Tarım Kredi'de hukuk skandalı: Genel Müdür yok hükmünde!

Tarım ve Orman Bakanlığı büyük bir hukuk skandalı ile çalkalanıyor. 1 milyon 100 bin çiftçi ortağının sahibi olduğu Tarım Kredi Kooperatiflerinin iki yıldır mevzuatlara aykırı bir şekilde yönetildiği ortaya çıktı. İki yıl önce mevzuatlara aykırı bir şekilde atanan Genel Müdür için işi kılıfına uydurdular. 

Tarım Kredi'de hukuk skandalı: Genel Müdür yok hükmünde!
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın…

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinde hukuk skandalı! Tarım Kredi Kooperatiflerinin iki yıldır mevzuatlara aykırı bir şekilde yönetildiği ortaya çıktı. Mevzuata aykırı bir şekilde atanan Genel Müdürün, kişiye özel yönetmelik değişikliği ile hukuksuz atamayı kılıfına uydurmaya çalışması dikkat çekti. 

BU KOLTUĞU KİM BIRAKMAK İSTER? 

Tarım Kredi’nin uyguladığı yüksek faizden dolayı çiftçi icra kapılarında sürünürken, mevzuatlara aykırı bir şekilde atanan Genel Müdürün aldığı yüksek maaş dudakları uçuklatıyor. Poyraz, milletvekili emeklisi olduğu için 15 bin lira emekli maaşı, 30 ile 40 bin lira arasında Genel Müdür maaşı, üç ayda bir ikramiye, ortalama üç maaş tutarında yılda bir teşvik primi, Gübretaş’tan aylık 9 bin lira huzur hakkı ücreti ve yurt dışı, yurt içi harcırahlarla birlikte aylık geliri asgari 100 bin lirayı buluyor.

ÇİFTÇİ İCRA KAPILARINDA SÜRÜNÜRKEN GENEL MÜDÜRÜN ASGARİ GELİRİ DUDAK UÇUKLATIYOR! 

Tarım Kredi’nin uyguladığı yüksek faizden dolayı çiftçi icra kapılarında sürünürken mevzuata aykırı atanan Genel Müdürün aylık asgari geliri ise 100 bin lirayı buluyor. 

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ ÇİFTÇİ KURULUŞU HUKUK SKANDALI İLE ÇALKALANIYOR!

Çiftçiye pahalı gübre ve yüksek faizle gündeme gelen Tarım Kredi Kooperatifleri, şimdi de büyük bir hukuk skandalı ile çalkalanıyor. 1581 sayılı özel kanunla yönetilen ve bu kanuna dayanarak hazırlanan İnsan Kaynakları Yönetmeliğine göre Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaşlılık aylığı almaya hak kazananlar istihdam edilemiyor. Ancak Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın milletvekili emeklisi olmasına rağmen Tarım Kredi Kooperatiflerinin İnsan Kaynakları Yönetmeliğine aykırı bir şekilde bu göreve atandığı ortaya çıktı. Genel Müdür Poyraz’ın mevzuata aykırı atamanın üstünü örtmek için de 2019 yılında yapılan Genel Kurulda, İnsan Kaynakları Yönetmeliğinde kişiye özel bir değişiklik yaptırarak, kendisiyle ilgili emeklilik şartını kaldırttığı gün yüzüne çıktı.  

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETMELİĞİ BAKANLIĞIN ONAYI İLE YÜRÜRLÜĞE GİRİYOR 

Tarım Kredi Kooperatifleri, 1581 sayılı özel kanunla kurulmuş ve faaliyetlerini de bu kapsamda yürütüyor. İnsan Kaynakları Yönetmeliği de bu kanuna göre hazırlanıyor. İnsan Kaynakları Yönetmeliği, Tarım Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu tarafından onaylanarak Genel Kurul’da çiftçi ortakların onayı ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Genel Kurulu tasdiki ile hukuki bir geçerlilik kazanıyor. 

