Gübre fiyatlarında firmalardan arka arkaya indirimler gelmeye devam ediyor. Ak Tohum Grup şirketlerinden olan Akgüb Tarım, yaptığı indirimle üre gübresi 9 bin liranın altına düştü. Akgüb Tarım, AS, Granül AS ve Üre Amonyum Sülfatta da indirime gitti. Detaylar haberimizde...

Gübre fiyatlarında firmalardan kısmi indirimler gelmeye devam ediyor. Bir yıl içinde 5-6 kat artarak rekor kıran gübre fiyatları kıdım kıdım düşüyor. Tarım Kredi Kooperatifleri bazı kimyevi gübrelerde yüzde 30 indirime giderken, Tarım Kredi Kooperatiflerinin ardından Eti Gübre ve Toros da gübre fiyatlarında indirime gittiğini duyurmuştu. Ak Tohum grup şirketlerinden Akgüb Tarım ise yaptığı indirimle diğer firmalara göre fiyatları biraz daha aşağıya çekti.

AKGÜB TARIM, TARIM KREDİ VE TOROS'UN ALTINA DÜŞTÜ 

Tarım Kredi Kooperatifleri üre gübreyi 9200 TL/Ton’a düşürürken, Toros 9450 TL/Ton’a düşürmüştü. Ak Tohum grup şirketlerinden Akgüb Tarım ise yaptığı indirimle üre gübresini 8800 TL/Ton’a indirdi. Yapılan bu indirimle Üre gübresi 9 bin liranın da altına düşmüş oldu.

Ak Tohum grup şirketlerinden Akgüb Tarım'ın bayilere gönderdiği yeni fiyat listesinde fiyatlar şöyle oluştu: 

Üre Gübresi: 8800 TL/Ton

AS: 5250 TL/Ton

TMO kırmızı mercimek alım fiyatlarını açıkladı! 2022 yılı kırmızı mercimek alım fiyatı kaç lira oldu? TMO kırmızı mercimek alım fiyatlarını açıkladı! 2022 yılı kırmızı mercimek alım fiyatı kaç lira oldu?

Granül AS: 6500 TL/Ton

Üre Amonyum Sülfat: 7850 TL/Ton