Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği: İneklerimizin kesime gittiğinin çok iyi farkındayız 

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, yeme gelen zamlardan dolayı ineklerin kesime gittiğinin çok iyi farkında olduklarını belirterek, Gıda Komitesi’nden üreticiyi memnun edecek bir fiyatın biran önce belirlenmesini talep ettiklerini belirtti. 

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, konuyla ilgili olarak bir video çekerek kamuoyu ile paylaştı. Son zamanlarda yeme gelen zamlardan dolayı üreticinin üretim yapamaz hale geldiğini vurgulayan Keskin, “İneklerimizin kesime gittiğinin çok iyi farkındayız. Bu yüzden kamuoyu açıklama yapma ihtiyacı duydum” dedi. 

Üreticinin sorunlarını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve bürokratlara aktardıklarını ifade eden Keskin, şunları kaydetti: “Süt yem paritesi ciddi oranda açılmıştır. Tekrar eski seviyesine getirmek için Gıda Komitesinin kararına ihtiyacımız var. Çiğ süt referans fiyatı belirlemek tek başına Süt Konseyi, Merkez Birliği ve Bakanlığımızın uhdesinde değildir. Gıda Komitesinin nihai kararı ile belirlenecektir. Burada üreticimiz gerçekten mağdur durumda. Mağdur olmaya devam ediyor. Yemler durmuyor ama süt fiyatı yerinde duruyor. 

Gıda Komitesinin biran önce toplanıp bizim nihai kararı vermesi gerekiyor. Şimdiye kadar yaptığımız görüşmelerde sayın Tarım ve orman Bakanı Bekir Pakdemirli hep üreticinin yanında oldu, burada da üreticinin yanında olacağından hiç şüphem yok. 

Sayın Bakanımız Gıda Komitesinde de gerekli çalışmalara yapacak ve üreticilerimizi memnun edecek bir fiyatı en yakın zamanda oluşturacaktır diye düşünüyorum. Üretimin devam edebilmesi için üreticiyi memnun edecek bir rakam olması gerekiyor.”  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2020, 19:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ooooo Basgan
Ooooo Basgan - 1 yıl Önce

Oğlanı kızı ise soktun galiba

Tekirdağ
Tekirdağ - 1 yıl Önce

Süt inekleri kesime gidecekmiş başkanın inekleri yok üzülmesin bizim inekler kesilecek helal hoş olsun paramızı alırız.Başkan kızınıda kps ve sınavsız Tekirdağ valiliğine özel kalem memuru yapmış habertrak gazetesi yazıyor o ağalına baksın.

Süper
Süper @Tekirdağ - 1 yıl Önce

Bu başkan süper. Aynı Bendevi Palandöken ile Şemsi Bayraktar gibi birşey olacak ileride. Çok faydalı olacak temsil ettiği çiftçilere

Ciftci
Ciftci - 1 yıl Önce

Sen nerelerdeydin kış uykusundan yeni mi uyandın.

Oozn
Oozn - 1 yıl Önce

Akp bin derdi tarımıda öldürmek. Gram faydaları yok ülkeye

Osman çavuş
Osman çavuş - 1 yıl Önce

Ya şu et süt pahalı diye et süt getirenler birde yem getirseniz bizde ucuz yem yedirsek diyorum sevgili yetkililer

Canını sıkma
Canını sıkma @Osman çavuş - 1 yıl Önce

Kendine yeni Bakan benim diyen biri var piyasada, kesin çözecektir. Adam daha birşey olmadan bütün eski/yeni bürokratlar ayakları bir yerlerine vura vura takilmislar peşine, başlamışlar yalakaliğa. Ak mı, Kara mı ne renk yel eser bilmem, ancak görüştükleri burokratlar kalırsa veya yeniden makama gelirse ne olur? Cevap: semer kalır

Ciftci
Ciftci - 1 yıl Önce

Kesilen hayvanlar seni rahatsızım etti sen koltuğunda sessizce otur salla başı al maasi

ATİLLA
ATİLLA - 1 yıl Önce

AĞANIN KENDİSİ USK BAŞKAN YARDIMCISI BAHANELER ÜRETMEYE BAŞLADI YAZSANIZA GIDA KOMİSYONUNA SAMAN ŞUYDU ŞU FİYAT OLDU MISIR SİLAJI ŞU FİYATTI ŞU OLDU YONCA ONA KEZA YEM ALDI BAŞINI GİTTİ AMA BİZLER ADINA BU KRAVATLILAR KARA ALDIKÇA MALESEF VAY HALİMİZE

abdullah
abdullah - 1 yıl Önce

Süt fiyatları artsa bile hemen yeme zamı yapıştırıyorlar. Ona asıl çare bulunması gerekiyor her sene aynı muhabbet insanlar para kazanamıyor.


banner151

banner251