2015 YÖNETMELİĞİNDE HÜKÜM AÇIK 

2015 tarihli İnsan Kaynakları Yönetmeliği’nin Personel Alınması, İlan ve Başvuru Başlığını düzenleyen 6. Maddesinin sekizinci paragrafına göre “…Özel emeklilik Kurumları veya Sosyal Güvenlik Kurumlarından emekli ya da yaşlılık aylığı almaya hak kazananlar Teşkilatta kadrolu olarak istihdam edilemez…” deniliyor. Ancak Fahrettin Poyraz’ın milletvekili emeklisi olmasına rağmen 2017 yılının Aralık ayında Genel Müdür olarak atandığı ortaya çıktı. 

2015 VE 2019 YÖNETMELİKLERİ ARASINDAKİ FARK 


KANUNSUZ ATAMANIN ÜSTÜNÜ ÖRTMEK İÇİN KİŞİYE ÖZEL DEĞİŞİKLİK YAPILDI 

Tarım Kredi Kooperatiflerinin 2019 yılında yapılan Genel Kurulu’nda söz konusu İnsan Kaynakları Yönetmeliğinin 6’ncı maddesindeki emeklilikle ilgili hüküm aynen korunurken, Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılığına Atama ile ilgili Özel Şartlar’ın ikinci maddesine ek bir cümle eklenerek mevzuatlara aykırı bir şekilde atanan Genel Müdürle ilgili hukuksuzluğun üstü örtülmeye çalışıldı. Özel Şartların ikinci maddesine eklenen cümle şöyle: “Söz konusu ‘Genel Müdür, Merkez Birliği Yönetim Kurulu kararı ile atanır ve bu atamada yönetmeliğin 6. Maddesinin sekizinci paragrafındaki şartlar aranmaz” 

YAPILAN DEĞİŞİKLİK GERİYE İŞLEMİYOR 

İnsan Kaynakları Yönetmeliğinde yapılan kişiye özel bu değişiklik, Genel Müdürün mevcut görevine kanunsuz bir şekilde atandığını belgelerken, yapılan değişiklik de geriye işlemeyeceği için Tarım Kredi Kooperatifleri iki yıldır hukuka aykırı bir şekilde yönetilmeye devam ediyor. Mevcut yönetmeliğe göre Genel Müdürün istifa ederek, değişiklik yapıldıktan sonra yeniden atanması gerekiyordu. Ancak mevzuatlara aykırı atamanın ve kişiye özel yönetmelik değişikliğinin ortaya çıkacağı endişesiyle bu istifanın ve yeniden atamanın yapılmadığı kaydediliyor. 

KİŞİYE ÖZEL YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİNDEN YÖNETİM KURULUNUN BİLGİSİ YOK!

Diğer yandan 2019 yılında yapılan Genel Kurulda Tarım Kredi Kooperatiflerinin yönetim kurulunun tamamı değişmişti. Dolayısıyla yönetmelikte yapılan kişiye özel değişiklikten şu anda görevde bulunan Yönetim Kurulu üyelerinin bilgisinin bulunmadığı ifade ediliyor. 

TARIM BAKANLIĞI HUKUK SKANDALINA GÖZ YUMDU!

Tarım ve Orman Bakanlığının böyle bir hukuk skandalına göz yumması ise dikkat çekiyor. Fahrettin Poyraz, eski Tarım ve Orman Bakanı Fakıbaba’nın bakanlığı döneminde atanırken, Bakanlığın denetim kurulu üyesinin bu skandala neden göz yumduğu ise bilinmiyor. 

TELAFİSİ İMKANSIZ ZARARLARA NEDEN OLMASINDAN ENDİŞE EDİLİYOR 

Tarım Kredi Kooperatiflerinin iki yıldır mevzuatlara aykırı bir şekilde atanan Genel Müdür tarafından yönetilirken, mevcut mevzuatlara göre de ataması yok hükmünde bulunuyor. Genel Müdürün görevde bulunduğu süre içindeki iş ve işlemleri de mevzuatlar açısından tartışmalı hale gelirken, bu durumun Türkiye’nin en önemli önemli çiftçi kuruluşunda telafisi imkansız zararlara neden olmasından endişe ediliyor. 

