TÜDKİYEB Başkanı Çelik'ten Tarım Bakanına sürü büyütme ve çoban desteği teşekkürü!

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, sürü büyütme ve yenileme desteği ile çoban istihdam desteğinin artırılmasından dolayı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye teşekkür etti.

TÜDKİYEB Başkanı Çelik'ten Tarım Bakanına sürü büyütme ve çoban desteği teşekkürü!
banner200

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Bakan Pakdemirli'nin koyun keçi yetiştiricilerini bir kez daha mutlu edecek müjdeler verdiğini belirterek "Sayın Bakanımız  Mersin'de sürü büyütme ve yenileme desteğini yüzde 25 artırarak 125 liraya, çoban istihdamı desteğini de yüzde 20 artırarak 6 bin liraya yükselttiği müjdelerini vermiştir. Bu müjdeler şüphesiz küçükbaş hayvancılığımızın daha ileri noktalara taşınmasında etkili olacaktır. Dolayısıyla sektörümüzün gelişmesi ve belirlenen hedeflere ulaşma adına sayın Bakanımızın verdiği destekler için yetiştiricilerimiz adına kendisine teşekkür ediyoruz." dedi.

2023 yılı için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından belirlenen nüfus başına bir küçükbaş hedefine ulaşmanın yolunun bu tür desteklerden geçtiğini vurgulayan Çelik açıklamasında " Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımız küçükbaş hayvancılığı destekleme noktasında bizleri sevindiren kararlara imza atmaya devam ediyorlar. Bu manada Sürü büyütme ve yenileme desteği ile en önemli sorunumuz olan çoban konusunda istihdam desteğinin artırılması muhakkak ki sektörün büyümesine olumlu yansıyacaktır. Devletimizce verilen bu tür desteklerin karşılığında inanıyorum ki yetiştiricilerimiz daha çok üretecek ve özellikle Avrupa'da birinci sıradaki yerimizi koruyarak ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.   

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE

banner251