TZOB: Bu ülke çiftçinin kıymetini bilemedi!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu ülkede çiftçinin kıymetinin anlaşılmadığını söyledi.

TZOB: Bu ülke çiftçinin kıymetini bilemedi!
banner200
banner217

TZOB'un çalışanlarına verdiği iftarda konuşan Şemsi Bayraktar, çiftçilerin ürettikleriyle iftarın açıldığını, bir taraftan bu nimetleri verdiği için Cenabı Allah'a şükrederken, bir taraftan da bu ürettikleri için çiftçilere teşekkürü de bir borç bildiklerini vurguladı.

Bu ülkede yaşayan herkes çiftçinin ürettiklerini tükettiğini ifade eden Şemsi Bayraktar, “Ben zaman zaman söylüyorum. Maalesef çiftçimizin kıymeti bu ülkede hala anlaşılamadı. Anlaşılıncaya kadar da mücadelemiz devam edecektir. Çiftçimize hizmet vermek üzere Odalarımız, Birliğimiz çok ciddi faaliyetler içinde. Ama bunlar yetmez. Daha fazla çalışmamız, çiftçilerimize daha fazla hizmet vermemiz lazım. Ziraat Odaları olarak tesisleşmede, hizmette büyük bir yol aldık. Bütün bunlara rağmen, daha çok eserler, hizmetler gerçekleştirmemiz, sürekli kendimizi geliştirmemiz lazım. Çünkü kendini yetiştirmeyen toplumların ayakta kalma şansı kalmadı. Öyle bir dünyada yaşıyoruz" ifadesini kullandı.

Bayraktar, 2017 yılını alanda çiftçiyle daha fazla buluşma yılı ilan ettiklerini, bu manada çiftçiye daha fazla ulaşacaklarını, sürekli temas içinde olacaklarını vurguladı.

Kaynak: Türkiye Ziraat Odaları Birliği

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Siz bildiniz mi AİDAT almmaktan başka ne iş yapıyorsunuz.

- 4 yıl Önce

Tzob çiftçinin kârına ne iş yapiyor ki ? nerde çiftçinin hakkını savunup yaninda oldunuz ? Yıllardır aynı isimler başkanlık yapıp sömürdünuz.toplanan milyonlarca para nerede neye harcanıyor hiçbir denetleme yok malesef. Herkes bi şekilde yolunu buluyor çiftçi yine alın teriyle bişeyler yapmanın kazanmanin çabasında.

- 4 yıl Önce

Icin rahat olsun semsi ,ciftciyle yakin temas halinde oldugundan zaten ciftcinin suphesi yok,baya yakin hem de.
Elimi attigim cuzdanimin mesafesindesin biliyorum. Tasalanma zira ici boş.
Gecen sene satipta ikinci icmale kaldigimiz ayciceginin de bugdayin da farkini alamadik hala,sorsana neden vermiyosunuz diye.

- 4 yıl Önce

Siz ne iş yapıyorsunuz duyaralim başkan göreviniz ne acaba

- 4 yıl Önce

ÇİFTÇİ RUMUZLU yorumcu başkanın işini soruyor.CEVAP YATTIĞI YERDEN SALTANAT SÜRÜR.AİDATLARI TOPLAR KEYFİNE BAKAR.ALLAH hakkımızı onlardan alsın.

Kardeşim bırakın bu işi
Kardeşim bırakın bu işi - 4 yıl Önce

Bakın tüm çiftçiler olarak bırakın bu işi ne emek karşılığı var nede birşey üstüne üstlük daha sudandan arazi kiralanıyor içerdeki çiftçisi çok kazanıyor ya devlet şirketleşmeye gidiyor kardeşim girin fabrikalara çalışmaya bırakın yerleri boş o Zaman kıymetli olursunuz işte bizim insanımız zaten tüketimi fazla Yok tüketseler biraz bizim çıkardıklarımız dışarıda para edecek ondan ziyade yine para ediyor herkesin ama tarladan çıktığında değil sanayide paketlendiğinde yada kayıp kaçak yollardan halciler çaldığında anlayın bu işi yeter

Boş adam sın
Boş adam sın - 4 yıl Önce

Boş adamlar anca boş koltuklara oturmak için geçerler sende onlardan birisin neye ne kafa kazandırayım derdinde değil neyi çiftçiye saha çok kitleyelim derdindesiniz tzob tüm Türkiye'de etkisini kaybetmiştir orası bile sanayicilerden rekolte tahmini yüksek tutulsun diye rüşvet ve çks raporlarıyla oynamam yeri oldu

banner151

banner251