MİLLİ GAZETE’NİN SORULARINA CEVAP VEREMEDİLER! 

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Milli Gazete’nin ortaya çıkardığı hukuksuz atamayla ilgili sorulara cevap vermedi. Poyraz’ın, Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşunda yaşanan hukuk skandalıyla ilgili soruları cevapsız bırakması dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 19:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aç doyar, açgözlü doymaz
Aç doyar, açgözlü doymaz - 2 yıl Önce

Sakal ardına saklandını, aç gözlülüğünüzle, iş bilmeyip, işinize geleni bilmenizle milleti partiden de, dinden imandan da soğuttunuz.

Trabzon Bölge Teftiş
Trabzon Bölge Teftiş @Aç doyar, açgözlü doymaz - 4 gün Önce

N.T biriktirmiş olduğunuz paralarda Ortak kaza sigortası yapmayı unutmayın. O.T 331li hesap bakiyelerinizde 165.000 Tl biriktirrdiğiniz para bulunmaktadır. şeklinde. maillerin prnt screnlenmiş fotoğrafları bulunmaktadır. Ve Onlarca kişiye haksız yere yapılmış poliçenin belge ve bilgisi, Çok yakında sizlerle.

Biz aptal değiliz, siz dürüstmüsünüz?
Biz aptal değiliz, siz dürüstmüsünüz? @Aç doyar, açgözlü doymaz - 2 yıl Önce

Yasaya göre 8 yıllık kıdem, birde üniversite mezunu olmak yeterli, ik bunu kısıtlayamaz demişsin; sakalın sünnet oldugunu bilen ama dürüstlüğün farz olduğunu unutan kişi. Tek soru (korkma kaç iştiraki kaç lira zararar ettirdiğini sormayacağım) Pkk/ Pyd ya da Deaş'tan hüküm giymiş birisi kuruma genel müdür olabilir mi? Ya da siz bunu cinayet, gasp, kadın pazarlama diye de okuyabilirsiniz. Bunlardan hüküm giyen birisinin kuruma idareci yapılmasına engel yasanız nedir? Kanun adı ve numarası verirseniz, hepimizde öğrenmiş oluruz. Mevzuat engel değildi de neden değiştirdiniz o vakit? Yargıya gidip, iptalini sağlasaydınız ya. Milleti daha ne kadar aptal yerine koyacaksınız?

Milleti aptal yerine koymayın
Milleti aptal yerine koymayın @Aç doyar, açgözlü doymaz - 2 yıl Önce

Sakal ardına saklanan demiş ki mevzuat gereği sadece bir yerden hakkı huzur alıyorum. İşiniz gücünüz yalan yanlış, çarpıtma ve mugalata. 3 vakıftan para alıyor musunuz almıyormusunuz? Efendim orası iştirak değil yalanına saklanma, ayda 20 bin lira alıp almadığınızı söyleyin. Razi yurtdışında olunca iştirakten sayılmıyor, öylemi? Kaç bin euro aldığınızdan öte, milleti, kamuoyunu, siyaseti aptal yerine koymanız asıl büyük hakaret. İstifa etmemek için daha kaç yalana sığınacaksınız?

Genel md
Genel md @Aç doyar, açgözlü doymaz - 2 yıl Önce

Açık net usulsuz yapılan iş belli hepsi ifşa edildi genel müdürlük nezaman harekete gececek istifaları alınmalı...teftiş raporları kararları belli dır yapılanlar nettir. Bilgi işlem elinde herkez biliyor kurumun beyni deniyor neden bukadar yetki tek ele toplanır baskı ve yıldırma herkez işi onda.

