Arpa buğday eken çiftçiye sıvı gübre desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'te 25 ilçenin tamamında arpa buğday eken çiftçiye 387 bin 480 litre sıvı gübre desteğinde bulundu.

Arpa buğday eken çiftçiye sıvı gübre desteği
banner282

Başkent’te kent ekonomisini canlandırmak ve yerli üreticiyi teşvik etmek amacıyla kırsal kalkınma desteklerini her geçen gün çeşitlendiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarım arazilerinden yüksek verim elde etmeleri için çiftçilere yönelik başlattığı “sıvı gübre” desteğinde takvimi öne çekerek bayram öncesi 25 ilçede dağıtımı tamamladı.

GÜBRELER BELEDİYENİN İŞTİRAKİ TARAFINDAN ÜRETİLDİ

ABB iştiraklerinden BelPLAS AŞ tarafından üretilen yüzde 50’si hibe yüzde 50’si ise çiftçi katkı paylı olmak üzere doğa dostu 387 bin 480 litre sıvı gübre, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerince ilk etapta arpa ve buğday eken 4 bin 25 çiftçiye ulaştırıldı.

ÇİFTÇİ GÜBRE DESTEĞİNDEN MEMNUN KALDI

Gübre desteğinden memnun kaldığını ifade eden çiftçiler, verilen destekle girdi maliyetlerinin düştüğünü ve daha iyi verim alacaklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üretici
Üretici - 2 hafta Önce

Malesef çiftçinin buçaresizliğinden oy devşirmeye çalışan muhalefet partilerinin yaptığı bu haksızlığı kınıyorum. Neden belediyenin asli görevleri için para yok diye ortalıklta veryansın ediyorsunuz o zaman. Ankarada yaşamayan çiftçinin suçu ne. Sen ne utanmaz adamsın Mansur başkan