Gübre desteğinde Bakandan çelişkili açıklamalar!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gübre desteklerini artıracak bir çalışma yaptıklarını açıklarken, diğer taraftan da "Gübre üzerine dediğim gibi bir çalışma var ama net değil" şeklinde konuşması kafaları karıştırdı.

Gübre desteğinde Bakandan çelişkili açıklamalar!
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, çiftçilerin artan gübre maliyetleri için yeni bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, önceki gün A Para'da yayınlanan Ekonomi Masası programının konuğu oldu. Gazeteciler Dilek Güngör ve Özlem Doğaner'in sorularını yanıtlayan Pakdemirli, bu sene çiftçiye yönelik desteklerin artacağını belirterek, "Bütçemizle 26 milyar TL'lik bir destek öngörüyoruz. Üretici dostu alım uygulamalarımız devam edecek. Çiftçimiz üretmeye devam etsin, fiyatta memnun etmeye devam edeceğiz" dedi.

GÜBRE ÜZERİNE BİR ÇALIŞMA VAR AMA NET DEĞİL!

Çiftçilerin girdi maliyetlerindeki artışla ilgili de soruları yanıtlayan Pakdemirli, şöyle konuştu: "Gübre fiyatları yüzde 200 arttı. Bütün dünyada arttı. Gübre desteklerini artıracak bir çalışma yapıyoruz. Siz üretmeye devam edin, biz sizi zarar ettirmeyeceğiz diyoruz. Üretici dostu alım uygulamalarımız devam edecek. Çiftçimiz üretmeye devam etsin, fiyatta memnun etmeye devam edeceğiz." Pakdemirli, destek ödemelerinin geciktiği konusundaki eleştirilere de "Desteği ürüne göre veriyoruz, bazıları geç ödeniyor ama doğası böyle. En önemli destek, fiyat desteğidir. Gübre üzerine dediğim gibi bir çalışma var ama net değil. Biz ürün fiyat desteklerini önemsiyoruz" dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2021, 12:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üretici
Üretici - 3 ay Önce

Sadece ürüne adil destek folimcilere göre calşma tüm üretenler bir kuruşta olsa herkezin ürününe göre folimcilere nasıl yararlanır acaba calışmasımı yapılıyor. Yok tarımmakinas yok mazot mu bilmem gübre VS ire sonuc hic üretime katkısıney üretimin yüzde 90 üreten ürünün olsada hava gazı folimleri uydurup başka işlere destekleri alıp yapanlara verilmemeli. Allah İcin tüm üreten adil destek.

Ciftci
Ciftci - 3 ay Önce

Bakan tribüne oynuyor. Ama nafile artık kimseyi inandıramaz. Seçime az kaldı paramız var ithal ederiz diyordu varsa para destekleri kesmeden bir an önce ödesin kaba yemlerimizi belki alabiliriz yoksa bu kış memlekette hayvancılık bitecek

Ali dag
Ali dag - 3 ay Önce

Sana asla güvenmiyoruz çünkü sana et süt konusunda güvendik sendemedinmi sayın bakan etin maliyeti 45 TL ama üretici 43 TL.hayvanini kestiriyor diye bunun daha fazlası var zararda biz bitiriyoruz sen kendine yeni köle bul hakkımızda asla helal değil büyük hesap mahkemeyi kubrada

Ömer
Ömer - 3 ay Önce

Bu donemin bakanları sanki bakan degildi gunah keçisi olmak icin seçilmişler

Ulvi yar
Ulvi yar - 3 ay Önce

Türkiye Cumhuriyetinde sana inanan bir kişi varsa bakan bey ben iki kolumu bileklerinden keserim. Sana inan ancak senin gibi i ile devletin para ve malını olabilir. Birde para yetirdiğin basın grubu.

Fikret Ak
Fikret Ak - 3 ay Önce

Destek istemiyoruz. Köstek olmayın yeter.

Soylu
Soylu - 3 ay Önce

Bu bakanın kafası filan karışmaz rakamlarla ne dediğini bilemezssiniz yarısıda yalan olur zaten.

muzaffer daştancı
muzaffer daştancı - 3 ay Önce

kendi iradesi ile şu ana kadar alabildiği bir karar var mı cumhuriyet tarihinin en başarılı (!) bakanı pakdemirlinin?