Emeklilere 5 bin lira ikramiye ödenmeye başlanırken, çalışan emeklilerin bu ödemeden mahrum bırakılması sahada büyük bir tepkiyle karşılandı. Özellikle ÇKS belgesi olan emekli çiftçilere, 5 bin lira ikramiyenin ödenmemesi tepkileri daha da artırdı. Ziraat doları çiftçiden gelen tepkilerden dolayı son günlerde büyük bir yoğunluk yaşarken, iktidar ortağı milletvekillerine de çok sayıda şikayet gitti.

5 BİN LİRA İKRAMİYENİN EMEKLİ ÇİFTÇİLERE ÖDENMESİYLE İLGİLİ ÇALIŞMA BAŞLATILDI!

Tepkilerin dozajının artmasından dolayı hükümetin bu konuda yeni bir çalışma başlattığı öğrenildi. Alınan bilgilere göre özellikle ÇKS kaydı bulunan emekli çiftçiler başta olmak üzere 5 bin lira ikramiyenin bütün emeklilere ödenmesiyle ilgili bir çalışma başlatıldığı kaydediliyor.

ZİRAAT ODALARINA GİDEN ÇİFTÇİLERE: 'MÜSTERİH OLUN YAKINDA BU SORUN ÇÖZÜLECEK'

Adana Ziraat Oda Başkanları İsyanda: Biz üretmezsek ülke aç kalır Adana Ziraat Oda Başkanları İsyanda: Biz üretmezsek ülke aç kalır

Ziraat odalarına tepkilerini yansıtan çiftçilere, ‘müsterih olun yakında bu sorun çözülecek’ şeklinde cevap verilirken, bazı ziraat odası başkanlarından alınan bilgilere göre de 5 bin lira ikramiyenin bütün çiftçilere ödenmesiyle ilgili hükümetin bir çalışma başlattığını doğruladılar.