TARIMDAN HABER ÖZEL / İnek, dana ve düve kesim fiyatları kaç lira oldu? Kesim fiyatları sektörde yakından takip edilirken, fiyat artışlarının devam etmesi hem üreticiyi hem de tüketiciyi yakından ilgilendiriyor.

BURSA DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ GÜNCEL KESİM FİYATLARINI AÇIKLADI

Bursa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, 02-03 Mart tarihlerinde üyelerinin birlik organizasyonu ile yapılacak kesim fiyatlarını açıkladı.

İNEK DANA VE DÜVE KESİM FİYATLARI YÜKSELDİ

İnek kesim 15 lira, dana kesim 20 lira yükseldi! Güncel inek, dana ve düve kesim fiyatları… İnek kesim 15 lira, dana kesim 20 lira yükseldi! Güncel inek, dana ve düve kesim fiyatları…

Birlik tarafından yayınlanan yeni kesim fiyatına göre, inek, dana ve düve kesim fiyatları geçtiğimiz haftaya göre arttı. Birliğin inek ve düve kesim fiyatı 5 lira artarken, dana kesim fiyatı ise 10 lira arttı.

İNEK KESİM FİYATI KAÇ LİRA OLDU?

Geçtiğimiz hafta 249 kg altı inek kesim fiyatı 240 lira iken 02-03 Mart tarihleri arası açıklanan yeni kesim fiyatında 245 lira oldu.

DÜVE KESİM FİYATI 5 LİRA YÜKSELDİ

Yine geçtiğimiz hafta 260 lira olan düve kesim fiyatı da 5 lira artarak 265 liraya yükseldi.

DANA KESİM FİYATI 10 LİRA YÜKSELDİ

Bursa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin açıkladığı yeni kesim fiyatı listesinde 249 kg altı holstein ırkı dana kesim fiyatı 285 liradan, 295 liraya yükselirken, diğer dana ırkı kesim fiyatları da 290 liradan 300 liraya çıktı.

Kesim Fiyatı-26