Teftis Trabzon
Teftis Trabzon @Aç doyar, açgözlü doymaz - 2 yıl Önce

Biz kimin ne yaptığını biliyoruz siz türkiye performans 1.si kadını tazminatsız isten el çektiri. Cenazesi olan personel isten attırır .mobing personel takibine göz yumar . Şiran tarım kredi personel 6 ay ise gelmez bölge göz yumar buna ses etmez sin maaş alır. Bolge mudur yrd fetö den alinir geri gelir evraklar karartilir buraya dikkat o açıkta iken eşi bölgede çalışmakda idi geri gelir gelmez kıssa bir surede emekli olur.yetmez şuan diğer mudr yrd kardeşini zengin ettirdi 2 milyon en az teftiş raporlarında sadece firma iptal edildi ödül olarak s.d mudur yrd yapıldı siz şuan ki trabzon mudur idareci felan degil bu adam geldi geleli perişan olduk trabzon merkezbölge müdürlüğü trabzonlu olmak zorunda çalışanlar kpss puan 70 -80 üstü olanlar geri zekali 60.69 arasi olanlar akıllı olarak bu kuruma ise alınıyor hak yenerek devlet sınav 60-80 alanlara aptal muamelesi yapan tek kuruluş sunuz .buraya dikka lütfen teftiş çalışıyor ama etki altında. Hak yeme işine alıştık sayenizde cuma namazına gidip günlük namaz kılıp hac gidip el açmayın açık net diyor ki bana kul hakkı ile gelmeyin.

Teftiş Mi???
Teftiş Mi??? @Aç doyar, açgözlü doymaz - 2 yıl Önce

Ya böyle bir genel müdür, böyle de bir teftiş kurulu başkanı, kurum tarihinde böylesi gelmemiştir. Fahrettinin umrunda değil zaten. Böylesine pısırık bir teftiş başkanı işine geliyor.

Murat Yılmaz denen şahsiyet, bu işi eline yüzüne bulaştırdığı için, genel müdüre havada 20 tane yalan söylüyor. Eski teftiş sisteminin önüne iki süslü kelime ekledi, yeni sistem diye genel müdüre sattı. Vah çiftçimin kooperatiflerine.

sorular
sorular @Aç doyar, açgözlü doymaz - 2 yıl Önce

50 tane müfettişi uzaktan denetim yaptıracam diye Ankara'da toplayıp, akşam evine giden adamlara harcırah ödeyip ödemedigini de sorarmısız? Zaten herbiri onlarca milyonu bulan yolsuzlukları zamanında engelleyememişken, bundan sonraki hırsızlık ve yolsuzlaklardan mesuliyet duyup duymayacaklarını da söylerlerse iyi olur.

İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti
İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti - 2 yıl Önce

Evet! Doğru bir tespit; hukuksuz bir atama var, biliniyor ve sonra mevzuat kılıfına uyduruluyor. Kalem Müdürü'nün daire başkanı gibi ücret alacağı da bu mevzuata sokuluyor. Bu cinliği yapan kişiyle, kalem müdürünün kayın hısımlığı da dikkat çekici üstelik! Yani Poyraz ve kadrosu iş, hizmet, sorunlara çözüm bulmak gibi bir amaçla değil; yolunu bulmak, küpünü doldurmak şeklinde bir görüntü verdiler. Ücret konusunu açarken 3 vakıftan ayrı alınan ve toplamda 20 bin lirayı bulan rakam dikkatinizden kaçtı sanırım. Bir de sayfalarından da görülebileceği üzere kimler bu vakıflara yönetim ve denetim kurulu üyesi yapılarak; yarım saatlik bile işi olmayan, karar defteri elden gezdirilerek imzalatılan bu vakıflardan 6 asgari ücretlinin kazancını 30 saniyede kazanabilmişler!!! Gübtetaş'ın alt şirketlerinden de yönetim kurulu ücreti alıp almadıklarını; yakın dostu selefi genel müdürün aldığı şirket kazançlarından temettü adı altında yıllık milyon lirayı bulan geliri iptal etmisler mi, yoksa ver Allah'ım ver, bu kulun ne bulsa yer modundamıyız hala? İkram ve temsillerin (yüzbinlerce liradan bahsediyoruz) amaç dışı kullanıldığı; eş, dost, akrabalara harcandığı, Balgat Kafelerinde içilen nargilelerin, yenilen künefelerin bile faturalarının çiftçi Mehmet amcanın cebinden ödendiği doğru mudur? Kendi arabalarını satıp, makam arabalarıyla sefa sürenlerin, arka kapılara çoçuk kilidi yapanların kurumda konuşulduğu yalanmıdır? İris Akademi'yle Kurumun yıllık kaç liralık işi vardır ve İris'te kurum tepe idarecilerinin ortaklığı olmuşmudur? Ve Borsaya açık Gübretaş hisselerinde, küçük yatırımcının aylar sonra duyabileceği bilgileri önceden öğrenen ve bu isten haksız yere yüzbinlerce lira kazanan üst idareciler var mıdır? Kendileri, ya da yakınları adına açılmış hesaplardan bu durum ortaya çıkartılabilirliği varmıdır? Sayın Poyraz bütün bu olup bitenleri bilmemekte midir, yoksa bu kişilerin, tepe tepe kullandıkları, Külliye bağlantılarından mı çekinmektedir? Yoksa tencere dibin kara meselesi mi söz konusudur? Görevde oldukları sürece çiftçinin hangi sorununu çözdükleri de son sorumuz olsun.

