Damızlık birliğinde tuhaf sorular!

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan hakkında gündeme gelen iddialar kafaları karıştırırken, Özcan yaptığı açıklama ile iddiaları yalanladı.

banner255
Damızlık birliğinde tuhaf sorular!
banner200

Anadolu İzlenim Dergisi, Kamil Özcan hakkında sorular ışığında bazı iddiaları gündeme getirirken, Kamil Özcan yaptığı açıklamada iddialarla ilgili olarak “şahsım hakkında sosyal medyada yapılan asılsız ve dayanağı olmayan paylaşımların zamanlaması manidar bulunmaktadır" dedi.

'ZAMANLAMASI MANİDAR'

Kamil Özcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Anadolu İzlenimleri Dergisi tarafından 27.04.2018 tarihinde Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği ve Burdur İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin tüzel kişilikleri ve Merkez Birliği Genel Başkanı olarak şahsım hakkında sosyal medyada yapılan asılsız ve dayanağı olmayan paylaşımların zamanlaması manidar bulunmaktadır. Söz konusu bu girişimle ilgili hukuki süreç başlatılmış olup, adalet huzurunda gereken her türlü işlem yapılacaktır. Sözde basın özgürlüğü ve şeffaflık adına yapılmaya çalışılanın, yanlış kamuoyu algısı oluşturma çabasından başka bir şey olmadığı açıkça görülmektedir.

Merkez Birliği Yönetim Kurulu olarak görevde olduğumuz 8 aylık dönemde Genel Kurulumuzun bize layık gördüğü görevi hakkıyla yürütmeye çalışarak Birliklerimizin çıkarlarını korumak adına mücadele verdiğimizden ve vermeye de devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Son dönemde Merkez Birliğimiz, Burdur İl Birliğimiz ve şahsım adına yapılan asılsız ve mesnetsiz itham ve söylentilere itibar edilmemesini kamuoyuna saygıyla arz ederim"

'SULAR DURULMUYOR MU İDDİASI'

Anadolu İzlenim Dergisi, 'Burdur Birlikte ve Merkez Birliğinde talan mı?' başlıklı iddialarından sonra bugün de 'Merkez Birliğinde sular durulmuyor mu?' iddiasını gündeme getirdi.

Merkez Birliğinde sular durulmuyor mu? başlıklı haberde 1998 yılında büyük emek ve zahmetle kurulan Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliğinin bugün kazanımlarını kaybettiği iddia edilirken, “Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Hayvancılıkta Türkiye'nin en büyük ve güçlü sivil toplum örgütü iken bugün gelinen noktada her geçen gün geriye doğru gitmektedir" denildi.

KAMİL ÖZCAN İLE İLGİLİ GÜNDEME GETİRİLEN SORULAR

TDSYMB 'nin Ankara'da güzel bir misafirhanesi var. Genel Başkan Kamil Özcan Ankara'ya geldiğinde bu misafirhane de kalır mı? Yoksa otelde mi konaklama yapar? Otel giderlerini kendimi karşılar? Yoksa Merkez Birliğinden mi karşılanır?

2018 yılında yönetim kurulunun günlük harcırahı 150 TL'dir. Hem harcırah alıp hem de Merkez Birliği yemek giderlerinizi karşılıyor mu?

Merkez Birliğinizin 06 TMB 48 plakalı Mercedes marka aracın 2018 yılı trafik cezaları var mıdır? Bu trafik cezaları ne şekilde ödenmektedir?

Merkez Birliğinizde hali hazırda yönetim kurulu üyesi olup hapiste veya yargılanan yönetim kurulu üyeniz var mıdır?

Merkez Birliğinde yönetim kurulu üyesi olup İl Birliğine haciz giden yönetim kurulu üyeniz var mıdır?

Merkez Birliği Genel Başkanı siyasi emelleri için Merkez Birliğini kullanıyor mu? İhmal mi ediyor?

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Diğer yandan Kamil Özcan, kendisiyle ilgili gündeme getirilen iddialarla ilgili olarak önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirtti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251