TZOB’da FETÖ gerginliği!

Selçuklu Ziraat Odasının görevden alınan eski Başkanı Nurettin Akcan, şok bir FETÖ iddiasında bulundu. FETÖ'den dolayı cezaevinde olan bir avukata kendisinden önceki dönemde ödenen yüksek vekâlet ücretinden dolayı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu belirten Akcan, bu suç duyurusundan sonra başına gelmeyenin kalmadığını söyledi.

TZOB’da FETÖ gerginliği!
banner200
banner217

Görevden alınan Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Nurettin Akcan, Kanal 42 televizyonunda yayınlanan 'Tarım Masası' programında odasıyla ilgili şok bir iddiayı gündeme getirdi. Selçuklu Ziraat Odası'nda kendisinden önceki dönemde bir avukata 127 bin lira vekâlet ücreti ödendiğini, bu avukatın ise şu anda FETÖ'den dolayı cezaevinde olduğunu belirtti.

BAŞIMA GELMEYEN KALMADI!

Selçuklu Ziraat Odası'na Başkan olarak seçildikten sonra söz konusu avukata ödenen vekâlet ücretinin dikkatini çektiğini ve araştırmaya başladığını dile getiren Nurettin Akcan, bu konuyu araştırmaya başlayınca da başına gelmeyenin kalmadığını vurguladı.

FETÖ'den dolayı cezaevinde bulunan avukata geçmişte vekalet ücreti olarak ödenen 127 bin liranın odanın davaları için verilmediğini de dile getiren Akcan, bu paranın himmet parası olarak mı yoksa eski başkanın şahsi davaları için mi verilip verilmediğinin araştırılması için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.

KONU BAKANLIĞA İNTİKAL ETTİ

Cumhuriyet Başsavcılığının da, Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden, İl Müdürlüğü'nün de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından, Bakanlığın da Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB)'dan konuyla ilgili bilgi istediğini ifade eden Akcan, bunun üzerine TZOB tarafından da odaya müfettiş gönderildiğini anlattı.

Akcan, TZOB tarafından Cuma günü odaya gönderilen müfettişlerin geliş şekillerinin ise çok dikkat çekici olduğunu belirtti.

Söz konusu incelemeyi yapmak için odaya gönderilen müfettişlerin görevlendirme yazılarının bulunmadığını ve kendilerini tanıtmadıklarını ifade eden Akcan, bunun üzerine tartışma çıktığını söyledi. 155'i arayarak odaya polis çağırdıklarını dile getiren Akcan, söz konusu müfettişlerden birisinin kimlik kartını ve müfettişlik belgesini polise dahi göstermediğini belirterek, TZOB yönetimine tepki gösterdi. Akcan, müfettişlerin emniyette ifadelerin alındığını daha sonra inceleme yapmadan Ankara'ya geri döndüklerini söyledi.

SGK PRİM BORCUNDAN DOLAYI GÖREVDEN ALINDI!

Selçuklu Ziraat Oda Başkanı Nurettin Akcan, odanın SGK prim borcu gerekçe gösterilerek geçtiğimiz ay görevden alınmıştı. Akcan, kendisinin Danıştay'ın bozduğu bir karardan dolayı görevden alındığını iddia ederek, müfettişleri ve TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar hakkında mahkemeye dava açacağını belirtmişti.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Odalaarr
Odalaarr - 4 yıl Önce

Ziraat odalarının mevzuatının acilen değişmesi hatta kapatılması gerekir kanımızı emerek beslenmekte parayı nereye harcadıkları mechul Bakanım duy sesimizi

Denetim
Denetim - 4 yıl Önce

Anlal verilemeyen kaygılarla, geçmişte yapılan bir düzenleme ile ilgili kanuna "odaları merkez birliği, merkez birliğini bakanlık denetler" ibaresi eklenmek suretiyle, birim odalar kamu denetimi dışına çıkarılmıştır, bundan dolayı da birim odaların yetersiz denetlenmesi ve daha fazla suistimale kapı açılmıştır. Bundan dolayı en kısa zamanda birim oralar devletin denetim sistemine alınarak, milletten karşılıksız olarak topladıkları paraların hesabını vermelidirler

- 4 yıl Önce

Çiftçinin sırtındaki birlik dernek oda ne varsa bunlar tipik kasaba kurnazı yöneticilerine menfaat sağlamaktan başka bir işlevi olmayan, bu şahıslara hayal bile edemeyecekleri ortam ve imkan sununca sömürmek için pervasızlaşan, bu zevata kimse dur demiyorsa,tencere dibin kara seninki benden kara tanımlamasıyla göz yumulmakta,hırsız bendense mahsuru yok anlayışıyla devam edilmektedir.Emeğini bu kadar sömürtüp yine de kendisine sahip çıkamayan insanlara ne desek bilmemki.

banner151

banner251