Koyun Keçi Birliğine Proje müjdesi

DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, 29 Nisan 2016 tarihinde Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı temennilerini dile getirdi. Demir, ziyaret esnasında karşılıklı fikir alışverişi yanında Doğu Anadolu Projesi kapsamında yer alan 14 il için gerçekleştirilecek projelerin de müjdesini verdi.

Koyun Keçi Birliğine Proje müjdesi
banner200

Başkan Demir, ''en iyi dost projeyle gelendir'' diyerek kendilerine gelecek projelere destek olacaklarını vurgulayarak öncelikle 14 İl Birliğine 5.5 kwa'lık 14 adet jeneratör ve altışar adet olmak üzere toplam 84 adet kırkım makinası teslim edileceğini ifade etti. Diğer yandan çobanlığı daha cazip hale getirebilmek için çoban evi projesini de hayata geçireceklerini söyleyen Demir, meralara yerleştirilecek prefabrik çoban evlerinin 25 m2 olacağını ve ilk etapta 20 adet yaptırılacağını belirterek çoban evleri projesinin hazır olduğunu ve önümüzdeki süreçte ihtiyaçlar ölçüsünde çoban evlerinin yapımına devam edileceğini belirtti.

Bir diğer projenin de mobil koyun banyoluğu olacağını açıklayan DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, ayrıca yün yıkama projesi ve meralara gölgelik projesinin de çok kısa bir zaman zarfında hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

Başkan Demir, son olarak da geçen yıl 9 bin adet sabit suluk yaptırılarak meralara kurulduğuna işaret ederek bu yıl 5 bin 300 adedi sac, 3 bin 700 adedi de beton olmak üzere 9 bin adet suluk yapılarak meralara kurulacağını söyledi.

Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik'de DAP İdaresi Başkanına ziyaretinden ve gösterdiği samimi yaklaşımından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek kendisine teşekkür etti. Genel Başkan Çelik, projelerin uygulamaya konulması konusunda her türlü teknik ve maddi desteğin verileceğini söyledi. Ziyarette Denetleme Kurulu Başkanı Necat Demirden de yer aldı.

YORUM EKLE
banner151

banner251