Fakıbaba: Bir rüyam var!

Bakanlık çalışanlarına seslenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Benim bir rüyam var ve bu rüyayı hep beraber başaracağız: Üreticilerin daha mutlu ve huzurlu, tüketicilerin daha sağlıklı gıdaya ulaşması. Biz hem kendimiz, hem torunlarımız hem de geleceğimiz için üretmeliyiz” dedi.

banner255
Fakıbaba: Bir rüyam var!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Uluslararası Tarım Eğitim Merkezi (UTEM) personeli ile Bakanlıktaki bilgilendirme toplantısında bir araya geldi.

“ÇİFTÇİYİ BİLGİYLE BULUŞTURACAĞIZ”

Toplantıya katılanlara, “İşimizi severek yapmalıyız. Para kazanmakla da mutlu olunabilir ancak insanlara yardım ettiğiniz oranda mutluluğu yakalayabilirsiniz” diye seslenen Fakıbaba, hiç karşılık beklemeden insanlara hizmet vermenin değerine dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Ülkemiz için, bayrağımız için bakanlığımız için hizmet veriyoruz. İlk geldiğim günden beri şunu söylüyorum: Biz çiftçiyi bilgiyle buluşturacağız. Bizim ülke olarak en büyük eksikliğimiz eğitime çok önem veren toplum olmamamız. Eğitim sanki ikinci planda kalıyor. Başta ben olmak üzere her gün eğitim almamız lazım. Eksikliklerimizi okuyarak, araştırarak gidermemiz lazım. Bu bağlamda yaptığınız işler gerçekten çok önemli. Eğitimle insanlara çok önemli şeyler veriyorsunuz. O zaman mutlu oluyorsunuz. Çiftçiyi eğitim ve bilgiyle buluşturuyorsunuz ve üretiyorsunuz.”

Çiftçiyle ve halkla buluşmanın çok önemli olduğunu dile getiren Fakıbaba, “Halk olmazsa biz ne yaparız? Sizleri yürekten kutluyorum. Biz işimizi severek yapıyoruz. Allah rızası için, ülkemiz için, üreticimiz için, tarım için, hayvancılık için. O kadar önemli işler ki bunlar. 811 kişi ama esasında aile olarak 70 bin kişinin bu eğitim olayında beraber olması gerekir. Çiftçiye elimizden geldiği kadar eğitim konusunda yardımcı olmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

“YARINIMIZ, BUGÜNDEN DAHA İYİ OLACAK”

“Gelecekten umutluyum. Yarınımız bugünden çok daha iyi olacak” diyen Fakıbaba, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü gece gündüz demeden çalışıyoruz. Çok önemli projeler göreceksiniz önümüzdeki günlerde. Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi olarak bu çalışmaları halka sizler bildireceksiniz. 2018 yılı hedeflerimizin gerçekleşmesi için de azimle ve kararlılıkla üstün başarılara ulaşacağımıza inanıyorum. Hedefi ve hayali olmayan insan başarılı olamaz. Çalışarak daha çok çalışarak hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Benim bir rüyam var ve bu rüyayı hep beraber başaracağız: Üreticilerin daha mutlu ve huzurlu, tüketicilerin daha sağlıklı gıdaya ulaşması. Biz hem kendimiz, hem torunlarımız hem de geleceğimiz için üretmeliyiz. Bu anlamda bakanlığımızın çok önemli görevleri var.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak hizmetlerimizle çiftçi kardeşlerimizin gelirini artırıyoruz. Bilgiyi veriyoruz, onları mutlu ediyoruz, biz de mutlu oluyoruz. Mutluluk hormonu yardım eden insanlarda daha fazladır.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aşı küpe
Aşı küpe - 3 yıl Önce

Sayın bakanım aşı küpe el emeği ne oldu? Yoksa rüyalarda mı kaldı? Umarım bu konuya hassasiyetle yaklaşırsınız

- 3 yıl Önce

Rüyalarda kaldı aşı parası...

TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI
TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI - 3 yıl Önce

Cumhurbaşkanımız Konuşmalarında “… Zira tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedik ve yedirmeyeceğiz, ” sözünü çokça söylemektir. Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı MERKEZ ve TAŞRA TEŞKİLATINA özellikle önemli Makamlar ile İL MÜDÜRÜ olacakların dürüst, adil, vicdanlı ve Allah’dan korkan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacak kişilerden atanması için talimat vermenizi istiyoruz.

doğru söyleyeni kovarlar.
doğru söyleyeni kovarlar. - 3 yıl Önce

Sayın Bakanım Üreticiden tüketiciye zincirin halkaları var, üretmek, paketlemek, muhafaza etmek , taşımak, tüketime sunmak ve tüketmek . Bir malın sadece sağlıklı üretilmesi yetmiyor, iyi bir paketleme yapmak, muhafaza etmek depolamak, ucuz taşımak ,tüketime sunmak ve tüketmek .Tüm aşamalarda destek lazım. depolamak için ucuz soğuk hava depoları, (sadece zengine değil.)Nakliye araçları, frigofirik araçlar ,ucuz mazot,(uçaklara verdiğiniz ucuz benzin gibi) Satış yerleri bilhassa et, balık satış yerleri belediye ile beraber sağlıklı desteklenmeli. Kısaca tarlaya ,depoya, taşımaya , sağlıklı satışa kontrol ve destek lazım .ALLAH kolaylık versin. . Bu işleri ancak liyakatli müdürler ile yapabilirsin. Eskilerin çoğunu değiştirmen lazım.

O ruyada
O ruyada - 3 yıl Önce

Allah askina o ruyada tagen genel mudurunu gorevden almakta olsun.Kabusumuz olacak alinmazsa.Saka gibi ya en cok sorunlu olan yer halan duruyor.

İNŞALLAH O RÜYAN GERÇEKLEŞİR
İNŞALLAH O RÜYAN GERÇEKLEŞİR - 3 yıl Önce

FAKIBABA Bakanım, beni ( BİZLERİ) ağlatmak için “Benim bir rüyam var ve bu rüyayı hep beraber başaracağız: Üreticilerin daha mutlu ve huzurlu, tüketicilerin daha sağlıklı gıdaya ulaşması. Biz hem kendimiz, hem torunlarımız hem de geleceğimiz için üretmeliyiz” bu sözleri söylüyorsun. 16.01.2017 20:00

banner151

banner251