TARIMDAN HABER ÖZEL / Et ve Süt Kurumu, ithal besilik hayvan maliyetleri üzerinden yaptığı hesap ile yağsız karkas kesim fiyatını 215 liraya, yağlı karkas kesim fiyatını da 200 liraya düşürerek, kesim fiyatlarını burada sabit tutmak istiyor. Bunun için ete talebin düştüğü bir dönemde yoğun bir ithalat çalışması başlatan Et ve Süt Kurumu, ithal ettiği karkas ve canlı hayvanları peyderpey piyasaya sürerek kesim fiyatlarını belirlediği rakamlara düşürmeyi amaçlıyor.

POLANYA'NIN DIŞINDA FRANSA'DAN DA ET İTHAL EDİLECEK! FRANSA'YA EKİP GÖNDERİLDİĞİ ORTAYA ÇIKTI!

Polonya’nın dışında Fransa’dan da ithal et arayışına giren Et ve Süt Kurumu, bunun için bu ülkeye bir ekip gönderdiği ortaya çıktı.

ENFLASYONLA BİRLİKTE MALİYETLER ARTARKEN, İTHAL ETLE KESİM FİYATI DÜŞÜRÜLÜYOR!

Merkez Bankası yılsonu enflasyon hedefini 22,3’den 58’e çıkarırken ve TÜİK Temmuz ayı enflasyon artışını yüzde 9,49 olarak açıklarken, Et ve Süt Kurumu’nun ithal etle et fiyatlarını aşağıya çekerek üreticiye büyük bir darbe vurması dikkat çekiyor.

İthal ette salmonella krizi! Laboratuvar sonuçları ESK'yı hareketlendirdi! İthal ette salmonella krizi! Laboratuvar sonuçları ESK'yı hareketlendirdi!

DANA KARKAS KESİM FİYATI 6 LİRA DÜŞTÜ

UKON, 3 Ağustos itibariyle kombinalar ve kesimhanelerden alınan haftalık yağsız dana ve yağsız kuzu karkas kesim fiyatlarını açıkladı. Buna göre bir önceki hafta 230,90 lira olan dana karkas kesim fiyatı bu hafta 224,68 liraya düştü. Kuzu karkas kesim fiyatı da 193,47 liradan 188,63 liraya düştü.

Karkas kesim fiyatı iki haftadır düşüşte. Bunda Kurban Bayramı sonrası ete talebin düşmesi ve Et ve Süt Kurumu’nun ithal et satışı ile fiyatları baskılaması etkili oldu.

Dana karkas kesim fiyatı kaç lira oldu? Kuzu karkas kesim fiyatı arttı mı, düştü mü? İşte UKON’un 3 Ağustos dana karkas kesim fiyatları…  

  • Ege Bölgesi: 227,50 TL/Kg
  • Akdeniz Bölgesi: 223,70 TL/Kg
  • Marmara Bölgesi: 225,60 TL/Kg
  • İç Anadolu Bölgesi: 224,00 TL/Kg
  • Doğu Anadolu Bölgesi: 227,75 TL/Kg
  • Güneydoğu Anadolu Bölgesi: 217,50 TL/Kg
  • Karadeniz Bölgesi: 226,70 TL/Kg

karkas kesim fiyatı-6