Kaybedersen istifa etcegmi?
Kaybedersen istifa etcegmi? @İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti - 2 yıl Önce

Görevde birgün daha fazla kalıp, dile dolanan İş Bankası Genel Müdürü'nden fazla kazancı sürdürmek isteyen zat, bir yılda beşyüz market açacam dediği gibi, simdide haberi mahkemeye taşıyacam demişti ya hani. Mücahit müşavire talimatı verivermiş, o garibimde ne yapsın, ne gerekçeyle mahkemeye gideceğiz ve Tarımdan Haber'i yalanlayacağız diye kara düşüncelere dalmış. Sonuçta mahkeme getirin diyecek İK Yönetmeliği'ni; şah, getir diyecek aylık kazancını; mat! Haa Tarımdan Haber'e eksik yazmışsın diye ceza gelirse bilmem gari:)) Haa yıl yıl ay ay dökümlü isterim ben olsam; hökümetin açıkladığı enflasyon buyken, ayıp olmamışmı diyede soran belki İreis bey! Sonuç takipsizlik ya da cezaya yer olmadığına şeklinde çıkarsa peki.. İstifa edermi sakalı gözel idarecimiz? Mahkemenin ne diyeceğini biliyoruz iyi kötüde, Keçiören'deki hocanıza bir danışıverseniz derim. Böyleyken böyle, iyimi ediyoz, kötümü, helalmi ettiğimiz, yoksa haram garışıyomu deye. Ben ne bilem cahil aklımınan, dr adam sensin. Çarede, dermanda, şifada sende!

Tkk cevabına cevap
Tkk cevabına cevap @İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti - 2 yıl Önce

Yönetmelik kanuna aykırı değil sadece ilgili maddenin kapsamını daraltmış ve yönetmelik bakanlık tarafından onaylanmış dolayısıyla genel müdür hükümsüzdür

Beğenmediyseniz doğrusu ne söyleyiniz
Beğenmediyseniz doğrusu ne söyleyiniz @İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti - 2 yıl Önce

Haberle ilgili aşağıya düşenler degilse bile, bu yorum paniğe yol açtı. 6. ve 4. Kat sakini 3'er vakıf birde iştirakten ayda 7 asgari ücretlinin aylık gelirini saatte alan sakalı güzeller, yorum kısmına olumsuz gelecek şekilde kampanya yaptırıyorlar eş dosta. Kendileri gibi bu servet çamuruna batmıs üç beş sözde idarecinin dışında, çalışanların bu haber yalan, yazılanlar iftira demeyişlerine akıl yürütmek işlerine gelmiyor. Ekmek korkusu olmasa yüz çalışandan 99'u bu haberin içeriğinin doğruluğunu onaylar. İnsaf, vicdan, iman diyeceğim ama faydası olur mu bilmem.

