu iddiaların doğru olmadığını ileri sürdü. Elmalı, Tarım Kredi borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili çıkan düzenlemede yer alan yüzde 30 şartına TZOB olarak karşı olduklarını ve bu borcu çiftçinin ödeyemeyeceğini belirtirken, mağdur çiftçi Ömer Sarı ise, "TZOB Başkanı neden Cumhurbaşkanından randevu alıp görüşemiyor? Siz bize bu konuda söz vermiştiniz" dedi. Elmalı ise TZOB Başkanı Bayraktar'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan randevu talep ettiğini dile getirerek, "Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımıza mekput yazdı. Sayın Cumhurbaşkanımız da konuyu Tarım Bakanına havale etti. Tarım Bakanımız da konuyu Meclis'e getirdi. Borç yapılandırması bizim Genel Başkanımızın girişimleriyle Meclis'e geldi. İstediğimiz gibi oldu mu olmadı. Biz de buna karşıyız" dedi.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 16:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yapmayın etmeyin arkadaslar
Yapmayın etmeyin arkadaslar - 7 ay Önce

Şemsi başkanı üzmeyin elli sene o koltukta oturacak o, küser gider bak sonra

Ciftci
Ciftci - 7 ay Önce

Koltuğa adeta yapıştı salla başı al aidatı (gariban üreticiden)

banner251