Bir zamanlar en değerli bürokrattı!

<p>Bugünkü Resmi Gazete'de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile ilgili olarak dikkat çeken bir görevden alma kararı yayınlandı. Eski Bakan Mehdi Eker'in üst düzey bürokratı olan Erdal Celal Sumaytaoğlu, Bakanlık Müşavirliği'nden alındı. Sumaytaoğlu ile ilgili bu karar dikkat çekti.</p>

banner255
Bir zamanlar en değerli bürokrattı!
banner200

Eski Bakan Mehdi Eker döneminde Rehberlik ve Teftiş Başkanı olan Erdal Celal Sumaytaoğlu, 2015 yılında bu görevinden alınmıştı. Sumaytaoğlu, 2 yıl ücretsiz izin talebinde bulunarak Kanada'ya gitmek istemişti. Ancak Bakan Çelik, buna izin vermemişti.

Eker döneminde Bakanlığın en tartışmalı üst düzey bürokratlarının başında gelen Sumaytaoğlu, hakkında gündeme gelen birçok iddiaya rağmen uzun yıllar görevden alınmamıştı. Sumaytaoğlu'nun kayınvalidesi üzerinden 6 tane yarış atı sahibi olduğu da ortaya çıkmıştı.

Üst düzey görevlerden alınan Sumaytaoğlu'nun Bakanlık Müşavirliğinden de alınması dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mazlum
Mazlum - 5 yıl Önce

Hipodromlarda rahatça at koşturur artık

Diğerlerine sıra gelecek mi
Diğerlerine sıra gelecek mi - 5 yıl Önce

Sayın Bakanımız göreve geldiğinden beri umutla bekliyoruz. Umutlarımız tükendi. Çalışılamaz halde kurumlarımız. Personel mevcut kindar idareciler yüzünden canından bezdi. Ayaklarımız mesai yerine geri geri gidio. Allahtam umut kesilmez ama canımızdan bezdik

Şube müdürüne kadar temizlensn
Şube müdürüne kadar temizlensn - 5 yıl Önce

Tartışmasız en başarısız İl Müdürü emekli oldu. Yıllarca kurumunu aşağıladı. Kurumu dışardan gelen, kurumu tanımayan kişilere teslim etti. Personelle ve görev kağıtlarıyla çok uğraştı. Sendika başkanı gibi çalıştı ama sendikası onun için veda yemeği düzenleyemedi. düzenlemişse bile kimseye çaktırmadı:)) İl Müdürü vedalaşmak için personelinin odasına giremedi. Girdiği ilk odada müthiş bir tepki ile karşılaştı. Daha sonra 10-15 kişiyi aşırı ısrarla yemekhaneye topladılar. Personeli şube müdürlerinin odasında toplayarak vedalaştı. İl Müdürünün arkasından davul çalındığı iddiaları doğrudur. İl Müdürü gitti yandaşları yerinde duruyor. Yandaşlar BÜYÜK ABİyi çok çabuk unuttular. Şimdi il müdürü adaylarına şirinlik yapıyorlarmış:))

Ahı
Ahı - 5 yıl Önce

Hiç bir şey insanın yanına kar kalmıyor. İsabetli bir karar. Kişi Bakanlıkta bir çok mazlumun canını yakmıştır. Teftiş başkanı olması nedneiyle herkesi korkutarak yıldırarak iş yapmıştır... İmzası olmaması hukukçu kişiliği(!)nden ve korku imparatorluğu kurmasından kaynaklanıyor olabilir mi?...
Atlar özel ilgi alanında olduğu için daha rahat atlarla ilgilenir. Yeter ki yerine yeni at meraklıları gelmesin...

hayılısı olsun
hayılısı olsun - 5 yıl Önce

hayırlısı olsun

- 5 yıl Önce

ABİ pozisyonundaki il müdürü kaçarak gitti ama maalesef paralel ruh kurumumuzu ele geçirmiş durumda. Kurumda kaç tane sağlam müdür var? Sayın Cumhurbaşkanımıza güveniyorum. Allah büyük.

gündem değiştirmek.
gündem değiştirmek. - 5 yıl Önce

üstlendiği her işi layığıyla yapan bu insanı gündemde tutarak,neyin üzerini örtmeye çalışıyorsunuz.dikkatleri bu tarafa çekerek arkada ne işler dönüyor,neyin üzeri kapatılmaya çalışılıyor acaba....İt ürür Kervan yürür.

Yeter artik
Yeter artik - 5 yıl Önce

Siirt tarim il müdürü izzet murat ne zamana kadar gorevde kalacak siirtliler bezdiren il yapmak istiyor onu kim kolluyor.


banner151

banner251