Esed'e değil Türk'e taraftarız
Esed'e değil Türk'e taraftarız @İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti - 2 yıl Önce

Adamın birisi yazmış Genel Müdür ve yardımcılarının maaşları devletteki emsalleriyle eşitlensin ve başkaca bir ücret almayacaklarını da kamuya ilan etsinler diye. Bekliyoruz. Reis bin tane dertle boğuşurken bu cingözlükleri duymuyordur bile. Tarım Kredidekiler de ona yük değil, destek vermek için bu açıklamayı yapsınlar artık. Olmazsa Yönetim Kurulu indirsin ücretlerini, sonuçta bir milyon çiftçiyi temsil edenler, bu görevden kaçarlarsa Türk Ordusu görmüş, Esed taraftarından farksız olurlar. Sonuçta kimseyi kovmuyorlar, bu kadar maaş olmaz arkadaş diyecekler hepsi bu.

Razi, razı
Razi, razı @İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti - 2 yıl Önce

Razi'den alınan ücret dahil mi buna?

Mertliğinizi gösteriniz.
Mertliğinizi gösteriniz. @İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti - 2 yıl Önce

Kurumun aylardır konuşulan konularına bakarmısınız. Genel Müdürün ve yardımcılarının akla zarar maaşları! Yâhu çıkın ve deyin ki bizler devlette dengimiz pozisyondakilerden daha fazla maaş almayacağız. İstiraklerden herhangi bir ücret kabul etmiyoruz, kurumumuz zaten otel ve yol giderlerini karşılıyor, harcırahta almayacağız. Biz zaten buraya zengin olmak için değil, çiftçinin zenginleşmesi için geldik. Amacımız Reis'e sıkıntı verecek hususlarla adımızı bir arada geçirmek değil, onun davasına omuz vermektir. Hadi bakayım delikanlılığınızı, adamlığınızı, yurda aşkınızı dosta düşmana gösterin

Allah Korkusu?
Allah Korkusu? @İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti - 2 yıl Önce

Siyasal islamın çöküşü işte bu insanlar yüzündendir. Göstere göstere namaz kılmayı severler, utanmadan ağızlarına milli görüş dolarlar. Rahmetli Erbakan Hoca yaşasa yüzünüze tükürmezdi be. Soruşturmaları örtersiniz, binlerce tele huzur ücretini cebinize atarsınız. çukurambarda yediğiniz yemekleri kuruma fatura ettirirsiniz. Bu kurum sizin gibisini görmedi. Yazıklar olsun. Zehir zıkkım olsun aldığınız ücretler.

Bu kurumda adalet, hukuk, avukat, müfettiş yok mudur? Bu nasıl bir teftiş kurulu. başlarındaki başkan nemenem bir başkandır. çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz? Baba tarım krediyi bitiriyorlar diyince ne diyorsunuz? Geceleri nasıl uyuyorsunuz?

Dost acı söyler
Dost acı söyler @İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti - 2 yıl Önce

Ak Parti'nin bürokrasideki en talihsiz atamalarından birisi. Cumhurbaşkanı'mızın Kısıklı'daki evinin orada bir mağaza açılmasa ve sayın Cumhurbaşkanı'da buradan alışveriş yapmasa; sadece yurtiçi ve yurtdışı gezileri yapan ve 200 euro yurtdışı harcırahı günlük 300 euro yapan kişi olarak geçinip gidecek. Market konusunda da birden heyecanla 400-500 mağaza açacağız lafı çıktı ağzından; eee bir ümit tabi, göze sürme, koltuğa uzun ömür var tabi sonuçta. Allah rızası için bir namuslu ve bağımsız denetçi gitsinde söylesin Tk Gıda'nın halini. Şimdi Tarım Kredi Kooperatifleri'nin bazılarına bir raf konulup, söylenen mağaza sayısına ulaştık aldatması var kurumda. Burada bile sayın Cumhurbaşkanı yanıltılacak. Bu sayfayı okuyan ve Bakanı da aşan bu yanlışlık zincirine son verebilecek herkim varsa; Sayın Poyraz etkisiz, yetkisiz, sorumluluk alamayan ve görevde bulunduğu iki yıl zarfında çiftçinin hayrına birtek icraatı olmayan bir kişidir ve rızasıyla olmayacaksa talimatla görevden ayrılması sağlanmalıdır. Parti'de, fazlasıyla istismar ettikleri Külliye iradesi de kendilerinden zarar görmektedirler. Saygılarımla.

