Binali Yıldırım'dan çiftçilere dikkat çeken ekim çağrısı: Deliler gibi ekin dağı taşı ekin!

Hükümet mazot ve gübredeki fahiş fiyat artışlarına bir çözüm bulamazken, Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'dan çiftçilere dikkat çeken bir ekim çağrısı geldi. Çiftçilere yönelik daha önceki çağrısını yineleyen Yıldırım, "Deliler gibi ekin, dağı taşı ekin" dedi. Yıldırım, devletin çiftçinin maliyetini bildiğini ve gereken desteği de vereceğini kaydetti.

Binali Yıldırım'dan çiftçilere dikkat çeken ekim çağrısı: Deliler gibi ekin dağı taşı ekin!
banner282

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Sancaktepe Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Burada kameralar karşısına geçen Yıldırım, Rusya ile Ukrayna arasında savaş üzerinden değerlendirmelerde bulundu ve geçtiğimiz günlerde yaptığı ekim çağrısını yineledi.

TÜRKİYE'NİN RUSYA VE UKRAYNA İLE TİCARETİ

Rusya Ukrayna savaşı bittikten sonra bunun en önemli bedelini yaşayacak ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini aktaran Yıldırım, “Çünkü ticaretimizin büyük bir kısmı bu iki ülkeyle yapılıyor. Alışverişimizin 40 milyar doları Rusya ve Ukrayna ile yapılıyor. Bu iki ülkeden ülkemize 8 milyon ziyaretçi geliyor. Bu iki ülke dünyanın tahıl ihtiyacının yüzde 60’ını karşılıyor.

DÜNYANIN HER YERİNDE GIDAYA ERİŞİMDE SORUNLAR YAŞANACAK

Şimdi bunlar yok, bunlar olmayınca ne olacak gıda, tarım ürünleri önemli hale gelecek. Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde gıdaya erişimde sorunlar yaşanacak. Bunun farkındayız öncü göstergeleri görüyoruz ve gerekli tedbirleri de hükümetimiz alıyor.

DEDİLER GİBİ EKİN, DAĞI, TAŞI EKİN

Birkaç konuşmamda tarıma çok dikkat çektim, vatandaşlara dedim ki ekin, deliler gibi ekin, dağı, taşı ekin.

DEVLETİMİZ GEREKEN DESTEĞİ VERECEK

Merak etmeyin devletimiz sizin maliyetlerinizi biliyor, gereken desteği verecek. Yeter ki siz ekin çünkü artık gıda petrolden de altından da önemli hale geldi" dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2022, 11:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 2 ay Önce

Sana kim inanır acaba Başbakan olduğunda deponun yarısını dolduruyordun milleti iyice gerizekalı yerine koydunuz

Ali dag
Ali dag - 2 ay Önce

Verdiler mi hayır büyük bir yalan söylediler Bizden 2.2 TL.bugday aldılar Rusya'dan 6tl.aldilar sütü 7.5 TL.maliyeti bize 4.7. ... 5.7. .zam yaptır gene zarar ama siz üretim diyorlar biz caz geçtik siz kendinize yeni salaklar bulun yada siz üretin.

Binali mazotun yarısını  verecektin
Binali mazotun yarısını verecektin @Ali dag - 2 ay Önce

Şimdi utanmadan ekin diyirsun

Üretici
Üretici @Ali dag - 2 ay Önce

Yani ekene delimi demek istiyor acaba. Eğer köylüye böyle demek istiyorsa yazık cok cok yazık.

Hür kuş
Hür kuş - 2 ay Önce

Cek le cak la çiftçinin işiyok. Destek diyosun dün televizyonda uruguayda et, Kanada'dan buğday tedarik edicez diyo bay başkan. Harmanda anya Konya belli olacak.

Halo
Halo - 2 ay Önce

Diyelim ki deliler gibi ektik. Urun fazla parq etmiyor. Zarari kim çekecek. Tabiki biz. Ekecek adam deli olmali.

Ep
Ep - 2 ay Önce

Yazıklar olsun çiftçiyi bitirdiniz şimdi dağı taşı ekin diyor

Halo
Halo - 2 ay Önce

Kimden ne aliyorsa alsin. Bize gelince akil veren çok para veren yok. Bu dunyanin enayisi biz miyiz.

Buğrahan Coşkun
Buğrahan Coşkun - 2 ay Önce

Önce 2021 ekim sezonu için vereceğiniz desteklerin ödemesini yapın sonra yeni yılın vaatlerinizi yapın, destek vermeniz anlamsız ödeme yapana kadar para pul oluyor, fiyatları yüksek açıklayın

Köylü
Köylü - 2 ay Önce

Ülkemiz böyle bir liyakatsızlık görmedi anca ekin diyorlar nasıl ekeceğiz geçen yıl üç lira olan gübre ondört tl mazot altı liraydı yirmidört tl ilaçlar üç dört katı daha sayamadığımız onlarca girdiler misli misline artmış durumda eline mikrofonu alan dağı taşı ekin diyor lafla olmuyor bu işler mezbehaneler kesilen ineklerle dolu çiftçiye gücünüz yetiyor düşürün yemi düşürün gübreyi mazotu akıl vermeyle olmuyor elinize fırsat geçtimi çiftçinin malını zatarına alıyorsunuz ama artık olmaz.


banner151