TARIMDAN HABER ÖZEL / Canlı hayvan fiyatları yerinde durmuyor. Hayvan fiyatlarının sürekli artması, hayvancılıkta maliyetleri de yukarı çekiyor. Diğer yandan hayvan fiyatlarının artması dolaylı yoldan et fiyatlarını da olumsuz etkiliyor.

CANLI HAYVAN FİYATI GEÇTİĞİMİZ HAFTA DA ARTTI!

Bursa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, haftalık üretici fiyatlarını yayınladı. Üretici fiyatlarının içinde önemli bir kalemi oluşturan canlı hayvan fiyatlarının geçtiğimiz hafta da artmaya devam ettiği görüldü.

Tarım Bakanı Yumaklı'dan et ithalatı ile ilgili iddialı sözler! 3 yıl içinde ithalatı bitireceğiz! Tarım Bakanı Yumaklı'dan et ithalatı ile ilgili iddialı sözler! 3 yıl içinde ithalatı bitireceğiz!

Damızlık, düve, damızlık gebe düve, buzağı ve besilik sığır fiyatlarını haftalık olarak takip eden Birlik, güncel fiyatları da üreticileri bilgilendirmek için paylaşıyor. Paylaşılan fiyatlar Bursa bölgesi için geçerli.

DAMIZLIK GEBE DÜVENİN FİYATI EN ÇOK ARTTI

Buna göre damızlık düve fiyatı 500 lira, damızlık gebe düve fiyatı 2250 lira, buzağı (3-6 aylık) 250 lira ve besilik sığır fiyatı 250 lira zamlandı.

Son gelen zamla birlikte damızlık düve fiyatı 89250 TL’ye, damızlık gebe düve fiyatı 116000 TL’ye, buzağı fiyatı 47750 TL’ye ve besilik sığır fiyatı 82375 TL’ye çıktı.