Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Holding’in talimatıyla tüm şirket yönetim ve icra kurulu üyeleri, grup başkanları, genel müdür ve genel müdür yardımcılarının kullandıkları Volkswagen Passat makam araçları iptal edilerek yerine Audi marka makam araçları kiralandı.

Köyler nasıl satılıyor? Tarımda büyük tehlike! Köy gelişim alanları yani meralar parsel parsel TOKİ tarafından satılacak Köyler nasıl satılıyor? Tarımda büyük tehlike! Köy gelişim alanları yani meralar parsel parsel TOKİ tarafından satılacak

MAKAM ARACI GİDERİ 4'E KATLADI! 

Daha önce kullanılan Passat marka makam aracının her birine aylık 12 bin lira kira ödenirken, yeni kiralanan Audi marka makam aracının her birine ise aylık 47 bin lira ödenecek. Audi marka makam aracından 60’a yakın ve 3 yıllığına bir kiralama yapıldığı kaydediliyor.

ÇİFTÇİNİN ÖZ KAYNAĞI LÜKS MAKAM ARAÇLARI İÇİN KULLANILIYOR!

Öz sermayesi tamamen çiftçiye ait olan Tarım Kredi Kooperatiflerine ait şirketlerin bağlı olduğu Tarım Kredi Holding’de lüks makam araçlarının tercih edilmesi tepki çekerken, çiftçiye ait öz kaynakların tamamen atamayla gelen ve mevcut sermayenin oluşmasında hiçbir katkısı olmayan kurum yöneticileri tarafından nasıl hoyratça kullanıldığını gözler önüne seriyor.