Bakan Pakdemirli: Çiğ süt fiyatı yakında aydınlığa kavuşacak!

Tarım Bakanı Pakdemirli, çiğ süt fiyatlarının üzerinde çalıştıklarını ve yakın bir zamanda aydınlığa kavuşmuş olacağını belirtti. 

Bakan Pakdemirli: Çiğ süt fiyatı yakında aydınlığa kavuşacak!
banner282

Tarımdan Haber, sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. Yaptığımız iki haber sektörü hareketlendirirken, Ulusal Süt Konseyi’nin bu hafta toplanarak fiyat açıklayacağına yönelik iddialar da sektördeki beklentileri artırdı. Tarım Bakanı Pakdemirli, çiğ süt fiyatlarının üzerinde çalıştıklarını ve yakın bir zamanda aydınlığa kavuşmuş olacağını belirtti. 

TÜRKİYE'DE İLK KEZ YEM SÜT PARİTESİ 1.5'E ÇIKTI 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün katıldığı bir televizyon programında çiğ süt fiyatının yakın bir zamanda aydınlığa kavuşacağını söyledi. Geçen yıl belirlenen referans fiyatla Türkiye’de ilk kez yem süt paritesinin 1.5'e çıkarıldığını dile getiren Pakdemirli, “Ekimden Ekime konuşacağız demiştik. Geçen hafta toplantı yaptık. Arkadaşlarla çalışıyoruz. Yakın bir zamanda aydınlığa kavuşmuş olur” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 13:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Onur
Onur - 1 yıl Önce

Ekımden ekıme konusacagız demişlermiş zahmet edıyorsunuz 1 yıl daha konusmayın. Bakan tarım bakanı ama hayvancılık ve tarımı boş bakıyor.
Ey bakan beyyy sütü ekımden ekıme konusacagız demişsiz peki neden;
* Yem fiyatını sabitleyip bır yildan bir yila konuşmuyorsunuz.
* Neden enerji ihtiyaclarımızı bir yıllık sabıtleyip yıldan yıla konusmuyorsunuz.
* Neden ilacların veteriner hizmetlerın fiyatlarını sabit tutmuyorsunuz onuda yıldan yıla konusun .
~ Sizin gibi tarım bakanları olduğu sürece çiftçi hiç bir zaman aydınlığa kavuşamaz.
Çiftçiyle dalga geçer gibi açıklamalar surekli nezaman neye gore hangi yemin fiyatina göre 1.50 ye yakaladınIz acıklarmısınız bakan boş bakan.
Suan yedırdıgim yem 21 protein çuval fiyatı 111 tl
*yemin kg fiyatı 2.22 tl eyer dediğiniz gibi 1.5 den ise parite suan;
sütün litre fiyatı 3.33 tl olması lazım

Ciftci
Ciftci @Onur - 1 yıl Önce

Ağzına yüreğine sağlık. “ ciftci ekerse ekime, ekmezse .....” nasıl olsa hazine kasaları dolu dolarlamı süt satıyoz. Sıkıntı yok gerekirse sütüde dışardan alırız. Mantığı var bu bakanların.

Esra güncan
Esra güncan - 1 yıl Önce

Yem oldu kaç para sütün fiyatına bak yazık verdiğimiz emeklere

Bilal
Bilal - 1 yıl Önce

Siz süt fiyatını belirleyene kadar yeme beşinci zam gelir

Ahmet Keskin
Ahmet Keskin - 1 yıl Önce

Oyalıyorlar

Uğur coşkun
Uğur coşkun - 1 yıl Önce

Bence bu toplantılara Cifçilerle yapsınlar

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Yem herzaman zam geliyor ilaçlara aynı 10 lira olan ağrı kesici iğnesi 35 lira olmuş 75 lira olan yem 105lira olmuş sayın bakan adalet nerede hak nerede hani Dicle kıyısındaki keçi nerede mahşerde bu yanındaki kişiler hepsi kaçar ezdirfiginiz bizim gibi üreticiler hakkını alır gözünün yaşına bak mayiz çünkü cehennem var tercih sizin....

BEDRİ sargın
BEDRİ sargın - 1 yıl Önce

Sayın bakanım süt fiyatları konusunda çalışıyoruz diyorsun bir yilda bir süt fiyatlarını konuşup karara başlıyorsunuz oysa yem fiyatlarına heray zamyapılıyor neden yem fiyatlarını kontrol altına almıyor sunuz üreticinin batmasınımı istiyorsunuz ben ciftciyim hayvan yapmiyorum ama yem bitkileri yapmakta ekmekte zorlanıyoruz geçen yil 80 TL olan gübre bu yil 150 TL mazot desen o ana keza gemicikleri olanlar bizden üçte bir fiyatına mazot yakiyorlar denize zenginin yarına gemicikler filosu olana denizde balık ılık yapana o balıklara yemmi atmişlar vurun abaliya vicdanınız rahatsa Allah işinizi rast getirsin

Mustafa
Mustafa - 1 yıl Önce

Sayin bakanim iyi bir insan olabilirsiniz ama iyi bir yonetici degilsiniz orayi turkcel gibi yonetememezsiniz..bir kurumda birkac petsonel ve daire baskanlari hakkunda savcilik sorusturmasi acilmis burda gariban devlet memurlarini yem etmeyin bunlari buraya getiren referans olanlarada sorusturma acilsin ak koyun kara koyun ortaya ciksin


banner151