2022 yılı yaş çay fiyatı ne kadar oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika yaş çay alım fiyatı açıklaması!

Çay üreticisinin günlerdir açıklanmasını beklediği 2022 yılı yaş çay alım fiyatları açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaş çay alım fiyatının geçen yıla göre yüzde 73 artışla 6 lira 70 kuruşa çıkarıldığını, kilogramda 13 kuruş olan desteklemeyi de 30 kuruşa çıkardıklarını bildirdi.

2022 yılı yaş çay fiyatı ne kadar oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika yaş çay alım fiyatı açıklaması!
banner282

2022 yılı yaş çay alım fiyatları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Çay üreticisi günlerdir, yaş çay alım fiyatlarının açıklanmasını bekliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı Açılış Töreni'nde yaptığı açıklamada, "2022 yaş çay alım fiyatlarının müjdesini de sizlerle paylaşmak istiyorum" dedi. 

ÇAY ÜRETİCİSİNİN BEKLEDİĞİ AÇIKLAMA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GELDİ

2022 yılı yaş çay alım fiyatları ne kadar oldu? Yaş çay alım fiyatları ne kadar arttı? Yaş çay ürünü fark ödemesi desteği ne kadar oldu? Çay üreticileri günlerdir bu soruların cevaplarını merak ediyordu. Yaş çay alım fiyatı ile ilgili açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.  

YAŞ ÇAY ALIM FİYATI YÜZDE 73 ARTIRILARAK 3.80 TL'DEN 6.70 TL'YE ÇIKARILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı Açılış Töreni'nde yaptığı açıklamada, "2022 Yaş Çay alım fiyatlarının müjdesini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Geçtiğimiz yıl yaş çay alım fiyatı 3,80 TL’ydi. Bu yıl yaş çay alımlarında uygulanacak taban fiyatı yüzde 73’ün üzerinde artışla 6,70 TL’ye, kilogramda 13 kuruş olan desteklemeyi de yüzde 130’luk artışla 30 kuruşa çıkarıyoruz." ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 16:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgay BAK
Turgay BAK - 1 hafta Önce

Sn. Cumhurbaşkanım ülkede üretimin ve hayvancılığın artması için tarım reformu genel müdürü ile tefdiş kurulu başkanını acilen görevden almalısın.

Rozcan
Rozcan - 1 hafta Önce

Girdi fiyatlarına göre bu artış yeterli değil. Hububat fiyatlarının da ne kadar olacağı aşağı yukarı belli oldu. tonu 6.000₺ olan arpa ve buğdaya %75 artışla 4.000₺/ton olarak açıklarlarsa ne olacak?

ali
ali - 1 hafta Önce

bi çay vardı içtiğimiz. ona da çaykur %40 zam yapmış. a 101 bim leri yağmalıyodu esnaf ve vatandaş. devletin her kurumu zarar ediyor bu dönemde çaykur da etse ne olurdu. devlet kurumu ön ayak oldu çay da içilmez artık. doğadan bitki toplayıp bitki çayları içeriz artık.

Ömer
Ömer - 1 hafta Önce

Çok düşük bi fiyat