Tarım Bakanı: Üreticilere 651 milyon liralık destek yarın başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere 651 milyon liralık destek ödemesinin yarın yapılacağını duyururken, 6 kalemde daha destek ödemelerinin başlayacağını da kaydetti.

Tarım Bakanı: Üreticilere 651 milyon liralık destek yarın başlıyor
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat Baklagil, Dane Mısır Fark Ödemeleri ile Mazot Gübre Alan Bazlı Gelir Desteği, Zeytinyağı Fark Ödemesi Desteği ve Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği” olarak 6 kalemde daha destek ödemelerinin başlayacağını duyurdu.

Bakan Pakdemirli, şunları kaydetti; “Yaklaşık 651 milyon TL’lik destek ödemeleri 10 Temmuz Cuma günü (yarın) saat 18.00’dan sonra üreticilerimizin hesaplarına yatırılmaya başlanacak. Yapılacak destek ödemeleri: Yağlı Tohumlu Bitkiler Fark Ödemesi Desteği kapsamında 45 bin 523 üreticimize, 484 milyon TL, Hububat Baklagil Fark Ödemesi Desteği kapsamında 35 bin 330 üreticimize, 112,5 milyon TL, Dane Mısır Fark Ödemesi Desteği Kapsamında 11.347 üreticimize, 41 milyon TL, Mazot Gübre Alan Bazlı Gelir Desteği, Zeytinyağı Fark Ödemesi Desteği ve Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği kapsamında ise 2 bin 838 üreticimize 13,5 milyon TL şeklindedir. Tüm üreticilerimize hayırlı, bereketli olsun.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ciftci
ciftci - 2 yıl Önce

Ne destekmis arkadas 2 aydir destek veriyor ne hesaplarda para nede nereye yattigini bilen var. pes dogrusu !!!

Şahin Efe
Şahin Efe - 2 yıl Önce

Süt destekleri ne zaman yatacak

Tekirdağ
Tekirdağ - 2 yıl Önce

Hububat desteği dediniz 2 ay oldu askı da yatacak dediniz yok hesaplarda birsey

Cİftci
Cİftci - 2 yıl Önce

Millet inekleri kestirip koyuna keçiye geciyor. Süt kuyrukları yakındır

Çiftçii
Çiftçii - 2 yıl Önce

Hani nerde yine hesaplarda para falan yok dalga mı geçiyosunuz

Avrupadan
Avrupadan - 2 yıl Önce

Arkadas bir yaglik tohum destegini veremediler gitti 2019da ben teslim ettim 50 ton ay cicegi 70 ton kanola hala destekleri verecekler kebdileri olsa tikir tikir faizini ister ciftciye gelincede bekle varmi boyle bir dunya gec odediginiz icin en az %10 fark odemesi yapmalilar babam ziraat bankasina gitmekten midesi bulandi her destek verildi dendiginde bankaya gidiyor yok oyle bir sey diyip duruyorlar yaziklar olsun size!!!!!

Yine yatmadı
Yine yatmadı - 2 yıl Önce

Söz verilen bu kaçıncı tarih yine yatmadı yine yatmadı her zaman olduğu gibi. Oyalanan yalan söylenen hep çiftçi

Güven Günes
Güven Günes - 2 yıl Önce

10 temmuz cuma deniyor hesaplara yatmamis yine. 1 ayda fatura destegini verdim 6 ay gecti yine yok yine yok. Tarih i mi yanlis veriyorsunuz bakanim yoksa ziraat bankasi kasr edip ondan sonra mi hesaba gececek?


banner151