Hayvancılıkta uygulanan yanlış politikaların faturası yavaş yavaş çıkmaya başladı. Hayvancılıkta yaşanan krizi bugüne kadar besici ve üreticiler hissederken, bundan sonra tüketiciler de hissetmeye başlayacak. 

Ulusal Kırmızı Et Konseyi tarafından haftalık açıklanan bölgelere göre dana yağsız ve kuzu yağsız kesim fiyatlarına göre, bu hafta karkas kesim fiyatları ortalamada 5 lira arttı.

Buna göre dana yağsız kesim, Ege Bölgesinde 108 TL, Akdeniz Bölgesinde 106,5 TL, Marmara Bölgesinde 107,50 TL, İç Anadolu Bölgesinde 106,80 TL, Doğu Anadolu Bölgesinde 107,50 TL, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 106,2 TL ve Karadeniz Bölgesinde 110 TL oldu.

DANA KARKAS KESİM FİYATININ 120 LİRA OLMASI BEKLENİYOR

Dana karkas kesim fiyatları Kasım ayına göre son bir ayda ortalama yüzde 5.1 oranında yükselirken, kesim fiyatlarındaki artışın önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.   

KUZU KARKAS KESİM FİYATI SON BİR AYDA YÜZDE 10 YÜKSELDİ!

Kuzu karkas kesim fiyatları da aynı şekilde ortalama 5 lira arttığı görüyor. Ulusal Kırmızı Et Konseyi’nin yayınladığı ortalama fiyatlara göre kuzu yağsız karkas kesim fiyatları 105 liradan 110 liraya çıktı. Kuzu karkas kesim fiyatlarında son bir ayda ortalama yüzde 10 civarında yükseldi.

Canlı hayvan fiyatları yerinde durmuyor! Buzağı, besilik dana ve damızlık düve fiyatları bu hafta da arttı! Canlı hayvan fiyatları yerinde durmuyor! Buzağı, besilik dana ve damızlık düve fiyatları bu hafta da arttı!

ET FİYATLARI ORTALAMA YÜZDE 10 ARTACAK!

Karkas kesim fiyatlarının yükselmesi kıyma ve kuşbaşı fiyatlarını da ortalama yüzde 10 artıracak. Buna göre kıyma ve kuşbaşı fiyatları 10 lira ile 20 lira arasında zamlanacak. 

tarim yeni-2