Gübre fiyatlarına bir ayda yüzde 25 zam geldi

Ziraat Mühendisi, çiftçi Faik Toy, gübreye bir ay içinde yüzde 25 zam geldiğini belirterek, “Çiftçimiz nefes alamıyor, çiftçimiz boğuluyor lütfen bunu görün artık” dedi. 

Gübre fiyatlarına bir ayda yüzde 25 zam geldi
banner200

Fox TV’ye gübre fiyatlarına gelen zamlarla ilgili açıklamalarda bulunan ziraat mühendisi ve aynı zamanda çiftçi olan Faik Toy, “Doların artışı yetkilileri ilgilendirmiyor olabilir ama çiftçilerimizin canının direk yakıyor” dedi. Bir ay önce gübre bayisinden üre gübresi için fiyat aldığını ve tonunun 1850 lira olduğunu bildiren Toy, gübre bayisini bir ay sonra tekrar aradığında aynı gübrenin fiyatının 2305 liraya çıktığını belirterek, “Bir ay içinde üre gübresi tam olarak yüzde 25 zam yedi. Çiftçimiz nefes alamıyor. Çiftçimiz boğuluyor. Lütfen bunu görün artık” tepkisinde bulundu.  

Diğer yandan Faik Toy, twitter hesabından yaptığı paylaşımla da gübre fiyatlarında son rakamları paylaştı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 19:02
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 13 ay Önce

Dün başkandan pancar taban fiyatı bekledik, olmadı, ben iki şeyi anlayamadım, tarım bakanımızın ne anlattığını, onu dinleyince başka bir ülkede yaşadığımı zannediyorum, bir de hazine bakanımızın ne anlattığını, bir paket açıkladı ne açıkladığını anlayamadım. Köylü, çiftçi olmak ne zor.

Ali
Ali - 13 ay Önce

Ciftcimi kaldı hepisi batmış durumda, gübre atamaz bu şartlarda mahsul alamaz, ithalat lobisi, stokcu göbek atar. Çiftçiye ektirmemek için ellerinde ne geliyorsa yapıyorlar.

Ali
Ali - 13 ay Önce

Bizim dövizle işimiz yok sayın bakan bizi neden etkiliyor biri aciklasin

Parasız dindar olunmuyor!
Parasız dindar olunmuyor! @Ali - 13 ay Önce

Kimilerinin dolar arttıkça içi cız ederken,Razi'den aylık 8000 euro yolunu bulanların yağları eriyor. Onlar kim mi? Dini bütün abiler!!!

Yazdağ
Yazdağ - 13 ay Önce

Hazine bakanı ne konuşuyor Allah aşkına anlayan varmı ağzının bir tarafı gülüyor halk ağlıyor çiftçi ağlıyor bir torba yem 110 tl olmuş hayvancılık bitiyor siz neden bahsediyorsunuz maaşı dolarla almıyoruz ama dolar yüzde yüz her kalemi etkiliyor milletle dalga geçmeyin.

Yerli ve milli
Yerli ve milli - 13 ay Önce

Dolarla ne işiniz var

Tek bir yol var oda çok basit
Tek bir yol var oda çok basit - 13 ay Önce

Sayın Başkanımız Erdoğan Bey Fahrettin Poyraz, Hasan Fehmi Kınay, Ömer Musa, Ferhat Erdoğan, Dilşad Çelebi, Ahmet Arıkan, İK Enes, Mahmut mahir kurt, Birol Kahraman, Halit Öztürk, görevden almalıdırlar. Fatrettin Poyraz çiftçilerin esas sahibi olduğu merkez birliğinin ve şirketleri kendi malı gibi yönetti ve harcama yaptı. Diğerleri de tarım kredi yem genel müdürlüğü deliler yediler, iftira attılar, yüksek maaş aldılar, çiftçi çocukları sizlerin aldığı maaşları alıyorlar mı araştırma yapsınlar. Sözde mulakatlaw tanıdıklarını işe aldılar ve yüksek maaş verdiler. Allah korkunuz olsa böyle yapmazdiniz zaten. Ama Reis hepsini biliyor bekleyin görün. Az kaldı Dilşad Çelebi eski merkez birliğinin genel müdür yardımcısı kızın, Ömer Musa görevden alınan Ayhan beyden önceki genel müdürün arkadaşı, Hasan Fehmi bey Kütahya eski vekili, sonra belediye başkanlığın aday oldu olmayınca burad sabit kaldı. Diğerleri de Hasan Fehmi beyin tanıdıkları. Ama bekleyin yeni genel müdür geldiğinde ne yapacaksınız. Yeni genel müdür hepsinden haberi var ona göre boşuna takla atmaya çalışmayın. Ya Hak Ya Allah merkez birliğinin çiftçi ortakları evinize sahip çıkın 150 yıldan fazla geçmişi olan kurumumuz en kötü üst yönetim ve yönetim kurulu nu yaşıyor davalar açık haklarınızı arayınız. Bilgi edinme hakkınızı kullanın. Paralar nelere harcanıyor. Maaşlar ne kadar. Niye özellikle gübreleri ve yemleri faizli ve vadesiz olarak alınıyorsunuz. Kendi malınızı size faizli satıyorlar. CİMER BAŞVURU YAPIN. SAYIN BAŞKAN'IMIZA AKŞAMLARI SAAT 19:00 İLE 24:00 ARASIN D Twet atınız. Sahibi olduğunuz şirketlere ve merkez birliğine sahip çıkın buralar sizlerin çocuklarinA ve milletimize emanet kalacak bir milli ve yerli bir kurumdur. Ses verin sessiz kanmayın.

Cenk
Cenk @Tek bir yol var oda çok basit - 13 ay Önce

Gonya yolundayız gonya beter olunn

Sadece cevap lütfen
Sadece cevap lütfen @Tek bir yol var oda çok basit - 13 ay Önce

Sayın Genel Müdür ve yardımcoları Tkk işletmelerinden yada işletmelerin pay sahibi olduğu alt ortaklıklarda yönetim kurulu göreviniz varmıdır? Varsa ücret ve TEMETTÜ geliri almaktamısınız? Alıyorsanız miktarı nedir?

Dolar
Dolar - 13 ay Önce

Dolar neyse enflasyon odur


banner151

banner251