Para çiftcinin, ikr Aga'nın
Para çiftcinin, ikr Aga'nın @İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti - 2 yıl Önce

Kaç tane müşavir ve uzman bir satır bile iş yapmadan ayda milyar milyar maaş alırken, iki yeni danışman daha aldığınız doğru mu diyede soralım. Ne sorulmuş bu zatlara, tarımdan, çiftciden ne bilirlermiş ve 5 asgari ücreti hakederek mi alacaklarmış?

Milli Görüşçüymüşler!!!
Milli Görüşçüymüşler!!! @İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti - 2 yıl Önce

Birde Milli Görüş geçmişli genel müdür demiyorlarmı. Kurban olsun Erbakan Hoca'nın tek tüyüne. Yahu bu adamlar millete hizmet için değil, kurumdan ayrılırken en az 10 milyonluk servet biriktirmek için gelmişler.

Partinin altını oyanlar
Partinin altını oyanlar @İdareciler ihya, Ak Parti imha siyaseti - 2 yıl Önce

Zamanın Başbakanı Davutoğlu'nun özel doktoru ve sonrada Tokat milletvekili olan zatın sayesinde, bugün Poyraz'ın atamasındaki hukuksuzluğa benzer bir hukuksuz atamayla göreve gelen zamanın genel müdürü de aynı yollardan geçti. Onun göreve getirdiği ve bağlantısını koparmadığı kişilerse gerek merkez, gerek bölge, gerekse holding ve iştiraklerde etkin ve bol sıfırlı maaşlı görevlerdeler. Bunu biz biliyoruz da haberin öznesi olanlar bilmiyorlarmı peki?

SÜLEYMAN YUMRUKAYA
SÜLEYMAN YUMRUKAYA - 2 yıl Önce

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ ŞAHA KALKMIŞ, BİRİLERİ, ŞANTAJ PEŞİNDE

Kooperatifçi
Kooperatifçi @SÜLEYMAN YUMRUKAYA - 2 yıl Önce

Genel müdürüm Yemdeki barışa dikkat edin!!!

Kazım Çalışkan
Kazım Çalışkan - 2 yıl Önce

tkk genel müdür yardımcısı olarak görev yapan kazım Ç. 15 temmuz darbe girişimi sonrası derneği kurucu üyesi olduğu tespit edildikten sonra kurumdan gönderilmişti.ancak Fahrettin Poyraz göreve atandıktan kısa bir süre sonra holding kurulmasında danışmanlık hizmeti işini aylık 20 bin TL maaş vermek suretiyle kazım ç.na vermiş bu da yetmezmiş gibi tarım kredi yem ve bereket sigorta şirketleri nin mali müşavirlik hizmetleri nide aynı şahsa vermiştir.bunlarin niyetleri AP açık ortadadır bakanlık yetkilileri ni göreve davet ediyoruz.bu güzide kurumu bunlardan temizlemek sizin vijdani gorevinizdir.sizden bu aziz türk çiftçisi adına ricamizdir.yapilacak incelemelerde hepsini göreceksiniz saygılar.sayin editör bu haber gerçektir bunu yayınlamak ta senin vijdanina kalmıştır gereğini yapacağından şüphemiz yoktur

Arşın burada
Arşın burada @Kazım Çalışkan - 2 yıl Önce

Okul arkadaşı Güvendi tarafından göreve getirilmeden önce, çalıştığı yerlerde Etik Kurulu tarafından hangi cezaları aldığını da internetten bulabilirsiniz. İşte tam da bu yüzden, bugünkü Tkk idarecileri tarafından bulunmaz bir personeldir belki de!? Hadi Poyraz, Bakan ol ve daha fazlasını yap.

Kuruyemiscinin atanmasida kanunsuz
Kuruyemiscinin atanmasida kanunsuz - 2 yıl Önce

Tarim kredide su an aktif bilgi islem daire baskai olan kuruyemis tuccari Ali Akgulunde atanmasi kanunsuz. Insan kaynaklari yonetmeligine gore. Kurumdan ayrilanlar tekrar baslatilamaz. Bu kuruyemusci daha once kurumda calisti verim alinamadigi icin kurumdan gonderilmisti. Bunuda bir inceleyin bakalim yonetmelige gore hukukimi?

