Birlik Başkanı Tarım Kredi'nin süt bırakmasını doğruladı!

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Keskin, Tarım Kredi Kooperatiflerinin sahada süt bırakmasına tepki göstererek, “Bunu süt sanayicileri yapıyor da bir çiftçi kuruluşunun bunu yapmasına anlam veremiyorum. Sanayicinin üzerinde bir sanayici oldular. Tarım Kredi’nin kanunu yeniden yapılandırılmalı” dedi.

Birlik Başkanı Tarım Kredi'nin süt bırakmasını doğruladı!
banner200

Sözcü gazetesinden Müslüm Evci’nin haberine göre, Son 1 yılda yaklaşık yüzde 60 oranında zamlanan yem fiyatlarının altında ezilen ve ineklerini kesime göndermeye başlayan üreticilere bir darbede Tarım Kredi Kooperatifi'nden geldi. Tarım Kredi Koperatifi'nin yem almayan üreticiden süt alımını durdurduğunu doğrulayan Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Keskin, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kamuoyuna böyle yansıtılmıyor ama süt sanayicileri, üreticiye ‘yemimizi almazsanız, sütünüzü almayız' şeklinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yapıyorlar. Kamuoyuna bunu yansıtmak istemiyorlar. Ama böyle bir şey var. Şu an buna Tarım Kredi Kooperatifi de katıldı.

ÇİFTÇİ KURULUŞUNUN YAPMASINA ANLAM VEREMİYORUM

Bunu sanayiciler yapıyor da bir çiftçi kuruluşunun bunu yapmasına anlam veremiyorum. Üreticiye yem baskısı yapmak olur mu? Çiftçinin kendilerinin bir ortağı olduğunu unuttular. Sanayicinin üzerinde bir sanayici oldular.

FIRSATÇILIK YAPILIYOR

“Tarım Kredi'nin kanunu yeniden yapılandırılmalı” diyen Keskin açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Yeme son gelen zamlarla birlikte yem ve süt paritesi yine açıldı. Bakalım komite bu konuda ne yapacak, merak ediyoruz. Ama devletimizin sanayici ve yem sektörüne ciddi anlamda bakması lazım. Fırsatçılık yapılıyor ve üretici ciddi anlamda eziliyor. Süt üreticisinin zor durumda olduğu bu günlerde özellikle çiftçi kuruluşlarının üreticinin yanında olması lazım”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 09:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 4 ay Önce

Başkan başkan Çanakkale'de sütü 3 TL.sattik hani niye 2.8 düştü zaten maliyeti 3.5 olan sutümüz zararediyiruz dedikçe hiç ciddiyealan yok başta siz acilen Nisan 1.den itibaren sütümüzü 4 TL.satamazsak 15 .20 kiloluk ineklerde kesime gidecek ayakta kalmak için bir inek 3 yılda meydana geliyor bu tarım bakanının mezarda yeri yok mahşerde yeri hiç olmayacak yazık bu hayvanlara genç hayvanlara acil kesim yasağı gelsin

Lafa bak
Lafa bak - 4 ay Önce

Önce sen orayı bir bırak, kpss siz memur atamacasi seni

Hak Gelecek Batıl Zail Olacak İnşallah
Hak Gelecek Batıl Zail Olacak İnşallah - 4 ay Önce

Tarım kredi kooperatifleri ve iştirakleri çiftçilerin malımı yoksa atama ile gelen gelen müdürlerin malımı. Pandemi sürecinde bu yapılır mı ? Sizi bu yaptıklarınızı faizciler, karaborsacılar ve zalim bankerler yaparlar. Ah Tarım Kredi Kooperatifleri ne hale düştünüz. 150 yıldan fazla olan tarım kredi yem doğru çok iyi projeler yapıyor ama 10 düzgün insanın çıkardığı projeleri 1000 tane çıkarcı sahip çıkıyor. O insanlar da çiftçimiz kazandın diye bu projeleri yapıyorlar. Barajlar taştı, ışık göründü, oyun bitti biraz daha sabır Sayın Tarım Kredi Kooperatifleri Gerçek Sahipleri Çiftçilerimiz. İnşAllah toplu bir lav geliyor. Sayın Başkanımızın atamalarını bekleyin.

Tk yem
Tk yem - 4 ay Önce

Tarım Kredi Kooperatifleri vatandaşı korumak için fırsatçılık yapıyor diye yaygara yapıyorlar.Şuanda piyasadaki en ucuz ve kaliteli yem TK Yem. Piyasaya göre 10 TL ye kadar fark var.Süt fiyatı değişmediğine göre vatandaş yem maliyetinden kar etmesi gerekir.Tabi bu işin içinde süt birliklerinin pastadan payı azalacak demi

Ciftci
Ciftci - 4 ay Önce

Sorunlar eski .senin yeni mi haberin oldu yapistin koltuğa. Üreticiye hiç faydan yok..hak etmedigin koltuğu işgal etme kesilen ineklerin vebali senin boynuna

Şikayet Edene Bak.
Şikayet Edene Bak. - 4 ay Önce

Başkan Başkan sen alsana çiftçinin sütünü. Süt üreticileri birliği ne işe yarıyor? Süt üreticileri çiftçinin birliği değilmi? Allahım ne hale geldik. Komik. Yıllardır diğer firmalar yemi benden alırsan sütünü alırım diyor Bu başkan neden açıklama yapmadı? Çiftçinin sütünü alacak, yemini üretecek vizyoner insanların başkan olması gerek.

sedaT
sedaT - 4 ay Önce

süt ucuz diye şikayet ediyonuz millet bu fiyattan alamıyo sütü 10 TL yapın millet almayınca ne yapıcaksınız o zaman

Ali dag
Ali dag @sedaT - 4 ay Önce

Sütün maliyeti3.5 TL 2.7sut satıyoruz dayanmak mümkün değil anlayana anlamayanda yorum atmasın

banner151

banner251