Alo Ziraat Çiftçi Danışma Hattı hizmete girdi Türkiye'nin dört bir tarafından arıyorlar

Konya'da tarımsal üretimde verimliliği artırmak ve çiftçiye destek vermek amacıyla Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde 'Alo Ziraat Çiftçi Danışma Hattı' kuruldu. Sadece Konya Ovası'ndaki çiftçiye yardımcı olması düşüncesiyle kurulan danışma hattını, çevre illerden de çok sayıda çiftçi bilgi almak için arıyor.

Alo Ziraat Çiftçi Danışma Hattı hizmete girdi Türkiye'nin dört bir tarafından arıyorlar
banner200

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde 'Alo Ziraat Çiftçi Danışma Hattı' kuruldu. Geçtiğimiz ay kurulan '0 332 223 28 68' ve '0 531 518 29 46' numaralı danışma hattını arayan çiftçiler, üretecekleri ürün, toprak ya da tohum hakkında bilgiler alabiliyor. Hayvancılık yapan çiftçiler de besledikleri hayvanlarla ilgili doğru bilgiye ulaşıyor. Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Bayramoğlu, danışma hattını Konya Ovası'nda tarımın ilerlemesi ve Türkiye tarımına öncülük etmesi düşüncesiyle kurduklarını söyledi.

TARIMDAKİ SORUNLAR VERİ SETLERİNE DÖNÜŞÜYOR

Bayramoğlu, Alo Ziraat Çiftçi Danışma Hattı'nın çiftçiden büyük ilgi gördüğünü belirterek, Selçuk Üniversitesi'nde tarım sektörüne yönelik olarak çalışan 300'ün üzerinde akademisyenin bu projenin içerisinde olduğunu kaydetti. Alo Ziraat Çiftçi Danışma Hattı'nın sorumlusu Ziraat Fakültesi Tarımsal Yayım Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Hasan Arısoy ize danışma hattına Konya dışında başka illerden de arayan çiftçilerin olduğunu belirtti. Tarım sektöründen gelen her bir bilgiyi kayıt altına aldıklarını belirten Arısoy, "Tarımdaki sorunlar veri setlerine dönüşüyor" dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 19:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harika Müthiş
Harika Müthiş - 6 ay Önce

Tarlayı, ekini, dikimi görmek yok süper fikir telefondan tarım. Bizim ülkenin ziraatcilari süper. Veterinerleri hayvanı gormeden de reçete yazabiliyor. Darısı doktorların başına, hasta olunca boşu boşuna hastaneye gidiyoruz.

Çiftçi
Çiftçi - 6 ay Önce

Tarımdaki sorunlar çin seddini bile aşar

hüsamettin  karasan
hüsamettin karasan - 6 ay Önce

çifçinin bilgiye ihtiyacı yok ucuz gübre mazot ucuz maliyete ihtiyacı var

ziraat mühendisi
ziraat mühendisi - 6 ay Önce

Fakültenin görevi nitelikli Mühendis yetiştirmektir. telefon başındaki görevli her soruya cevap veremez. kandırmayın kendinizi.

banner151

banner251