"Yemler faizsiz 1 yıl vadeli verilsin"

Bir hayvancılık işletmesinde maliyetler toplamının yüzde 70'e yakın bir kısmının yem maliyeti olduğunu belirten Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Tarım Kredi Kooperatiflerine bir çağrıda bulunarak Tarım Kredi Kooperatiflerinin yemleri faizsiz olarak 1 yıl vadeli şekilde vermesi gerektiğini söyledi.

banner282

Başkan Koçak, "Tarım Kredi Kooperatifleri son yıllarda yapmış olduğu çalışmalarla göz doldurmakta ve başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Bilindiği üzere yem başta olmak üzere yüksek girdi fiyatları nedeniyle üretim maliyeti çok yüksek olmaktadır. Sıfır faizli kredi ile binlerce işletme kurulurken, bu işletmelerin yem ihtiyacı, ürettikleri et ve sütün pazarlanmasına yönelik planlamalar yapılmalıdır. Tarım Kredi Kooperatifleri de işte tam bu noktada bu planın tam da ortasında yer almaktadır. Yem piyasasına ani olarak etki edebilecek güçteki tek kurum Tarım Kredi Kooperatifleridir. Tarım Kredinin yemdeki piyasa koşullarına etkisi, yem fiyatlarını tekrar gözden geçirerek, yemleri 1 yıl vadeli faizsiz olarak vermesi olacaktır. Tarım Kredi Kooperatifleri bunu yapacak güçtedir" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Sayın başkanım tarimkredi 0 faizli yem verir vermesine ama!!! Gübreyi peşin alırsan 1450 kredili alırsan 1500 yüzde üç fark eder yüzde 9 yıllık kOmusyon !! Yüzde 11 de hazineden alır al sana sıfır faiz !!! İpotek kefil tarsim sigortası borç sigortası da cabası !!! Tkk nin hizmetleri dursun başka çözüm bulun!!! Önceliğimiz ovaya su getirmek yenilebilir enerjiyle çiftçiye elektrik temin etmek olsun!! Girişim ve calismalarinizin başarılar dilerim!!! Ha unutmadan cifci aldığı yemi satar

- 4 yıl Önce

Sn Başkan efendi siz odanıza kayıtlı üyelerden bir yıl aidat almayın öncülük edin daha sonra tarım krediye öneride bulunun.Herhalde Tarım Kredi Genel kurulunda seçilmek için boncuk dağıtıyorsun

Aidat
Aidat - 4 yıl Önce

Önce sen çiftçiye ne gibi bir hizmet götürdüğünü bi sorgulama bakalım. Sonra gelen çiftçiden sorma ver parasını kaldır. Tarım Krediye daha sonra yol göster. Ey alttaki yorumu yapan kişi sen TKK olmadığı yerde çifçinin tefecinin eline düştüğünü görmedin galiba. TKK her yerde denge unsurudur.

Odalar
Odalar - 4 yıl Önce

Benim çiftçilğimi senin kağıdınla tasdikleyen sistemin...