Kurtlar vadisi
Kurtlar vadisi @Kuruyemiscinin atanmasida kanunsuz - 2 yıl Önce

Adamların kuruyemişçilikleri değil, iş bilmezlikleri sorun. İştirakini teslim etmişsin bin sorunu var,sorunlu işi var alıp başkan yapmışsın. Neden? Çünkü arkasında şu bu abiler var. Diğeri tek günlük tecrübesi yok, bilgisi yok; hoop daire başkanı yapmışsın. O da yetmemiş 3-4 vakıf ve iştirak geliri koymuşsun cebine. Bu da kesmemiş, gn md yrd olacam diyor, yerine gelmek istediği hüstatta bunun farkında. İster gül, ister ağla.

Kuruyemişçi başkan değil, başkanlar
Kuruyemişçi başkan değil, başkanlar @Kuruyemiscinin atanmasida kanunsuz - 2 yıl Önce

Kuruyemişçiler Tkk'yı seviyorlar belliki. Fındık fıstık gibi kurum sonuçta:)) Ayda 30 bin lirada kazancın var. Ohhh!!! Ha bu arada Genel Müdür Yardımcısı mamzeti insan yöneticisi başkanınında bugünlere gelmesinin arkasında kuruyemisçilik geçmişi olabilir:)) Malum doymamış yağların, beyne çok faydası var diyorlar.

Poyraz atama
Poyraz atama - 2 yıl Önce

Balıkesir bölgede bölge müdürü mesaiye saat 10-11 gibi geliyor ve en geç 4 gibi gidiyor ne kooperatif ziyareti ne iş sevdası poyraz bu müdürü de sen getirdin balıkesir bölge 'de iş yapmasin diye mı?

Balıkesirli
Balıkesirli @Poyraz atama - 2 yıl Önce

Kemal bey ve Barış bey vAllahi haklısınız.

etik
etik @Poyraz atama - 2 yıl Önce

Belliki sizin ve ekibinizin olmadı, beceremedik, elimize yüzümüze bulaştırdık, aldığımız bu kadar uçuk kaçık ücret helal değil diyecek bir etik kaygınız yok.

Vatan evlatları şehit olurken
Vatan evlatları şehit olurken @Poyraz atama - 2 yıl Önce

İdlip'te evlatlarımız vatan millet uğruna şehit düşüyorlar, Tarım Kredi idarecileri neyle meşguller. Allah iki cihanda da zebun etsin, gözü doymaz, din iman lafı edip fırsatçılık yapanları. Amin.

Yanlış anlamışsın
Yanlış anlamışsın @Poyraz atama - 2 yıl Önce

Müdür beyin evi bölgenin üst kât zaten aynı binada sonuçta mesai saati gözetmiyoruz kendileri 24 saat aynı binada. Ayrica bölge calisani mehmet bey kendilerini yönlendirme ve bilgi aktarma olarak calisir bedrettinin söförü araciligi ile tanistilar onun vasitasi ile adil celik vekil abisi oldu müdüre ne dersem yap iyi geciniriz demistir vekil boşver bunları sen ondan önce bölge müdür yardımcısı olarak vekaleten atanan tuğrul bey e bak sigortanın bölge sorumlusuna Ankara larda laf atar bölge sorumlusunun liyakatina dil uzatır kooperatifleri şikayete gelen kişileri savar savuşturur kuvvetli şikayetleri bertaraf etmek için midir sessiz kalır, kendi köyden tanıdıklarının tayin meseleleri ile alakadar olur makama oturur oturmaz kooperatifciler ile konuşma düzeyleri değişir selçuk beyin yokluğunu fırsat bilir personel le iyi alakadar olur ama boşver

Değişken faiz
Değişken faiz - 2 yıl Önce

O zaman aldığı maaşları geri vermeli
Gerçi bu adam canını verir parasını vermez

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Allah belanızı versin