Küçükbaş için reklam kampanyası başlattı

Bu yıl idrak edilecek Kurban Bayramı için vatandaşları ülke genelinde küçükbaş hayvan kesimine teşvik etmek amacıyla Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB ) bir reklam kampanyası başlatıldı.

Küçükbaş için reklam kampanyası başlattı
banner200

TÜDKİYEB Genel Başkanı Prof. Dr. Veysel Ayhan yaptığı açıklamada, reklam kampanyası kapsamında 81 ilde nüfusun yoğun olduğu yerlerdeki billboardlarda kullanmak üzere görsel çalışmalar hazırlandığını ve bütün Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliklerine gönderilerek tanıtım çalışmalarında kullanılmasını istediğini ifade etti.

Ayhan açıklamasında, ayrıca 50x70 ve 35x50 ebadında afişlerden 15 bin adet bastırılarak yine ülke genelinde bütün Birliklere gönderildiğini ve afişlerin kurum ve kuruluşlar ile kasaplar, hayvan pazarları, camiler ve benzeri yerler ile toplu taşıma araçlarında kullanılacağını, böylece vatandaşların ilgisini küçükbaş hayvancılığa ve kurban bayramı için küçükbaş hayvan kesimine teşvik etmeği amaçladıklarını belirtti.

Afiş ve billboardlarda kullanılan görsellerde bir koç ve teke fotoğrafının yanı sıra küçükbaş hayvanların yerli ve doğal olduğu ayrıca lezzetli tadı yanında ekonomik olması yönüyle de tercih edilmesi gereğine vurgu yapılarak bu yıl kurbanımız koyun keçi denildi.

YORUM EKLE
banner151

banner251