Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, gübrede indirim kampanyası ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Özel, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

Adana Ziraat Oda Başkanları İsyanda: Biz üretmezsek ülke aç kalır Adana Ziraat Oda Başkanları İsyanda: Biz üretmezsek ülke aç kalır

"Son bahar dönemi yağışlarının bölgemizde geç gelmesi ekim öncesi toprak hazırlığı ve tohumun toprakla buluşmasını geciktirdi. Hububat ekiminin devam ettiği bölgemizde çiftçilerimizin gübreye erişimi ve yeterli ölçüde kullanımı fiyatla doğru orantılıdır.

Bu kapsamda bayiliğini yaptığımız firmarlardan fiyat desteği alarak gübre fiyatlarında belirli tonajda ve 14-15-16 Aralik tarih aralığında geçerli indirim kampanyası başlattık.

Amacımız üretimi, üreticiyi ve en önemlisi de girdi maliyetlerini düşürerek tüketiciyi korumaktır. Tüketici raf fiyatını düşürmenin yolunun üretim girdi maliyetlerini düşürmekten geçtiğinin bilincindeyiz. Ümit ederiz ki bizim bu fiyatlarımızı baz alarak, özellikle ulusal ölçekte faaliyet gösteren kooperatifler başta olmak üzere sektörde aracılık eden kurum ve kuruluşlar fiyatlarını aşağı yönde revize eder. Hem üreticiyi, hem de tüketiciyi korumuş olurlar "

Üreticilerin Bucak ilçe merkezinde bulunan satış mağazasından ürünlerini tedarik edebilecekleri gibi Burdur İl genelinde üreticilerin talep etmeleri halinde kamyon bazlı ürün tedariği yapılabileceği kaydedildi. 

WhatsApp Image 2023-12-14 at 08.31.11 (1)