Hayvancılık sektöründe önemli bir regülasyon görevi bulunan Et ve Süt Kurumu, tamamen vekaletle yönetilmeye başlandı. ESK Genel Müdürü Mustafa Kayhan’ın aylardır kararnamesi yayınlanmazken, kararname ile atanan Genel Müdür Yardımcısı Cemal Çalık’ın da görevden alınarak yerine vekaleten atama yapılması ESK'yı vekaletle yönetilen kurum haline getirdi.

TMO’dan çiftçiye ödeme! Lisanslı depolar üzerinden TMO'ya ürün satan çiftçilere ödemeler yapıldı! TMO’dan çiftçiye ödeme! Lisanslı depolar üzerinden TMO'ya ürün satan çiftçilere ödemeler yapıldı!

Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdür Yardımcısı Cemal Çalık, ani bir kararla görevden alınarak Bakanlığa çekildi. Cemal Çalık’ın yerine ise vekâleten Ahmet Kalkan atandı. Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğüne 28 Mart’ta atanan Mustafa Kayhan’ın 4 aydır kararnamesi yayınlanmazken, Genel Müdür Yardımcılığına da vekaleten bir ismin atanması dikkat çekti. 

Kararname ile atanan ESK Genel Müdür Yardımcısı Cemal Çalık’ın da Bakan Kirişçi’nin kararı ile görevden alınarak yerine vekaleten atama yapılması, ESK’yı hem Genel Müdür hem de Genel Müdür Yardımcısı düzeyinde vekaleten yönetilen kurum haline getirdi.